• Úterý, 19. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Napsat se to může, ale věřit se tomu nemusí.
Počet návštěv: 905

Napsat se to může, ale věřit se tomu nemusí.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

VZP jako největší zdravotní pojišťovna v ČR je údajně spoluzodpovědna za to, že zvládne náročnou situaci s pandemií COVID-19, stojí v úvodu letáčku, který je doručován do poštovních schránek seniorům a důchodcům, kteří se dosud nenechali očkovat. Píše se v něm také, že očkování je velmi důležité, neboť tím ochrání sebe i své blízké okolí. A v dovětku se praví, že tak společně můžeme přispět k ochraně svého zdraví a ukončení pandemie COVID-19. Pěkně napsáné, dobře se to čte, jenže to má háček, ne-li háčků hned několik.

Předně je třeba vzít v úvahu, že očkování je dobrovolné a činit jakýkoliv nátlak na ty, kteří se nechtějí, či odmítají očkovat z jakýchkoliv důvodů je nepřípustný, nezákonný, trestuhodný. Politici i zdravotní pojišťovny mají nepochybně nějaké motivované zadání a „tlačí na pilu“ a přesto, že cíle jsou z obecného pohledu vysoce humánní, nelze stran očkování, všemu zcela věřit.

Tak např. konstatování, že pokud se necháme očkovat, můžeme přispět k ochraně svého zdraví a ukončení pandemie COVID-19, je zcela irelevantní. Jednak naprosto ničím není dána záruka, že očkováním ochráníme své zdraví a naprosto zcestné a nepravdivé je, že tím přispějeme k ukončení pandemie COVID-19. Oba důvody lze doložit fakty, že ti očkovaní byli znovu nejen nakaženi, byli dokonce znovu na COVID-19 hospitalizováni! Očkovaní totiž mohou být nositeli viru, aniž vůbec onemocní, tudíž jsou svému okolí stejně nebezpeční, jako ti neočkovaní! A konstatování konce COVIDU-19 díky tomu, že podstoupíme očkování je bohužel natolik nezodpovědné, že to lze považovat za poplašnou zprávu, nebo dokonce za „hoax“! COVID-19.

Pokud náhodou přece jen COVID-19 skončí, vyskytne se v podobě nějaké další mutace. Jinými slovy, nebude-li COVID-19, bude to zase něco, co bude jeho pokračovatelem. Nikdo si nemůže být jistý, že ze situace, kterou dnes prožíváme se vůbec kdy dostaneme, protože nemusí být COVID-19, ale může to být něco jiného, co nám bude stejně jako COVID-19 komplikovat naše životy.

VZP ve svém letáčku také ujišťuje seniory a důchodce, že očkování proti nemoci COVID-19 je bezpečné a ověřené. Všechny očkovací látky prošly přísným testováním s desítkami tisíc dobrovolníků a jsou schválené EMA, tedy Evropskou agenturou pro léčivé přípravky i naším Státnínm ústavem pro kontrolu léčiv! Pokud by něco takového napsal nějaký obyčejný člověk, asi by byl považován v lepším případě za naivku, v horším za hlupáka. Chce snad VZP seniory uklidnit tím, že vakcíny schválila EMA? Je totiž smutné když si uvědomíme, že odpůrci očkování jako důvody uvádějí právě otázku vzniku kvality vakcín, jejich krátkou dobu prověřování a testování, neboť

byly de facto vyvinut cca za necelý rok, včetně údajných testů. Přesto politici a také pojišťovny budou tvrdit, že vakcíny prošly náročnými zkouškami, dokonce že je testovaly desetitisíce dobrovolníků. Vakcíny jsou bezpečné, pokud nejsou aplikovány a jsou rovněž ověřené, neboť bylo zjištěno nemálo vážných případů vedlejších účinků, dokonce s následky úmrtí apod. Proč nejsou uvedeny fakta např., že některé státy pozastavily aplikaci vakcíny AstraZeneca, že problémy byly zjištěny u vakcín Johnson and Johnson nebo u Moderny apod. O tom není v létáčku VZP ani slovíčko! Myslí si snad VZP, že se k lidem nedostaly tyto informace? Mají seniory a důchodce za méně chápavé, když jim předkládají něco, co není v samotném principu pravda?Aprotpó, zatímco vakcíny Made in USA byly Evropskou agenturou pro léčivé přípravky schváleny (asi ve zkráceném řízení!!!) za velmi enormně krátkou dobu, ruskou vakcinu Sputnik V atestují a prověřují za účelem jejího schválení již půl roku! Proč se VZP nezasadí o její urychlené schválení? Řada seniorů., má-li se nechat očkovat, pak jedině vakcinou Sputnik V!

Jiná pozoruhodnost je konstatování VZP (resp. některých politiků), že očkováním ochráníme sebe i své blízké okolí. Nezbývá než se zeptat proč, je-li většina občanů očkovaná, se stále vyžaduje v obchodech nošení roušek, rozestupy 2m mezi kupujícími, používání dezinfekcí u vchodu do obchodů, různé atestace atp., když většina populace je očkovaná a je, resp. by měla být proti nemoci COVIDU-19 chráněna, jak tvrdí VZP?

Nakonec ještě pozoruhodná poznámka pro „natvrdlé“ a asi také hloupé seniory. VZP v letáčku použila jako příměr kvality vakcíny k očkování tím, že Československo (notabene komunistické) bylo první zemí světa, která díky očkování vymýtila dětskou obrnu! Tak to je pro seniory, kteří tu dobu prožili, skutečná bomba ! Zatímco ve školách zavádí inkluzi, dětem tlučou do hlavy genderismus a různost pohlaví, seniorům se připomíná, jak se za socialismu bojovalo s dětskou obrnou, spálou, planými neštovicemi, zarděnkami atd. Velmi trapné zvláště když VZP zapomíná jednu podstatnou skutečnost, že to nebyly vakcíny americké, ale vakcíny vyvinuté československými lidmi, výzkumníky, vědci, lékaři a pracovníky, že to byly vakcíny úspěšné, které dokázaly řadu nemocí skutečně když ne zcela vymýtit, tak do značné míry eliminovat. Něco takového ze strany VZP přirovnávat s očkováním proti COVIDU-19 je tedy opravdu velká troufalost, ne-li hloupost! Je tedy otázka, kolik seniorů dá „na rady své VZP“ a nechá se očkovat, nebo budou dál čekat na Sputnika V.!

Jiří B a ť a , 24. července 2021

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Maličký Kamínek

Maličký Kamínek

26.07.2021 21:41

Ještě dodám, že možná trošku rebelím... :-)))))


 
Maličký Kamínek

Maličký Kamínek

26.07.2021 21:41

Nejsem senior a přesto čekám na Sputnik. :-) protože ten bude tak prověřený - soudě podle doby testování - že se fakt nemusím bát! :-))


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

25.07.2021 05:27

"ti očkovaní byli znovu nejen nakaženi, byli dokonce znovu na COVID-19 hospitalizováni!"

Pravdepodobnost nakazeni je 10x mensi, pravdepodobnost hospitalizace 100x mensi.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají...