• Pondělí, 27. září 2021
  • Svátek má Rukojmí Jonáš

Tak Tomio, s kým do vlády?
Počet návštěv: 1245

Tak Tomio, s kým do vlády?

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Tomio Okamura se právem může chlubit, že uprostřed rozdrobené politické scény, kdy s výjimkou ANO, které opět stouplo někam mezi 25-27%, je v podstatě, pokud jde o jednotlivé strany na stejné úrovni, nebo i lepší než strany typu Pirátů či ODS, které, ovšem jen díky koalicím sní o budoucí vládě. Stranám jako KSČM či ČSSD by se o 9-12%, kterými SPD vládne mohlo jen snít.

Přesto zůstává jedno velké ALE…

Tomio Okamura nedávno prohlásil, že SPD chce rozhodně vstoupit do příští vlády. Trochu  to překvapilo, protože politika SPD je tak trochu namířena proti všem, ovšem nejvíce proti Babišovi a ČSSD.

Jistě SPD vždy hlasovala spolu s demoblokem na vyvolání nedůvěry vládě a její pád a po vzoru tzv. vlasteneckých stran Svobodných v Rakousku či AfD v Německu byla  doslova nesmiřitelným a agresivním protivníkem vlády.

Což o to, ten protikovidový a protivládní  cca 20% volební proud nepochybně tomu fandí, ale je  otázka, zda Pirátostan a koalice Spolu, pokud by tvořili vládu, je vezmou do party. Piráti + Starostové jsou až fanaticky probruselští, vyznávají extrémně vypointované a ve své podstatě netolerantní liberální hodnoty, takže to rozhodně nevypadá na to, že by si s SPD padly do náručí. Ale i koalice SPOLU s svým fanatickým euroatlantickým viděním by nevypadala o moc nadšeněji. Navíc obě tyto formace by se obávaly, co by tomu řekl jejich milovaný Západ, když by se spojili s protisystémovou stranou.

Na ANO + ČSSD SPD útočila a útočí tak mohutně, že to na koalici také vypadá bledě.

Asi takový je dnešní stav.

Je to dilema. Když SPD změní svou agresivní protikovidovou a tím i protivládní rétoriku, ztratí část protestních hlasů, ale může získat ty, kteří bojovníky proti očkování pokládají za magory. V každém případě zmenší riziko, že se nakonec domluví s Babišem a její hlasy jako celek nepropadnou.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jaromír Bradávka

Jaromír Bradávka

27.07.2021 17:20

Pane doktore, špatně sledujete zákulisí. Vládnout bude ANO (bez Babiše - chystá se na Hrad) + ODS (bez Fialy - chystá se do důchodu, nahradí ho Kuba) a Přísaha s Trikolórou tomu budou dělat stafáž...


 
 Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

V nejbližších dnech stane před soudem Zdeněk Zemek st., zakladatel a šéf holdingu, jenž podlehl vábení státu a pustil se do výstavby fotovoltaických elektráren. Zatížil holding miliardovým úvěrem a jako mnozí jiní byl přinucen zúčastnit se běhu o závod s časem o získání licencí Energetického regulačního úřadu na provozování tří rozestavěných chomutovských fotovoltaických elektráren.  Startovním výstřelem bylo náhlé snížení  výkupní ceny elektřiny z fotovoltaických elektráren v listopadu r. 2010 s účinností od 1. ledna 2011. Snížení bylo likvidační, neboť ohrožovalo způsobilost holdingu splatit úvěr. Tím stát nepřímo navodil nebezpečí jeho krachu. Pokud by holding nedoběhl do cíle včas a stal se nezpůsobilým splácet úvěr, čtyřem tisícovkám zaměstnanců by hrozilo propouštění.

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nemá smysl trápit mozkové buňky konstatováním, že letos jsou volby tak nějak důležitější než tomu bylo dřív. Půlka národa a politického spektra volí Babiše, ta druhá půlka proti němu. Zní to banálně, ve skutečnosti je to ale tvrdá a nekompromisní kalkulace.

Poslední domácí zprávy

Kunktátorova moudrost

Kunktátorova moudrost

Každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán. Toto přísloví jsem si vybavil, když jsem se dověděl, že dohled Vrchního státního...

Koho volit?

Koho volit?

Otázka, se kterou se setkávám každý den. Lidé diskutují doma, v práci, na zahradě, se sousedy, na ulici, v tramvaji či autobusu i na večírku...