• Pondělí, 27. září 2021
  • Svátek má Rukojmí Jonáš

Hej Slované …
Počet návštěv: 1090

Hej Slované …

Přemysl  Votava Článek od Přemysl Votava

„Hej Slované, ještě naše slovanská řeč žije, pokud naše věrné srdce pro náš národ bije. Žije, žije duch slovanský, bude žít na věky. Hrom a peklo, marné jsou, proti nám vaše vzteky.“

Kdo ze dnešních studentů zná tu píseň z období národního obrození? Jistě, doba se změnila, také od západu zafoukal jiný vítr, slovanská myšlenka se proto dnes nenosí. Za ideu slovanství se téměř stydíme. Kopáme do země, jásáme nad každou keltským či germánským nálezem. Pro mnohé novodobé soudce Slovan rovná se barbar, snaží se vidět své předky na západ od Krušných hor.

A tak s tímto pohledem cítíme ty snahy potlačit slovanskou ideu, sice nenápadně, ale krok za krokem…. Cílem je ovlivnit novou generaci, vymazat z paměti „nevhodné“ české osobnosti. Přepsat dějiny, vrazit klín do slovanské jednoty, vrátit duch rakouské monarchie a přes dotační drobky, nastolit bruselský protektorát s naší omezenou samostatností. A tak novodobí tvůrci dějin dávají na obdiv císaře Františka Josefa I. a jeho dobu, přidávají k tomu amerického strýčka.

Právě ta v úvodu vzpomínaná píseň v 19.století burcovala české, slovenské, polské, srbské, rusínské, chorvatské ... tedy bratrské slovanské národy k národnímu osvobození. V revolučním roce 1848, rakouská monarchie ještě zúčtovala s touto snahou, ale s koncem války roku 1918 se slovanské národy své svobody dočkaly. Náměstí byla tehdy plná praporů, jásajících davů, legionáři se vraceli z vítězného tažení. Naši dědové potlačovali slzy, dočkali se svobody. Od té doby uplynulo více než 100let.

Dějiny se nezastavily, valily se dál Evropou. Nástup fašismu, Mnichov 1938 a zrada západních spojenců, Protektorát. Začalo tažení na Východ. Národy slovanské měly být zotročeny, vyvražděny! Agresory lákalo jejich přírodní bohatství i pracovitost. Začal boj o holou existenci Slovanů... Přesto Slované obstáli! Zvítězili! Prošli vítěznou cestu až do Berlína, zachránili Evropu i svět, přinesly také největší oběti. Rusko, největší slovanský národ, za tuto cestou svobody platil miliony svých padlých, umučených, popravených…, jeho vesnice hořely v tisícovkách. Podobně jako další slovanské národy platily životy za svou svobodu, ale i za tu naší i evropskou svobodu. Nestáli jsme v koutě. Počty československých obětí jdou do statisíců….

Místo hrdinů jsou dnes velebeni kolaboranti, zrádci… A tak nám mizí z paměti i z učebnic, mnohé význačné osobnosti národa. Je zpochybňována doba husitská, mizí slavné husitské osobnosti, jako byl Jan Želivský, Jan Žižka, Jan Hus, ,… Z dějin i povědomí národa jsou vytlačováni naši buditelé Karel Havlíček Borovský, Alois Jirásek, ale i osobnosti druhého odboje Dr. Edvard Beneš, Ludvík Svoboda a další. Mnozí z těch dalších jsou opětně kádrováni, pomníky hrdinů jsou káceny. Největší slovanský národ je provokován, urážen, jeho cesta k vítězství je znevažována… Místo vděku, hrdosti na národy slovanské, malověrní hledají novou vrchnost, žmoulají poddanskou čepici, pokukují po bruselském drobečku.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Mařík

Jiří Mařík

01.08.2021 22:47

Komunisté byli vlastenci ,proto šli spolu se Sovětským svazem ,který dusil fašismus nynější EU.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

01.08.2021 18:05

Komunismus se k nam dostal pod plastikem panslavismu. Pritom komunisti hlasali "proletarsky internacionaismus", tvrdili, ze proletariat zadnou vlast nemaji. (Potom za vlast vseho proletariatu prohlasili SSSR.) Nikdo nenavidel Slovany vic nez Karel Marx. Stalin byl marxistou pokud se mu to hodilo. Kdyz slo o moc, tak pragmatismus prevazil nad ideologii. Za valky do toho pustil krapku ruskeho vlastenectvi a pro Cechy kapanek Slovanu a ruskych bohatyru,

Pan Votava dodnes nepochopil, ze Rusko NENI totozne s komunisme a ze marxisticka doktrina je zrudna. Svoboda Benese zradil a toto byl vysledek.

https://voxpopuliblog.cz/komunisticke-zrudy/


 
Petr Majevský

Petr Majevský

31.07.2021 09:40

Mnoho tzv. Čechů i v minulosti hleděli na západ v domnění,že to tam je lepší.Jen pro pobavení.V době sociku volala prodavačka kamarádce,že přišla skvělá anglická látka.Ženy nakupovaly jak divé a po odvinutí se na té rouře z tvrzeného papíru objevila cedulka Made in Czechoslovakia.To je jen malý příklad myšlení dost velké části české společnosti.Je to dáno i podlézavou povahou části společnosti a snaha být IN!Za bolševika to znamenalo být proti nim v opozici,ale u většiny jen anonymně.Po převratu začaly tzv. neziskovky ,podporované z USA,tvrdé potlačování národní identity.A to s podporou a pomocí i socanů,jejichž ministryně školství Valachová zavedla inkluzi a tím i možnost průniku těchto protinárodních neziskovek na školskou půdu.A nikdo z následníků na tomto postu neměl odvahu tento nesmysl zrušit.Přišlo to ze západu,tak je to správné.A přesto je občané zvolili znovu,protože socany volil už jejich praděd a oni jen dodržují tradice.Bohužel i proti sobě samým.Jen jim to nedochází.Dalším důvodem je potřeba části společnosti mít nad sebou drába,který jim určuje ,co mají dělat a co si mají myslet.A všem,kdo s nimi nekývá na povel,jenom nadávají a ukazují svou podřízeneckou povahu.Nakonec věnováním své země tisíciletým nepřátelům českého národa svou podlézavost a podřízenost dokázali.


 
 Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

V nejbližších dnech stane před soudem Zdeněk Zemek st., zakladatel a šéf holdingu, jenž podlehl vábení státu a pustil se do výstavby fotovoltaických elektráren. Zatížil holding miliardovým úvěrem a jako mnozí jiní byl přinucen zúčastnit se běhu o závod s časem o získání licencí Energetického regulačního úřadu na provozování tří rozestavěných chomutovských fotovoltaických elektráren.  Startovním výstřelem bylo náhlé snížení  výkupní ceny elektřiny z fotovoltaických elektráren v listopadu r. 2010 s účinností od 1. ledna 2011. Snížení bylo likvidační, neboť ohrožovalo způsobilost holdingu splatit úvěr. Tím stát nepřímo navodil nebezpečí jeho krachu. Pokud by holding nedoběhl do cíle včas a stal se nezpůsobilým splácet úvěr, čtyřem tisícovkám zaměstnanců by hrozilo propouštění.

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nemá smysl trápit mozkové buňky konstatováním, že letos jsou volby tak nějak důležitější než tomu bylo dřív. Půlka národa a politického spektra volí Babiše, ta druhá půlka proti němu. Zní to banálně, ve skutečnosti je to ale tvrdá a nekompromisní kalkulace.

Poslední domácí zprávy

Kunktátorova moudrost

Kunktátorova moudrost

Každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán. Toto přísloví jsem si vybavil, když jsem se dověděl, že dohled Vrchního státního...

Koho volit?

Koho volit?

Otázka, se kterou se setkávám každý den. Lidé diskutují doma, v práci, na zahradě, se sousedy, na ulici, v tramvaji či autobusu i na večírku...