• Pondělí, 18. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Covidový apartheid začíná.
Počet návštěv: 1332

Covidový apartheid začíná.

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

V Česku začíná první zvýhodňování očkovaných lidí.

Tímto nadpisem je uveden článek na serveru Seznam zprávy dne 2.8. 2021. Podrobně popisuje, za jakých podmínek budou lidé moci navštívit fotbalová utkání pražských klubů v příštích dnech a týdnech. Podle jakého klíče budou prodávány vstupenky, jak a čím se budou návštěvníci prokazovat ohledně koronaviru a jak budou lístky a jejich držitelé označeni. Z celého popisu jednoznačně vyplývá a v článku je to pregnantně uvedeno, že pokud si náhodný zdravý a neočkovaný člověk vzpomene, že se vypraví do Prahy na Slavii na fotbal, nemá nárok na zakoupení vstupenky.

 

„Pokud nejste očkovaný ani v ochranné lhůtě 180 dní po prodělání covidu, není možné si zakoupit vstupenku na utkání. Všechny vstupy pro testované byly vyhrazeny pro permanentkáře klubu,“ upřesnili pražští sešívaní.

 

A co na to říká Listina základních práv a svobod?

 

Čl. 1

Lidé jsou svobodní a rovní v důstojnosti i v právech. Základní práva a svobody jsou nezadatelné, nezcizitelné, nepromlčitelné a nezrušitelné.

Čl. 2

(1) Stát je založen na demokratických hodnotách a nesmí se vázat ani na výlučnou ideologii, ani na náboženské vyznání.

(2) Státní moc lze uplatňovat jen v případech a v mezích stanovených zákonem, a to způsobem, který zákon stanoví.

(3) Každý může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.

Čl. 3

(1) Základní práva a svobody se zaručují všem bez rozdílu pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického či jiného smýšlení, národního nebo sociálního původu, příslušnosti k národnostní nebo etnické menšině, majetku, rodu nebo jiného postavení.

(2) …

(3) Nikomu nesmí být způsobena újma na právech pro uplatňování jeho základních práv a svobod.

Čl. 4

(1) Povinnosti mohou být ukládány toliko na základě zákona a v jeho mezích a jen při zachování základních práv a svobod.

(2) Meze základních práv a svobod mohou být za podmínek stanovených Listinou základních práv a svobod (dále jen "Listina") upraveny pouze zákonem.

(3) Zákonná omezení základních práv a svobod musí platit stejně pro všechny případy, které splňují stanovené podmínky.

(4) Při používání ustanovení o mezích základních práv a svobod musí být šetřeno jejich podstaty a smyslu. Taková omezení nesmějí být zneužívána k jiným účelům, než pro které byla stanovena.

 

Nikde se zde nepíše o tom, že vláda (ministerstvo) může svým nařízením omezit práva a svobody občanů. To lze pouze zákonem. Nikde zde není uvedeno, že nějaký fotbalový klub může zakázat prodej vstupenek na svůj stadion lidem neočkovaným proti jakékoliv nemoci.

Mimoto z celého článku čiší jako smrad z kafilerie snaha ukázat dalším institucím a organizátorům, že od teď už se veřejně diskriminovat část populace smí. (Například na sportovištích nebo kulturních akcích).

 

Co to bude příště? Koncert Michala Davida? Vědecký seminář na Karlově univerzitě? Školní výlet? Nákup v supermarketu? Zaměstnání? Hospitalizace v nemocnici? Opravdu si tohle všechno necháme líbit? A kam až to my, normální lidé, necháme zajít?

 

Takže nemilí a nevážení bafuňáři Sparty a Slavie, strčte si svůj stadion a svůj mančaft víte kam a ty, Ústavní soude, ukaž, zda ještě za něco stojíš…

 

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sport-a-zabava-v-cesku-zacina-prvni-zvyhodnovani-ockovanych-lidi-170977#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=iBsnq08Z6yJ-202108021442&dop_id=12863178&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

04.08.2021 10:23

Nová vlna nákazy a logika. ... V současnosti se tvrdí, že nemoc očkovaných lidí je daleko mírnější, téměř bezpříznaková. Je tedy spodivem, že přes 70% plně očkovaných současných pacientů proti covidu je nuceno vyhledat lékařskou pomoc. Co je motivuje k návštěvě lékaře, když mají covid pass? Pokud se jím prokáží, mohou kamkoliv, bez jakékoli kontroly. Očkovaní plně věří blahodárným účinkům vakciny, takže je k návštěvě lékaře nic nemotivuje. Jdou na vyšetření, až když je zle. Přičítají své potíže povakcinační reakci organismu. Pokud by měli slibovanou, téměř nulovou reakci na covid, imunitu, nikdy by lékaře nevyhledali. (Pokud jsem skalně přesvědčen, že se již v životě nenakazím, nepůjdu k lékaři, když mi nic není). A tak se jde, až když je nejhůř. Všichni postižení vyčkávají na poslední chvíli. Svou indispozici přičítají jiným faktorům, než možnosti opětného onemocnění covidem, když to vakcinační lobby vyloučila. Jak hezky se to poslouchalo! A tak přijdou s potížemi na poslední chvíli. (Nikdo z nás, jeli přesvědčen o účinnosti léčby nevyhledá lékařskou pomoc, když má slibované záruky o účinnosti léčby, vakciny. O to je průběh nemoci horší. Pacienti zanedbají včasnou návštěvu lékaře, protože si myslí, že jejich onemocnění s covidem nesouvisí. Takže současní proočovaní pacienti představují problém. Přicházejí se zdravotními těžkostmi na poslední chvíli a plní nemocnice. V téměř plně očkované populaci Izraele je až 70% zcela očkovaných občanů mezi nově nemocnými. Mnozí z nich mají závažné zdravotní komplikace. Opět jsou na "ÁRU" na kyslíkových přístrojích. Pro očkované občany představuje tato viróza zvýšené zdravotní riziko, protože příliš podlehli propagandě vakcinační lobby. Mysleli si, že se jim nemůže nic stát. O to horší zdravotní následky to pro ně bude mít. Ale nepředjímejme. Tento proces teprve odstartoval. Svědci covidovi jsou zatím plni nadšení, že se jim nemůže nic stát. Titanic jejich víry zatím nenarazil do ledovce, i když je ledová hora na dohled. ... Mějte se hezky. ... PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Jaromír Bradávka

Jaromír Bradávka

03.08.2021 20:06

Přidám právní rozbor:
http://www.nwoo.org/2021/08/03/informace-pro-zamestnavatele-a-poskytovatele-sluzeb-v-souvislosti-s-kompulzivnim-vynucovanim-od-zari-placeneho-testovani-ci-ockovani/


 
Petr Majevský

Petr Majevský

03.08.2021 12:09

Až budou rozhodovat skuteční odborníci,ne např.Rastislav Maďar,tak se podaří s covidem něco udělat.Co se týká onoho fotbalu,tak jsem ho přestal navštěvovat z důvodů dementních pokřiků,jako je např.Jude Slavia.Jsem sparťan a na Letnou jsem chodil v dobách dřevěného stadionu.Ale blbé pokřiky tohoto typu dokáží vyhnat lidi z ochozů.Tedy normální lidi.Pitomce určitě ne,ti se chodí na fotbal jenom vyřvat.O historii svého klubu neví absolutně nic a odsuzuje druhé,o nichž ví totéž.Takže si mohou bafuňáři dělat co chtějí.Nakonec na to budou chodit pouze ti vypatlanci.Když jim to stačí,tak co na to říct.Nějaká Listina lidských práv a svobod jim nic neříká a to ani "politikům".


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy