• Úterý, 19. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Zpěvákovy „výkřiky“ proti Babišovým praktikám zůstaly nevyslyšeny.
Počet návštěv: 987

Zpěvákovy „výkřiky“ proti Babišovým praktikám zůstaly nevyslyšeny.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Snad bychom měli rebelujícího zpěváka Tomáše Kluse litovat. Podle jeho vyjádření dělal a dělá všechno, aby prý u předsedy vlády změnil jeho způsob vládnutí a politiky, ale bohužel bez žádoucího výsledku. Obecně lze Klusovo snažení srovnat s Komenského rčením, že „Veškeré kvaltování k hovnu jest“, jen to „kvaltování“ je potřeba zaměnit se slovesem „snažení“!

Chtěl jsem původně v tomto článku napsat něco o Tomáši Klusovi, rádoby „umělci“, lidovém pěvci, potulném kejklíři se sklonem k intrikám a nutkáním zalíbit se veřejnosti svými politickými „častuškami“, tedy nejapnostmi, jimiž chce kritizovat údajnou nepatřičnou politickou morálku, neférovost a jiné nectnosti premiéra Babiše, případně prezidenta Zemana. Chtěl jsem, ale hned po přečtení několika desítek příspěvků v diskusi k článku „ Tomáš Klus toho má dost: Dvojice Zembiš – čiré zlo v čele stát", uveřejněném v Parlamentních listech, jsem však od svého záměru ustoupil, neboť jsem si uvědomil, jak asi zbytečně bych plýtval svými „silami“(!), když vše, co bych rád čtenářům sdělil, je obsaženo v cca 330 příspěvcích v diskusi k článku. A mohu říct, že čtenáři nešetří rádoby „umělce“ Kluse v ničem, ostatně tak tomu bývá v celé řadě jiných příspěvků k jiným článkům, ve kterých se prezentují takové esa, osobnosti, jako je Hutka, Hrušínský, Halík, Tchajwanec, Němcová, Holubová, Langšádlová a další „vyvolení“.

S odkazem čtenářů na příspěvky k diskusi k článku T. Kluse mě de facto inspirovala skutečnost, že mnozí, ne-li většina těch, kteří se prezentují svými „pozoruhodnými a duchaplnými“ články v Parlamentních listech (a že často je to opravdu kumšt ustát obsah jejich článků, aby to se čtenáři „nepraštilo“) se absolutně nazajímají, jak na jejich články reagují čtenáři navzdory tomu, že články jsou určeny právě jim, čtenářům, resp. občanům. Tedy aspoň si to myslím. Tím chci říct, že se vůbec nesnaží zjistit hodnocení a názory čtenářů které, pokud by je četli, je museli nutně přivést k zdrcujícímu, za jistých okolností až tramatizujícímu poznání, jak strašně moc jsou trapní, směšní, neoblíbení, nenávidění, odsouzení hodni. Nic takového se však neděje.

Autoři článků zřejmě v přesvědčení, jaká nepoznaná moudra, poznatky a vědomosti předkládají čtenářům, ale již postrádají potřebu se přesvědčit či znát, jak jejich slova či názory byly přijaty čtenáři. Jak jsem již zmínil, nic takového autory nezajímá, proto také jsou v očích, ale také ve vědomí čtenářů velmi drsně, hrubě, často až za hranu únosnosti kritizováni, pomlouváni a právem odsuzováni, což by za předpokladu, že by seznali pravdu v rámci odezvy či reakci čtenářů., by se podobným článkům, případně rozhovorům apod., vyhýbali, nebo jejich odmítáním jim předcházeli.

Je opravdu smutné a žalostné, že si autoři článků nebo aktéři rozhovorů

neuvědomují, jak moc jsou, bohužel oprávněně, dehonestování, nenáviděni atd., a že při zachování své důstojnosti a cti by se, jak se říká „ museli samou hanbou do země propadnout“ . Nicméně vše nasvědčuje tomu, že dámy a pánové umělci, zpěváci, současní i bývalí politici, osoby VIP, podnikatelé a jiné osobnosti jsou tzv. „splachovací!“ Je to prostě nezajímá a víme také, proč!

Pokud by totiž reagovali na všechnu kritiku, museli by změnit svůj styl práce, politiky, museli by plnit sliby dané před volbami, respektovat oprávněné požadavky a potřeby voličů, museli by jednat odpovědně a také by museli slevit ze svých osobních aktivit, eliminovat korupčnost a intrikářství atd., atd.

Z uvedeného vyplývá smutná skutečnost, že výše jmenovaní raději budou pomlouvání, ostrakizováni, dehonestováni, neoblíbeni až nenávidění, jen když si si zachovají své výhody, postavení, moc a z toho plynoucí bohatství.

(Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tomas-Klus-toho-ma-dost-Dvojice-Zembis-cire-zlo-v-cele-statu-)

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

05.08.2021 20:36

Klusovi nejde zpěv a ani muzika.Natož nějaké nejapné politické výkřiky.On zapomněl na pořekaldo našich předků:ševče,drž se svého kopyta!Takže nemá co nabídnout ani na poli politickém a ani na poli uměleckém.Spíše by se měl podívat na Yutubu na výkony dětských amatérských zpěváků a porovnat svůj výkon s jejich.Odešel by poražen na celé čáře.Jenom není mezi těmi "umělci" sám.Kdepak je Pavel Nový?Před prezidentskými volbami vykřikoval po amerických debilit-pardon-celbrit,že v případě volby Zemana za prezidenta bude emigrovat.Jenže jen silácké kecy a skutek utek.Komedianti by měli v první řadě být zticha.Jsou to jen parazité,kteří žijí z práce druhých.Nakonec politici to samé.


 
Jiří Mařík

Jiří Mařík

05.08.2021 20:17

Chtělo by se vykřiknout Klus hnus ,ale buďme tolerantní ,snad jej demokracie narovná z křivé polohy.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

05.08.2021 19:16

Pane Baťo, buďte prosím k Tomíkovi trochu shovívavý. Musí to být pro toho úmělce nepředstavitelné trauma, když má období kdy mu ta muzika moc nejde. A určitě není jednoduché se šesti hity už patnáctý rok objíždět naši malou republiku. No a když klučina vidí jaké přiblbla typu Langšádlové, Stanjury, Laudáta, Němcové, dalších a dalších, se politikou slušně živí určitě mu přijde líto, že kolikrát nemá co do hrnce.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají...