• Úterý, 19. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Hej hou, hej hou, migranti k Adamové domů jdou...
Počet návštěv: 1074

Hej hou, hej hou, migranti k Adamové domů jdou...

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Je nedlouho před volbami a tak nám občanům je předhazováno různé to předvolební programové krmivo té či oné politické strany nebo hnutí, kterým krmí své ovečky v očekávání, že půjdou pokorně a uvědoměle k urnám, kde jim dají svůj hlas. Naděje umírá naposled, říká se v jednom přísloví, takže není vhodné pochybovat, že zrovna jejich snažení je marné navzdory tomu, že u některých politických subjektů-koalic bych si to upřímně přál.

Nedávno jsem napsal příspěvek o tom, jak se poslankyně Pirátů, paní Richterová citově zapojila do předvolebního klání když připoměla památný 2. srpen 1944, kdy bylo umučeno několik tisíc příslušníků cikánské komunity. Tuto pietní vzpomínku umocnila svými subjektivními pocity, když (v zastání Romů) se vyjádřila, že ...hodnotu člověka neurčuje, jakou barvu kůže má, v co věří, nebo jakou má orientaci, ale to, kým je. Mohu s tím sice souhlasit, ale v souvislosti s romskou komunitou to nehraje roli, protože Romové jsou takoví, jací jsou a majoritní většina je posuzuje nikoli podle toho, jakou mají barvu kůže, v co věří, či jakou mají orientaci, ale podle jejich dlouhodobého nepřizpůsobivého způsobu života. Konkretizovat jejich negativistický způsob života lze ve zkratce několika slovy a to, že se vyhýbahjí práci, žijí (přiživují se) na podporách, sociálních dávkách, příspěvcích, žijí nezřízeným životem, páchají kriminální činnost atd. To jsou důvody, které mají za následek ten negativní, až nenávistný postoj k romské komunitě.

Paní Adamová, šéfka TOP 09 a jednička do voleb za koalici Spolu v Praze se kromě jiných předvolebních „poudaček“ zase nechala slyšet, že by bylo vhodné pomoci nárazníkovým zemím přijmout část imigrantů. Nu a aby se měla také čím „prsit“, jak se vyjádřila o své sokyni Richterové dodala, že

by to měla být část těch, kteří jsou v táborech, ale jsou „prověření“ a měli by to být v první řadě děti, že se již dříve bavili o konkrétním projektu, kde už měli i více rodin, než bylo potřeba, které by se o ty děti postaraly, rozptýleně po celé republice, takže by si nikdo ani nevšiml, že to je nějaká „vlna“.

Velice kulantně a lidsky řečeno až na to, že to má několik vážných trhlin. Paní Pekarová-Adamová přiznala, že již dříve jednali o konkrétním projektu, ve kterém bylo zapojeno více rodin než bylo potřeba, které byly ochotny přijmout dětské imigranty. Nevím, kdy to její „dříve“ bylo, ale vím, že se do těchto rodin, pokud se nemýlím, do dnešního dne nedostalo jediné dítě z řad imigrantů (pokud se mýlím, rád se omluvím). Na druhé straně je s podivem, jakým způsobem se k nám dostaly ne jedinci, ne desítky, ale stovky cizinců pocházejících z muslimských zemí, přesněji desítky rodin s bezpočtem dětí, které zabírají celé části hlavně severočeských měst?

Nicméně, pokud je paní Adamová ochotna vzít do rodiny imigrantské dítě pak se ptám, proč tak neučinila již dávno, proč s tím přichází právě v období před volbami? Nebo snad nenašla vhodné a zcela „prověřené“ dítě? Avšak i

v případě, že by se některá česká rodina či občan neuváženě rozhodli přijat muslimské dítě, je opravdu problematické identifikovat nejen jeho osobnost, jeho původ, jméno, datum narození, zdravotní stav, sle i osudy jeho rodiny, příbuzenstvo atd., atd.

Paní Pekarová-Adamová to jistě všechno moc dobře ví, je přece politička a o těch problémech se v politice mluví. Ale protože je před volbami myslí, že lidé nebudou o detailech jejich politických „poudaček“ blíže uvažovat, chrlí ze sebe všechno, co podle ní může na občany-voliče zabrat. Ale může nejen zabrat, ale také tím všechno zbabrat. Ale to je její problém a upřímně řečeno, naše zbytečná starost! Faktem zůstáva, že ty silácké řeči o přijetí několika desítek syrských dětí, jak nám to ještě nedávno růžovými barvami líčila paní europoslankyně Šojdrová nezabraly. Přesto si myslím, že nějaké „ beženecké“ dítě si mohla paní Šojdrová u českých orgánů vymodlit (vždyť věděla „jak na to“!) a jít tak příkladem ostatním. Zřejmě však záhy prozřela když zjistila, že je nereálné vzít do rodiny dítě, se kterým se nedomluví, protože neumí jediné české slovo, která má (ale také nemá) návyky, ze kterých by se našinec asi musel zbláznit a mnohé jiné fakta a skutečnosti, které všechny ty humánně myslící a uvažující falešné nadšence od úmyslu vzít do rodiny islámské dítě (notabene ve stáří kolem 15 let), rychle upustili. Kdyby snad přece jenom paní Adamová nějaké to dítě do rodiny vzala... ale ne, tomu nevěří ani ona sama. Nicméně, svoje si řekla a to se počítá, je přece „1“ za Spolu v Praze, ne?

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

14.08.2021 06:47

Pane Baťo, píšete "Pekarová-Adamová to jistě všechno moc dobře ví..." a tady se obávám, že se pletete. Ta paní totiž neví nic. Uznávám, že pro nás voliče jsou takto hloupé političky (u ní je to slovo setsakra přitažené za vlasy) velice důležité. Asi ne kouzlem nechtěného, ale právě svojí tupostí, nám ta dívčina sdělila jak to mají s migranty na nás vymyšlené. Teď by opravdu stačilo, aby jména těch co se takto "domluvili" byly zveřejněny a právě k těmto lidumilům začít ze severu republiky svážet svážet saracény, jako jejich nové spolubydlící. Domnívám se, že by to leckterým děvčatům od Pirátů a z TOPky velice prospělo. Taková Langšádlová se určitě těší až povede svého přiděleného třicetiletého prvňáčka do školy.


 
Jiří Mařík

Jiří Mařík

13.08.2021 10:01

Ano pane Baťo, faleš je to slovo ,které patří k těm osobám, které mají tolik "lidskosti" a kdákají o migrantech, žádná si nevezme migranty domů, protože se z něho může vyklubat ....


 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.08.2021 09:37

Migranti?Udělejte to jako v Německu.najděte podporovatele muslimských hord do ČR a přiveďte migranta(může jím být patřičně zamaskovaný český herec) a požádejte je,aby ho u sebe ubytovali.Dočkáte se pouze výmluv,proč to nemohou udělat.Např.,že musí náhle odejet,nebo jako ten cikán před časem,který vyzýval lidi,aby si k sobě vzali migranta,ale hned k tomu uvedl důvod,že on nemůže,protože má postižené dítě.A budete hned v patřičném obraze,jak ti vítači mají vymyšlené.Odpovím za ně:je třeba je přijmout a ať se o ně postarají ti,co je tady nechtějí!My ne!Čili jenom ta rétorika,podbízející se Bruseli,aby odtud byli pochváleni a naprostý nezájem o vlastní národ a jeho přání.A tím jsou všechny eurohujerské partaje a část těch partajníků ze stran,které zatím migranty odmítají,ale potají je sem dováží.Co si občané zvolí,to budou mít!


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají...