• Pondělí, 18. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Uvědomujete si, že i Česká armáda dostala v Afghánistánu prakticky na budku??
Počet návštěv: 2975

Uvědomujete si, že i Česká armáda dostala v Afghánistánu prakticky na budku??

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Události v Afghánistánu mi tak nějak nedávají pokoj. Opět byly velmoci poraženy a to jejich svaté spojenectví a údajná pospolitost v NATO utržila pořádnou facku. S nimi samozřejmě i ta slavná Česká armáda, která musí být nalezlá takřka všude, aby si asi ohlídala vstup do análního otvoru USA. Armády byly v této zemi šířit demokracii a svobodu, ale místo toho je chaos ještě větší než byl a opět budou zbytečně umírat lidé. Ono šířit demokracii a svobodu kulomety a bombardováním je prakticky zločin.

Pamatuji si živě dobu, jak ostře byl kritizován Sovětský svaz za vstup svých vojsk do Afghánistánu. Stavěl se proti němu celý svět. Jenže byl tu oproti USA obrovský rozdíl-víme??? Sovětská vojska vstoupila na Afghánské území na pozvání tehdejšího prezidenta  a legální vlády. Tím prezidentem byl Babrak Karmal. Nikterak do této záležitosti Sovětský svaz nevtahoval své spojence z Varšavské smlouvy. Afghánistán měl obrovské potíže vyrovnat se s ataky teroristických skupin, které na jejich území pronikaly ze sousedního Pákistánu. Pákistán je také značně problematická země, neboť tamní vláda je prakticky vojenského charakteru a drží se u moci silou a s podporou USA. Navíc disponuje jaderným arzenálem, což je nebezpečné pro celý svět. Politická situace v Pákistánu byla a je značně rozkolísaná a nestabilní. Sovětský svaz nešel do Afghánistánu šířit demokracii, svobodu nebo socialismus, ale jal se pomoci legitimní vládě v boji s teroristy a vůbec bych se nedivil, kdyby oni teroristé byli financováni z USA. Amerika totiž jak blázen financuje vše co je proti Sovětskému svazu nebo dnes Rusku. Sovětský svaz v Afghánistánu také neuspěl, nicméně jeho vojska byla na Afghánském území zcela legálně, kdežto USA a jejich spojenci z NATO tuto zemi bezostyšně napadli a jali se šířit demokracii a svobodu kulomety. Prakticky jde o podobný scénář jako v Iráku, Libyi, či Sýrii. Výsledkem tohoto počínání jsou občanské války, tisíce mrtvých, rozpoutávání migračních vln, či úplně obyčejné šponování cen ropy. Že na to doplácí celý svět je snad každému jasné. No a jestli si nějaký přihlouplý čecháček myslí, že se nás to netýká, tak je sakra na omylu.

   Vzpomínáte jak se Američané, ale i Čeští vojáci kasali, že tam cvičí Afghánské vojáky a policisty jako v Iráku??? Nyní vidíte jak je vycvičili. Talibán dokázal ovládnout klíčová území během deseti dnů. To jste pánové vojáci dobrou práci neodvedli. Je také vidět, že o tu Evropskou, či Americkou demokracii a svobodu v Afghánistánu není zájem. Prezident Afghánistánu-ta proamerická loutka si nadělal do kalhot a zdrhnul radši do Turecka-zbabělec. A to prý vzešel z údajně svobodných voleb. Prdlajs svobodných. To by za ním totiž jejich armáda a národ stáli, jenže on jim byl jaksi u řiti. To hovoří za vše. Osobně je mi lhostejné, co o této situaci říkají v televizi, či píšou v hlavních novinových plátcích. Já vím své a poslouchat, či číst lži nehodlám. Kam šlápnou USA, tak neroste životní úroveň  lidí, ani se neposiluje demokracie, právo a svoboda. Rostou pouze počty mrtvých!!! Projděte si jen tak pro ilustraci, kolik států za posledních 50 let USA napadly a spočtěte si prosím, kolik lidí to stálo život. Tomuto bohužel napomáhá i Česká armáda, a to od doby svého vstupu do NATO. Že vám není hanba!! Pachtujete se se zločineckou organizací a ani se nestydíte brát si peníze při svých hrách na vojáčky z peněženek prostých lidí. Je mi z vás na blití.

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

16.08.2021 13:28

Když se dva perou, třetí se směje. ... RF jednala s hnutím Tálibán s několikaměsíčním předstihem. Ambasáda RF jako jedna z výjimek v Kábulu zůstává. Také "územní zisk" v přilehlých zemích, které žádají a budou žádat ruskou ochranu před radikály, je značný. Rusko se tedy stává hráčem na politicko-bezpečnostní šachovnici ve státech, jenž ho obklopují. Jedná se o Tádžikistán, Pákistán i Írán. Takže 1 milion čtverečních kilometrů východní Evropy, z nichž se stáhly sovětská vojska, jsou v současnosti vykompenzovány ziskem politického i vojenského vlivu v příhraničních zemích s Afghánistánem a RF. ... Mějte se hezky.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

16.08.2021 09:44

Jen doplním pana Majevského ohledně "tlumočníků". Pomoct bychom jim měli. Určitě jsme jim v tom bojovém kalupu, jak ty naše udatné hochy drban s hadrem na palici hnal do vrtulníků, zapomněli vyplatit poslední mzdu. Také bych oněm "tlumočníkům" proplatil dovolenou, přesčasy a případně třináctý plat. To je asi tak vše co dlužíme. No a jestli si chceme dovézt nějaké ty kolaboranty co se podíleli na těch bohulibých kratochvílích co píšu zdola, no tak pak bychom měli rehabilitovat i Bilaka. Byl totiž ze stejného soudku. Ale u nich předpokládám, že budou chtít zůstat všichni doma. Už jenom proto, aby zhlédli těch sedmdesát panen ..., nebo jak to s tím Islámem je.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.08.2021 09:21

Zásadní chybou je,že schopnosti Američanů se posuzují podle jejich filmů s katastrofickým scénářem.Tam chrabří Američané vždy porazí nepřítele,ale ve skutečnosti to tak není.USArmy vyhrávala boje pouze v případě,že mohly USA nepřítele vybombardovat.Pokud to nešlo,jako nyní v Afganistanu,tak je slavná USArmy vedle,jak ta jedle(řečeno slušně).Kromě toho se USA angažovaly v tzv. arabském jaru před lety.Rozvrátila se Lybie,Egypt a vůbec celý arabský svět.To vše za podpory českých oficiálních míst.Národa se nikdo neptal,zda chce do NATO.281 zkorumpovaných posranců a svinátorů rozhodlo,že národ prodá.Jako za císaře pána se tito debilové pasovali do pozice absolutního vládce nad státem,i když neměli k něčemu takovému pověření od voličů.Proto dnes poskakujeme podle amerického scénáře.Podle francouzského scénáře si zase zaplevelíme stát zrádci afgánského národa pod záminkou pomoci údajným tlumočníkům.A tak si Francie zaplevelila společnost černochy z řad zrádců černých národů a my teď děláme totéž pro záchranu afgánských zrádců.Vítači konečně našli cestičku k prosazení multikulti podle degenerovaného západu(prý tam patříme).Tak ať si to budoucí generace užije.Následky budou stejné,jako ve Francii,UK,Nizozemsku,Belgii a dalších.Nejbližší však bude švédský scénář!


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy