• Úterý, 19. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Pandemie, volby a Woodoo
Počet návštěv: 883

Pandemie, volby a woodoo

Alena  Vitásková Článek od Alena Vitásková

Společnost poslední období „žije“ buďto pandemii, nebo volbami. Čím žije Alena Vitásková, bojovnice za lidská práva, žena, která píše knihy, celý život pracovala v plynárenství, energetice, byla více než osm let nezákonně trestně stíhána, nyní se soudí se státem o odškodnění.

Redaktor: Oldřich Lukáš

Jaký je váš názor na stav společnosti před volbami?

Hodnotit stav společnosti je na každém z nás, jak se v této společností cítí, jak se mu žije, zda stát plní svoji úlohu vůči občanům. Hodnotit by měli také ti, kteří se snaží získat svůj hlas v nadcházejících volbách. Stávající parlamentní strany to asi moc nezajímá, snaží se jen zmrzlinou, nanukem, koblihem, nebo něčím jiným „okouzlit“ právě ten svůj hlas a získat mandát na další vládnutí. Takovým nejde o lidi a společnost, jde jim pouze a jen o moc. Společnost není rozdělena, jak tomu bývalo v minulosti, na několik části. Nyní je přímo atomizována na stovky mikro skupin, které proti sobě bojují a nevědí vlastně ani proč. Mladí proti starým, očkovaní proti neočkovaným, rouškaři a jejich odpůrci, ženy-muži-ono. Mohla bych pokračovat ve výčtu do nekonečna. Tyto půtky vyvolávají politici, kteří neumí vládnout a staré dobré přísloví „Rozděl a panuj“ je berličkou pro jejich přežití.

Redaktor: Oldřich Lukáš

Půjdete k volbách a koho budete volit?

K volbách jsem chodila a chodit budu i nadále. Otázkou zůstává, koho volit. Téměř všechny parlamentní strany mě hluboce zklamaly, jak se za poslední léta chovají. Jak je nezajímá, nevymahatelnost práva a spravedlnosti v naší zemi, mnohé nezákonné chaotické rozhodnutí vlády v podobě restrikcí poškozující zdraví a ekonomickou stabilitu naší země, poškozování jednotlivých občanů, jejich rodin, živnostníků, podnikatelů. Volit nově vzniklé hnutí a strany je do jisté míry riziko, aby jejich hlas nepropadl a neposílil tak nakonec vítěze voleb. Snad seskupení kolem Trikolory (Živnostníci, Svobodní), či Volný blok a někteří další, můhou být signálem ke změně.

Redaktor: Oldřich Lukáš

Chaotické a nezákonné nařízení vlády, tím máte na mysli restrikce a opatření proti šíření covidu?

Ano, také tato opatření. Na drtivou většinu společnosti působí depresivně – vytváří depresivní prostředí. Vždyť si představte, jak vyčerpaní, zastrašení jsou občané, kteří neslyší z medií a úst politiků druhým rokem nic jiného než o mrtvých a pandemii. Psychika většiny z nás je tímto narušena, duše se zmítá v obavách. Přitom každý gramotný (a nemusí to být jen lékaři) ví, že stres je základem, spouštěčem většiny nemocí. Dobrý lékař ví, že nemůže léčit tělo, aniž by léčil duši (psychiku). Tělo a duše je spojená nádoba, nelze je léčit odděleně. Nadarmo se neříká: „Víra tvá tě uzdraví“.

Redaktor: Oldřich Lukáš

Tak koho volit? Na tuto otázku jste neodpověděla?

Pojďme pryč od voleb, politikaření, každý se musí rozhodnout sám, komu důvěřuje. Myslím, že je mnoho jiných témat, o kterých se dá povídat, a přitom se nemusíme věnovat tomu, co je stále omíláno. Lidé jsou opravdu unaveni stálými sliby politiků, a přitom zhoršujícími se podmínkami pro slušný život.

Redaktor: Oldřich Lukáš

Která témata máte namysli? Dodržování lidských práv, vaše knihy, nebo energetiku?

Z každého něco, ačkoliv velká část toho je s politikou spojena. Dodržování lidských práv je zcela spojeno s politikou, jak je dodržována Listina, Ústava. Energetika a její směřování, cena energií opět úzce souvisí se zákony, které politici přijímají a mnohdy jsou v rozporu se zájmem národa. A v neposlední řadě v mých knihách o tom píši, ať již vážně, či s humorem.

Redaktor: Oldřich Lukáš

Vaše osmileté trestní stíhání, které bylo ukončeno opakovanými rozsudky, že skutek nebyl trestným činem. Nikoliv, že nebyly důkazy pro jeho prokázáni. Jednalo se ve Vašem případě o nezákonné trestní stíhání. Nyní se soudíte se státem o náhradu škody v desítkách miliónu korun. Již se vám někdo ze státních institucí omluvil, odškodnili vás?

Neodškodnili mě, neuhradili ani náklady na advokáty, probíhají soudy. Stát, který mi zničil život se opět snaží mě poškodit tentokráte před občanským soudem. Stát není neuchopitelný a neidentifikovatelný pojem. V této chvíli to je Ministerstvo spravedlnosti v čele s Marii Benešovou a Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, které před soudním senátem zastupuje pan Miloš Borovička. Nekonečná kauza Vitásková versus stát. Omluvu od tohoto státu jsem písemně odmítla. Postupně se chci vyjádřit k jednotlivým žalobám po ukončení soudních procesů. Jen pro upřesnění, zástupce státu u soudu opět lže, jako když tiskne, nebo nezná zákony. Mnohokráte jsem se přesvědčila, že ONI mohou lhát i před soudem a nic se jim nemůže stát. A občan opět platí soudní poplatky, advokáty atd.

Redaktor: Oldřich Lukáš

To je skutečně neuvěřitelné. Opravdu musí poškozený občan, který hájí svoji státem pošlapanou čest, znovu platit soudní poplatky a další náklady? Jak dlouho pak takové tahanice trvají?

Je tomu tak. Takové jsou u nás zákony. Pokud se vás to přímo nedotkne, tak si myslíte, že zákony jsou pro lidi a jejich ochranu, nikoliv pro šmejdy. Délku těchto tahanic nedokážu odhadnout, ale je to po všech stránkách vysilující. Nejedná se o měsíce, ale léta. Je třeba brát v úvahu, že velká část občanů poškozených státem nemá finanční prostředky, ani sílu, aby svého odškodnění dosáhla soudní cestou. A ministerstvo

spravedlnosti se na takové občany jednoduše „vykašle“, anebo stojí proti nim před soudem.

Redaktor: Oldřich Lukáš

Vaše knihy, ať je to trilogie „Solární baroni“ (I. Organizovaný zločin, Solární baroni II. Příprava mé vraždy, Solární baroni III. Vrazí v taláru), nebo „Krvavé slunce pod gilotinou“ popisují s humorem, ale i v dokumentu děj kolem dotací do „slunce“. Měla jste z čeho čerpat. Kdo vám knihy pomáhá psát?

Knihy píši sama. To je překvapení pro mnohé. Tuto otázku dostávám většinou od politiků, kdo mi to psal. Je to asi tím, že sami toho moc nenapsali. Psaní mě neskutečně baví. Nebýt tvrdé srážky s realitou, jak u nás funguje nejen justiční systém, tak jsem asi k psaní nenašla cestu. Opět platí, každé zlo je k něčemu dobré. Doposud mé knihy neměly žádnou reklamu, jak vidíme například u knihy Roberta Šlachty, která ji měla obrovskou, přestože knihu nepsal sám a napsal jen tuto jedinou.

Někteří čtenáři mi píši, že jsem ve svých knihách ztvárnila naši společnost a že by knihy měly být zařazeny, jako povinná četba. Každý má jiný vkus a jiný zájem, ne každému se vulgarita, která se v prvních knihách objevuje líbí. Ale nynější společnost je plná hrubosti a vulgarit, nelze se tomu v knihách vyhýbat. Ráda naslouchám, mám dar „slyšet“ nejen, co lidi trápí, mám empatie. Věřím, že se dovedu o poznání podělit. A to formou literární, románů, nebo dokumentárních románů.

Redaktor: Oldřich Lukáš

Trilogie je román, fixe, Měla jste k postavám ve vašich knihách dotazy, kdo je kdo? Zda se jedná o reálné osoby a o koho jde?

Pochopitelně, že jsem měla celou řadu dotazů obdobného charakteru. Nejzajímavější byl pro mě následující. Skupina novinářů – jedné významné redakce – vyslala svého zástupce – výborného novináře, který mi vyzradil, že si udělali v redakci nástěnku a tam každý z nich po přečtení knihy dopisoval k jménům v trilogii konkrétní osoby. Že se shodli na všech, jen nemohou rozklíčovat dvě jména, tam že mají spory. Zda bych jim to mohla prozradit, kdo se za přezdívkami skrývá.

Redaktor: Oldřich Lukáš

V jedné z vašich knih uvádíte souvislost s rozbitým zrcadlem, dopad na osoby, které se podílely na podivných praktikách kolem vašeho trestního stíhání. Některé knihy vyšly před pár léty, jako kdybyste předvídala, co se za pár let stane. Nemohu se ubránit pocitu, že to zavání až magií. Znáte woodoo, kletby, prokletí, jedním slovem vyznáte se v magii, umíte se podívat do budoucnosti?

Myslíte, že když mám dar „slyšet“, jak jsem uvedla, tak to musí být spojováno s woodoo, věštectvím? Tato oblast je daleko složitější, než se na první pohled zdá. V mých knihách to může pro některé čtenáře vypadat jako magie, či prahnutí po pomstě. To ale není pravda. Touha po pomstě by ničila pouze mě, mé nitro, mé já. Byl by to jed pro mou duši. A já se nenechám ničit, nikým, ani „pomstou“. Já tomu říkám „boží mlýny“. Vy jste to nazval kletbou? Pokud vzpomínáte „rozbité zrcadlo“. Je pravda,

že píši o tom, jak se konkrétním 49 lidem rozbilo zrcadlo a co je čeká, uvádím tam jejich iniciály. Dnes mohu jen doplnit, že jejich počet od té doby vzrostl o další, kterým se „to zrcadlo rozbíjí“. Co se týká závěru trilogie, tak k tomu teprve dojde a všichni si toho všimneme. S woodoo jsem se seznámila na Jamajce před řadou let. Je to opravdu velmi zajímavé poznání.

Všechny mé knihy (s podpisem autorky) si můžete objednat na e-mailu: knihy.vitaskova@seznam.cz

Praha, dne 17. 8. 2021

Alena Vitásková
Nositelka státního vyznamenání prezidenta republiky za zásluhy o stát

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Mařík

Jiří Mařík

18.08.2021 13:41

Paní Vitásková je obdivuhodná co vše musela zažít ,ale podle toho jak si představuje politickou stranu se vlastně nic nezmění.Lidé mají strach ,že bude změna - Zkorumpovaný,ulhaný a protektorát Německa by se mohl změnit v samostatnou a hrdou vlast.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.08.2021 11:47

Stát je takový,jaký občané připustí.Bohužel,český národ,včetně národností typu moravský či slezský,si toho nechá udělat hodně.ODS po převratu rozkradla republiku a místo toho se objevilo mnoho milionářů,potažmo miliardářů(Klaus říkal,že se učili být bohatí).Veškerý právní řád dávali dohromady právníci spolu s politiky.Výsledným efektem je,že si partaje uzurpovaly veškerou moc ve státě.Otakar Motejl byl veřejností braný jako morální člověk.Přesto dokázal sesmolit paskvil,kterému dal název exekutorský zákon.A svěřil tím vymáhání dluhů do soukromých rukou.A můžeme pokračovat.Rychetský sesmolil ústavu,jejíž část po letech označil za neplatnou.Jen po celou dobu platila,dokud partaje nedostaly strach,že se nedostanou do parlamentu.Všechno,co parlament považuje za zákony a tvrdě je protlačuje,jsou nedodělané paskvily,které už v době přijímání jsou připravené na novelizaci.Posranci a svinátoři odvádějí zmetky a ne práci.Přesto jsou znamenitě placeni a občané je stále volí.Takže je všechno na voličích,zda si změnu systému přejí,či nikoliv.V právním státě,za který vydávají politici své paskvily,by se nemohlo stát,aby se případ táhl pro snahu některých bohatých,tedy vlivných,osm let,jako v případě paní Vitáskové.Odškodnění by neměl platit stát,ale ti,kteří celý případ sponzorovali z pozadí.Zadarmo ani kuře nehrabe,natož zkorumpovaná jhustice!Za slovem stát se totiž skrývá okrádání daňových poplatníků!


 

18.08.2021 09:57

Vážená paní Alenko, samozřejmě jsem Vaši zpověď četl a vůbec nepochyboval, že vše sdělené je Vámi popsané autentično. To by tak hrálo, aby člověk obdařený schopností myslet, nedotáhl svůj boj k vítěznému konci! Ta malá, pochybující dušička roste přímo úměrně odvaze, co jste musela vyvinout, abyste čelila organizované mafii, která Vás chtěla smést z povrchu zemského. Dnes jenom krátce zopakuji, že rozsudek, jenž si na Vás kmotři vymysleli, nebyl důsledkem soudních tahanic, ale byl pečlivě připraven v hospodách, kam spolu kmotři chodí a tam byl domluven postup jak jednat a postupovat vůči člověku způsobujícímu potíže stávající mafii mající v úmyslu zmocnit se stovek miliard ve fotovoltaice. Předpokládám, že máte jako poradce pana Jemelíka, přísedějícího soudu. Jeho práce (rozbory soudních případů, jsou příkladné. Pan Jemelík cítí, vnímá vůni soudních procesů. To je chvályhodné. Obávám se, že do zákulisí se nikdy nepodíval. Jeho názory jsou ohraničeny tím, že pečlivě analyzuje průběh soudních jednání, jednotlivých případů. To je chvályhodné. To, že se lidé z jurisdikce stýkají mimo soudní síň mu uniká. Člověk nemusí mít bujnou fantazii, aby nepřišel na to, že bývalí spolužáci se spolu stýkají i mimo soudní síň. (Schůzky s bývalými spolužáky organizujeme všichni). Domlouváme se v rámci své profese na možnostech spolupráce ve společném zájmu. Opět připomínám, že v takovýchto logicky vyplývajících skutečnostech nemá nikdo šanci obstát. Jakákoli snaha o nápravu poměrů zůstane pouhým přáním do doby, dokud poslední korupčník, kmotr nevymře. ... Mějte se hezky. :..PS: Napsal Jiří Přibyl .


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají...