• Středa, 08. prosinec 2021
 • Svátek má Rukojmí Květoslava

Myšlení bolí
Počet návštěv: 1215

Myšlení bolí

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Naprosto mě fascinuje, jak se vyrábí témata, pomocí kterých se blbnou lidi. Kokovid je nejviditelnější příklad mediálního zkreslování a matení veřejnosti. Nějaká objektivní kritéria posuzování faktů už nikoho nezajímají. A lidem to není divné.

Vodění lidí za provázky je vidět i u causy “Talibán” a Afghánistán. K dění v daleké zemi se najednou vyjadřují i lidé, kteří neví nic a nikdy se o nic vzdáleně podobného nezajímali. Najednou mají jasno, o co tam v dalekých horách jde, kdo je dobrý a kdo je zlý.
Stejně tak pozorujeme šikování aktivistů v případě ochrany klimatu. Souvislosti, příčiny a následky, výhody a nevýhody nikoho nezajímají. Hlavně že celebritky jezdí v elektroautech a odívají se do předražených oděvů vyrobených z plastů, které někdo vytáhnul z oceánu.

I vědci to dnes mají jednoduché. Když drží prst na “tepu doby”, dostanou se do médií, nasosnou se na štědré granty a zároveň se vypořádají s vědeckou konkurencí. Skuteční vědci, kteří jdou po faktech a ne po slávě, jsou postupně odstavováni od financování a jejich obraz je systematicky likvidován organizacemi jako je Sisyfos.

Myslet je příliš diskriminační a příliš nebezpečné. Proto jsou myslící a vědomé osoby vytlačovány z politického a veřejného života. Jejich obraz je ničen a jsou proti nim poštvávány tupé masy, kterým nepřijde divné, že otrocky přejímají uměle vytvářený obraz světa.

A nabourávat tento pokřivený obraz je čím dál těžší. Ale dělat se to musí.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.08.2021 19:44

Vážený pane Přibyle!Počítačový vir by Vás neposílal do domova důchodců a z toho jsem ve svém příspěvku vycházel.Není v tom nic osobního ani proti Vám,ale ani proti tomu Pavel noki.Jen zbabělci se bojí uvést své jméno.A to mi vadí nejvíce!


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

24.08.2021 12:25

Vážený pane Majevský, předpokládám, že mě napadl počítačový vir pod pseudonymem "noki". Jenom viry a spamy neargumentují. Jsou naprogramovány. S nimi nelze vést debatu, nereagují na ni. Jak se můžu spamu zeptat či spíše požádat ho o odkaz, odkud vzal informaci, že jsou všechny domovy důchodců plně obsazené. Kdyby to byl člověk, jistě by nám zanechal domovské stránky plně obsazených domovů důchodců k ověření. Rád bych si to prověřil. Tvrdí tedy něco, na co je zřejmě naprogramován. A to mě rozčiluje. ...Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.08.2021 10:42

Každý myslí v mezích své inteligence.Vzhledem ke stále se snižujícímu IQ této společnosti se nelze divit ničemu.To se projevuje i v diskuzích,kdy místo protiargumentace se přechází k osobním útokům,jak předvedli dva přispěvovatelé pod článkem.Právo na svůj názor má každý a každý má právo ho zveřejňovat.Že se někomu takové názory nelíbí,je pochopitelné.Co však není pochopitelné,je příspěvek od Pavla noki.Ono poslat někoho do domova důchodců proto,že se mu nelíbí názory jiného přispěvovatele,je dost ubohé a o autorovi to vypovídá více,než si myslí.A odpověď pana Přibyla také není nejvhodnější.Pan Přibyl reaguje stejným způsobem,jakým byl napaden a snížil se na úroveň svého odpůrce.Ona je zásadní chyba,že mohou přispěvovatelé používat nicky na místo svého jména.Ale z anonymity se lépe prezentuje svůj názor,proložený vulgaritou a dehonestací.Pavel noki by měl především zdůvodnit,proč je proti tém příspěvkům pana Přibyla zaujatý.Tady jenom nevhodným tzpůsobem řekl,že se mu nelíbí názory jiného a nijak nepřiblížil důvody.Ať se na mne přispěvovatel Pavel noki nezlobí,ale jeho příspěvek v uveřejněném znění je poněkud nevhodný rozumného člověka.Argumentace by byla vhodnější.


 
Politické nálady se budou vracet…

Politické nálady se budou vracet…

Ty proběhlé volby byly tragédií, protože nastolily proti vůli voličů ANO,SPD a hlavně propadlých hlasů ČSSD a KSČM odpudivou panskou suitu, která nám bezprizorním 60 % dává najevo, že tu budou vládnout hlava nehlava i s vědomím toho, že budou muset být vystřídáni.

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

České Ministerstvo zdravotnictví, dnes v čele s Adamem Vojtěchem, spolu s vládní rétorikou se hodně snažení o narativ, v němž by „vyjevilo národu jedinou pravdy“ o Covidu-19 a vakcinaci, tedy očkování. Je značně usilovná, ale bohužel také nepravdivá, nemorální, značně zavádějící.

Nenechme si vzít další Vánoce!

Nenechme si vzít další Vánoce!

Co nezničili proislámští aktivisté a eurohujeři, chtějí zničit připosraní covidhysterici. Ministr v demisi Vojtěch zcela vážně vyzývá, ať si nepouštíme domů Mikuláše s andělem a s čertem. Nedávno také nesmyslně vláda zakázala vánoční trhy s programem, punčem a vánoční družnou atmosférou.

 Konečně blog, kery neni o koroně

Konečně blog, kery neni o koroně

Tuž sem si řikal, že už je čas nepsat o tych cypovinach, kere nam vladni propaganda tlači, trošku se od teho oprostit a bavit se tak nějak normalně tajak ve svobodnych dobach, kdy zme všeci občani měli stejna prava.

Poslední domácí zprávy

                                Ministr školství

Ministr školství

Myslím ne toho ještě fungujícího, ale toho, co teprve přijde. Toho, který čím méně vlastní to, zač by mohl být ctěn i uznán, tím...