• Úterý, 19. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Pane řediteli Divadla Na Jezerce, Jane Hrušínský,
Počet návštěv: 1213

Pane řediteli Divadla Na Jezerce, Jane Hrušínský,

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

bylo by s podivem, kdybyste se v tento, pro Vás jistě památný a významný den, kdy si připomínáme 21. srpen 1968, kdy k nám do Československa vtrhla okupační sovětská a další tzv. spřátelená vojska, se svým procítěným, hlubokomyslným slovem také veřejnosti nepřipomněl. Od onoho památného dne uplynulo již 53 let a lidé, kteří onu noc z 20. na 21.srpna 1968 zažili, že na ni dodnes vzpomínají s chmurami ve tváři a snaží se, aby se na tento den nezapomnělo. Nepochybně i Vy se stejnými chmurami vzpomínáte na tento či tyto dny, vždyť Vám bylo už celých 13 let a to už si člověk (správně dítě školou povinné) jistě uvědomuje, co že se vlastně tak významného v ty dny událo či stalo, není-liž pravda, pane Hrušínský?

Nu což, mějme to za opravdu památný den, nicméně pro Vás to má ještě daleko hlubší význam, neboť je v tom kus historie. Vyjádřil jste to drsnými slovy, cituji: „Okupant jako okupant. Nácek nebo komunista. Kde se děje nějaká špína a svinstvo, tam jsou vždycky i Rusové. Vy všichni, kteří volíte Zemana, Babiše, Filipa, komouše, estébáky, lháře, udavače a zloděje, všechny ty polonacistické Trikolory, SPD a Přísahy – styďte se. Dnes je 21. srpna…,“ napsal jste k fotkám ruských vojáků. Jen jste zaběle a připosraně neuvedl, že u jiné špíny a svinstev ve světě jsou mnohem častěji Američané, než Rusové! O následcích americké „špíny“ a „svinstev“ ani nemluvě!

Pane Hrušínský, jako přímý účastník 21. srpna 1968 a dnů následujících Vám opravdu upřímně, otevřeně a pravdivě sděluji, že souhlasím s Vaším názorem, že bychom se měli stydět. Věřte, že se hluboce stydím a nejsem sám! Ano, stydím resp. stydíme se za Vás, stydímě se za všechny Vám podobné, prozápadní, přesněji proamerické řiťolezce, rádoby demokraty, za všechny, kteří se paktujete v pražské kavárně, resp. Milionu chvilek, za všechny ty ubohé pravdoláskaře, sluníčkáře, havloidy, kteří s nenávistí papouškujete lži a pomluvy na adresu těch, kteří nám přinesli svobodu a mír. Stydíme se za Vás, který opovržlivě říkáte, že je okupant jako okupant, ale zbaběle se bojíte otevřeně říct o USA, že jsou to především ony a jejich armáda jako dlouhodobý, světově proslulý policajt a okupant (viz např. poslední dvacetiletá neúspěšná okupace Afghánistánu!)

Na druhé straně nutno přiznat, že máte nevšední odvahu a drzost lidi stále urážet, dehonestovat, pomlouvat a lhát jim. Dělá Vám zřejmě neskonalé potěšení, když své spoluobčany považujete za, slušně řečeno, nenormální jenom proto, že volí Zemana, Babiše, Filipa, komouše, estébáky, lháře, udavače a zloděje, když urážíte politiky, kteří ač demokraticky zvoleni, se sdružují v politických stranách a hnutích, které dehonestačně považujete za polonacistické. Jak ubohé od Vás, že na rozdíl od Vaši demokracie považujete názor a postoje skutečně demokratických politiků takřka za nacisty. To je navzdory Vašemu stáří vrchol nevychovanosti, sprostoty a drzosti!

Ano, z tohoto pohledu jste ubožák, zbabělec, zrádce, ubohý antivlastenecký živel, který se neštítí pomlouvat a osočovat lidi, kteří byli demokraticky zvoleni a

nedělají to, co byste si přáli.

Ano, stydíme se a právem za všechny takové jako jste Vy, kteří tak rádi mluvíte o demokracii, ale současně ji popíráte (resp. si ji vysvětlujete po svém).

Ano, stydíme se za vás, kteří mluvíte o svobodě slova, ale pokud vám není zrovna vhod, chcete ji zakazovat nebo v lepším případě omezovat .

Zaklínáte se Havlovou, bohužel totálně profláknutou Pravdou a láskou, ale sami lžete až se hory zelenají.

Mluvíte o lidských právech, ale práva, kromě těch svých, jiným odpíráte.

Vykřikujte o Rusku, že je okupant, ale USA jsou podle Vás zřejmě příkladem skutečné demokracie (bohužel mocichtivé, okupantské, smrtonosné!) Uf!

Tvrdíte, že Rusko neoprávněně, údajně v rozporu s mezinárodním právem anektovalo „Ukrajinský“ Krym, ale už se bojíte ukázat a nekompromisně kritizovat a stejně neomaleně osočovat Izrael, Turecko, USA a další státy, které anektovaly také řadu cizích území. Přestože podle Vás je okupant jako okupant, jsou mezi nimi přece jenom rozdíly. Ti západní, američtí okupanti, jsou hodní a odvážní okupanti, takoví demokratičtí, přece nám osvobodili od Němců západní část Čech, za to si je musíme přece vážit, USA a jejich US army jsou Vámi a Vám podobnými lidmi uznáváni jako „osvoboditelé“ Československa, zatímco ti ruští jsou zlí, samá špína a svinstvo, krvežízniví okupanti! Je od Vás nestoudné tvrdit, že podle Vás v roce 1939 Sovětský svaz přepadl Polsko společně s nacistickými vojsky Adolfa Hitlera, že vojáci nacistického Německa a Sovětského svazu se po začátku války nadšeně zdravili na území porobeného státu a také, že Rudá armáda se na vítězství od fašismu, vlastně jen přiživila!

Ano, taková je ta Vaše antidemokratická, antiruská, antičínská, celkově antivýchodní averze a zvrácená pravda, tak za to vše se opravdu stydíme, ubohý pane Hrušínský. Vlezte ještě hloubběji do té usácké řitě s Vašimi humánně-demokratickými řečičkami, s vaší nenávistí, pomluvami a lhaním, protože na hony vzdálena je ta americká demokracie i ta vaše Havlova Pravda a láska,, kterou se stále oháníte a zaklínáte, protože jen ta Masarykova skutečná Pravda zvítězí! Je to jen otázka času, nebo také jak řekl Kozina „Hyn sa hukáže! Do roka a do dne....“. A i když to do toho roku ado dne nebude, pak je zde ještě jiné přísloví: „Přijde čas, kdy zúčtujeme spolu“! Takže znovu opakuji, pane „žediteli“ Hrušínský, 21. srpen 1968 je skutečně významný den, ale nevidím jediný důvod, proč se za něj stydět, taková byla doba. Na druhé straně já, resp. my občané se strašně, opravdu strašně stydíme! Za Vás, Vaše ubohé spolubojovníky za tu Vámi tolik opěvovanou (západní) řití páchnoucí usáckou „demokracii“! A věřte, že je mi bližší ruská „špína a svinstvo“, než ta falešná, proradná, mocichtivá, světu násilně (okupacemi) vnucovaná americká demokracie!

(PS: Vaši podnikatelské činnosti, kterou vykonáváte jako prinncipál Divadla Na Jezerce se úmyslně vyhýbám, neboť to nemá s touto tématikou nic společného, je to na samostatné pojednání, jinými slovy, kapitola sama prosebe!)

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Maličký Kamínek

Maličký Kamínek

26.08.2021 17:34

Dobře Vy, pane Baťo! Vždycky si říkám, že člověk s nenávistí tráví jedem sám sebe...Nebojte... taky na něj dojde...


 
Petr Majevský

Petr Majevský

26.08.2021 10:44

Pan Hrušínský Jan svým vystoupení jenom na sebe upozorňuje.Upřímě řečeno,stydím se za celý tento podlézavý národ,který své nepřátele nakonec pasoval na spojence.Němci byli po staletí nepřáteli českého národa a najednou jsou mávnutím proutky hodní spojenci.Jen do toho se nějak nemůže vejít 360 000 zavražděných občanů tzv. protektorátu,což ovšem dotyčnému pánovi nikterak nevadí,oproti 278 mrtvých za sovětské okupace.Ti,kteří se zúčastnili prosazení okupace ČSSR,tedy Polsko,NDR,BLR,MLR,jsou najednou opět naši přátelé.Pan Hrušínský Jan se jenom snaží zviditelnit,jako všichni komedianti.Umírali všichni hlady,když nemohli hrát,ale dříve měli na dvě dovolené v roce někde v exotických krajích.Ale natahovat ruce "státe dej" to jim šlo téměř všem.Jinými slovy jsou ekonomický póvl,který neumí s penězi zacházet.Ale musí jich být hodně!Jen se divím,že hrázný Palyza ještě neemigroval,jak vyhrožoval po vzoru svých amerických idolů.


 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

26.08.2021 08:24

Obvykle se vždy hnůj vyvážel na pole,aby byla dobrá úroda.Ale vyvést tento a podobný hnůj by znamenalo pole zplenit, na kterém by jen býli se rozvíjelo.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají...