• Pondělí, 27. září 2021
  • Svátek má Rukojmí Jonáš

Vrátí kmotři ODS a TOP 09 do státního rozpočtu i nakradené peníze?
Počet návštěv: 601

Vrátí kmotři ODS a TOP 09 do státního rozpočtu i nakradené peníze?

Michal Malý Článek od Michal Malý

ODS prohlašuje, že se dávno zbavila někdejších kmotrů a ve volební kampani slibuje že porazí Babiše, zachrání slepice z klecí a SPOLU dají Česko dohromady. A pro lidi neudělá nic? ODS střílí do ostatních, tak jistě unese jeden “výstřel” na ni.

Zúčastnil jsem se jako divák pondělní Předvolební Arény Jaromíra Soukupa. Za Spolu sice chyběla ODS, ale zástupci Spolu byli přítomni Jiří Pospíšil a Ondřej Benešík. Tento pořad a předchozí forma volební kampaně ODS a koalice Spolu mě přiměla napsat tyto řádky. I v pořadu Jaromíra Soukupa bylo  zřejmé, že hlavním volebním heslem koalice Spolu je „porazíme Babiše“.  Mimo dalších obecných frází nezaznělo, co udělají pro lidi. Odpovědi zástupců Spolu byly plné prázdných frází, nesly se v duchu „my nic, my uděláme všechno líp“. Ostatně, celá jejich kampaň je sterilní a šílená, jdou odtržení od lidí. 

Petr Hannig vyjádřil k Jiřímu Pospíšilovi zásadní nesouhlas s útokem na Andreje Babiše ovlivňováním jeho nemocného syna a nesouhlas s jednáním Miroslava Kalouska v této kauze. Pospíšil se ohradil, že Kalousek již není zástupcem TOP09 a že Topka s věcí nemá nic společného. Bylo to alibistické a otázkou je, nakolik je to pravda. Syna Andreje Babiše očividně ovlivňuje senátor David Smoljak, řeporyjský starosta Pavel Novotný a politik ve výslužbě Miroslav Kalousek. Nemluvě o tom, že ODS nevadí, že starosta Řeporyjí Pavel Novotný, zvolený za ODS,  je trestaný. Hezká ukázka „nápravy minula“.

Plno hesel, jako kdyby minulost neexistovala. Jako kdyby nešlo ta dřívější hesla porovnat se skutky. Poněkud tragikomicky vyznívá další heslo: „Jedině spolu docílíme změny. Potenciál na to máme“. Ano, ten potenciál předvedla ODS zejména v letech 2006 – 2013, kdy byla u moci, nebo se na ní podílela. Dnes slibuje změnu, tedy nápravu toho, na čem sama nese svůj díl viny. Stejné je to s Babišem – vždyť jeho vládě plno toho, co chce dnes napravovat odhlasovala, nebo alespoň tolerovala a ostatnímu nezabránila.

Další heslo ODS: „Udržíme Česko na Západě“ je pro mě až varováním. Podívejme se, kam dnes západ, devastovaný migrační vlnou spěje. Ekoterorismus, LGBTQ, gender, regulace cen nájemného a bytů, snahy o vyvlastňování bytů zejména v Německu. Potírání svobod, povolen je jen ten „správný“ názorový proud. Covidová totalita. Děkuji, ale na takovém Západě být držen odmítám. Heslo „Zastavíme zadlužování země“ vyznívá hořce úsměvně ve chvíli, kdy ODS toto zadlužování před lety sama nastartovala.

Nesmyslná opatření současné vlády a její rozhazování peněz dostalo rozpočet do katastrofálního stavu a následky poneseme možná víc jak deset let. Do tří let nastoupí velká ekonomická krize. V této situaci chce Spolu zastavit zadlužování země? Jak a z čeho zajistí její chod, z čeho bude vyplácet důchody? Heslo „Piráti jsou naši soupeři, nikoli nepřátelé“ snad ani nemá smysl komentovat. Je dalším dokladem toho, jak se ODS mění z konzervativní strany v socialistickou a probruselskou.

Je mi smutno, když píšu tyto řádky o ODS, kterou jsem kdysi spoluzakládal, věřil jí a díky ní měl naději, že tuto zemi čeká lepší budoucnost. Tak mi napadá ani ne tak vážně míněná otázka – když chce ODS měnit a napravovat co sama zasela a tolerovala, budou v rámci té nápravy vracet peníze do státního rozpočtu i její kmotři? Když slyším Petra Fialu, vzpomenu si na film „Lhář, lhář“. Kéž by si někdo přál to samé, co syn Fletchera Reedeho (Jim Carrey) z toho filmu a naplnilo se to.

Takzvaný „demoblok“ nemá Babišovi co vyčítat, protože jsou stejní, protože jej v mnohém podporovali. Pokud byste chtěli vědět, co koalice Spolu zvládne za změny, stačí se podívat zpět třeba na hospodaření těchto stran a jejich představitelů, když byli u moci, na korupční kauzy představitelů ODS či Miroslava Kalouska. Za devastaci státního rozpočtu a této země nesou plnou odpovědnost parlamentní strany, které jsou ve Sněmovně roky, spíše desítky let. Bez ohledu, zda ve vládě, nebo v opozici. Nezapomeňte na to u voleb.

Hnutí Trikolóra Svobodní Soukromníci zastupovala Zuzana Majerová Zahradníková jak je jejím zvykem rázně. Odpovídala jasně a srozumitelně, nekličkovala, planě neslibovala. Probíral se střet zájmů politiků, eutanázie, podpora Pandemického zákona opozicí, ekologie, energetika a mnoho dalšího. S názory a odpověďmi Zuzany Majerové zahradníkové se ztotožňuji stejně, jako s programem hnutí Trikolóra. Proto jsem členem Trikolóry a jejím kandidátem v Praze.

Protože chci skutečnou a funkční změnu, zachování ČR jako národního státu, udržení našich svobod. Naše země, naše pravidla. O nás budeme rozhodovat my sami, nikoli Brusel, nebo covidová diktatura vlády. Jsem členem Trikolóry a místopředsedou místní organizace Prahy 9. Kandiduji do Sněmovny za Trikolóra, Svobodní a Soukromníci v Praze.

Šťastnou ruku u voleb …

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

10.09.2021 10:03

Znovu bych rád v této době připomenul jeden citát " Je to poznání nebo poučení?" Citát: Jean Bodin píše v Les sixlivres de la republigue z roku 1576, že demokracie je nejhorší státní zřízení, neboť je velmi reálné nebezpečí, že se k moci dostanou hlupáci nebo prospěcháři ." Tolik citát, ke kterému lze dodat.Kdyby ,chudák, tušil, že za čtyři století bude existovat země, kde se tyto dva druhy spojí v v jednu ohavnou mutací.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

09.09.2021 21:51

Jediným řešením je rozpustit politické partaje a při zakládání nových vyloučit z členství všechny nynější politiky od starostů obcí nad 10 000 obyvatel a výše postavené funkcionáře nynějších zkorumpovaných partají na politické scéně.K tomu zavést osobní odpovědnost a náhradu škody z vlastních kapes těch,kdo škodu zavinili.Nakonec partaje potřebují pouze členové a hlavně jejich funkcionáři.Normální člověk k životu nepotřebuje žádnou politickou partaj.Každá z nich je střediskem korupce a podvodů a bez toho se asi všichni občané obejdou.Jinak se té parazitní verbeže nezbavíme!Lidé v partajích jsou svoloč.


 
Jiří Mařík

Jiří Mařík

09.09.2021 19:53

Nahoře huj vespod fuj. Tak lze charakterizovat ČR. Pravice vládne v této zemi neomezeně více jak 30let a stále je z čeho krást ,např. z lesů. Katastrofální politika nás deklasuje na rozvojovou zem.Komunisté jako jediná levicová strana nemá šanci a to je velká škoda.


 
 Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

V nejbližších dnech stane před soudem Zdeněk Zemek st., zakladatel a šéf holdingu, jenž podlehl vábení státu a pustil se do výstavby fotovoltaických elektráren. Zatížil holding miliardovým úvěrem a jako mnozí jiní byl přinucen zúčastnit se běhu o závod s časem o získání licencí Energetického regulačního úřadu na provozování tří rozestavěných chomutovských fotovoltaických elektráren.  Startovním výstřelem bylo náhlé snížení  výkupní ceny elektřiny z fotovoltaických elektráren v listopadu r. 2010 s účinností od 1. ledna 2011. Snížení bylo likvidační, neboť ohrožovalo způsobilost holdingu splatit úvěr. Tím stát nepřímo navodil nebezpečí jeho krachu. Pokud by holding nedoběhl do cíle včas a stal se nezpůsobilým splácet úvěr, čtyřem tisícovkám zaměstnanců by hrozilo propouštění.

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nemá smysl trápit mozkové buňky konstatováním, že letos jsou volby tak nějak důležitější než tomu bylo dřív. Půlka národa a politického spektra volí Babiše, ta druhá půlka proti němu. Zní to banálně, ve skutečnosti je to ale tvrdá a nekompromisní kalkulace.

Poslední domácí zprávy

Kunktátorova moudrost

Kunktátorova moudrost

Každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán. Toto přísloví jsem si vybavil, když jsem se dověděl, že dohled Vrchního státního...

Koho volit?

Koho volit?

Otázka, se kterou se setkávám každý den. Lidé diskutují doma, v práci, na zahradě, se sousedy, na ulici, v tramvaji či autobusu i na večírku...