• Středa, 01. prosinec 2021
  • Svátek má Rukojmí Iva

Proč nemám ráda diskuse o konspiračních teoriích?
Počet návštěv: 804

Proč nemám ráda diskuse o konspiračních teoriích?

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Neznamená to, že máme konspirační teorie nějak plošně odmítat nebo jim nedopřávat sluchu. Znamená to jen, že často jim dopřáváme příliš mnoho pozornosti. Lidé jsou schopni do krve se hádat o něčem, co nelze dokázat, o domněnkách a o motivacích lidí, které nemá nikdo šanci nějak potvrdit.

Jsou totiž konspirační teorie a konspirační teorie. Často nazývá mainstream konspiracemi údaje, které jsou potvrzené a doložené. Prostě se chce jen zbavit nepříjemných faktů, které se jim nehodí do jejich obrazu světa. Označit něco konspirací se tak stalo jedním ze způsobů cenzury – o tom není žádného sporu.
.
Ale i při debatách o konspiracích rozlišujme. Často se totiž diskutéři tak zamotávají do spřádání konspiračních teorií, až jim uniká běžná realita. Věci se dějí, mají konkrétní důsledky a reálné konání nám dává dost informací k tomu, abychom zaujali jasný postoj. Ne vždy je nutné do detailů znát motivace lidí, jejichž činy vidíme naprosto nezpochybnitelně..

Typickým příkladem neproduktivního konspirování jsou události z 11. září. Domy prokazatelně spadly, letadla do nich narazila, pilotovali je únosci s pozadím islámského terorismu. Na tom se jistě všichni shodnou. To jsou fakta. Že se tato fakta oplétají různými teoriemi a různými vysvětlivkami a motivacemi, je druhá věc. I kdyby bylo pozadí 11. září důkladně osvětleno, nic to nezmění na tom, že ty domy spadly a lidé zemřeli.

Někdy pozoruju i další nevyžádaný důsledek hádek o konspiracích. Lidé se rozhádají na život a na smrt a jsme svědky dalšího zbytečného drolení společnosti. Lidé, kteří by normálně mohli spolupracovat, se najednou stávají nepřáteli. A kvůli čemu? Kvůli nějaké teorii, která současnou realitu nijak neovlivňuje. Je přece jasné, že i bez jasného názoru na nejdiskutovanější konspirace, ukazuje 11. září naprosto průzračně a bez pochybností několik důležitých věcí.

1. Islámský terorismus nelze porazit prostředky, které k tomu volí západní svět.

2. USA jako velmoc ztrácí své postavení tak rychle, jak omezuje demokracii a cenzuru.

3. Řešení důsledků je neefektivní, je třeba hledat příčiny jevů a na ty se zaměřit.

Možná jsou na vás mé tři body příliš obecné, tak si je trošku rozveďme. Multikulturní západní svět, který je živen a tvořen schvalováním migrace a podporou islámu, je pravou příčinou islámského terorismu. Přidejme k tomu i neustálé „bičování“ každého, kdo volá po osobní zodpovědnosti jednotlivce. To v lidech jen vyvolává pocit, že oni sami za nic nemohou. A tak v různých skupinách etnických a náboženských sílí pocit, že oni nejsou viníci svých selhání. Za vše přece může kolonialista a heterosexuální bílý muž.

Západ sám si tak tvoří mraky nepřátel a sám se dobrovolně oslabuje. Demokracie a přirozená spravedlnost se tak stávají nedostatkovým zbožím a oslabují rychleji, jak v moři tají ledovce. To vše je umocněno i nepopiratelným faktem, že společnosti neřídí volení politici, ale čím dál silnější korporátní a oligarchické skupiny. Pro ty je nejdůležitější zisk a nějaký veřejný zájem mají na háku. Těžko se tak zatahuje brzda v podobě přání občanů. Ti se prakticky svým dlouhodobým nezájmem, povrchností a neochotou přemýšlet o důležitých věcech, zbavili vlivu na dění ve svých zemích.

To vše považuji za mnohem důležitější téma k diskusi než nekonečné hádky, kdo vlastně přispěl k pádu „dvojčat“. Já vidím pád celé západní civilizace a než dokola řešit, kdo za tím pádem stojí, měli bychom mobilizovat k záchraně nás a naší země. Proč se máme „rozstřelovat“ na tom, jestli náhodou v pozadí pádu „dvojčat“ nejsou nějaké nepotvrzené neviditelné síly? Nemáme snad dost VIDITELNÝCH a dobře identifikovatelných průserů. Já myslím, že máme a jsem vděčná za každého člověka, co místo neproduktivního konspirování udělá něco proto, aby se svět stal bezpečnějším a spravedlivějším místem.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

13.09.2021 15:12

Proč je tolik oponentních /nepoužívám konspirativních/názoru ? Odpovím, proto že mainstreamová media lžou, lžou o 11.září, o procházce Američanů po měsíci, o jaderných zbraních v Iráku, o Ukrajině,o Bělorusku, o Afganistanu o nebezpečí ze strany Ruska a Činy,o nebezpečí plynovodu NS-2,o globální ekologické katastrofě .......... všechny pisálky,komentátoři tj.vydavatelství,rozhlas,televizi mají pod palcem nadnárodní korporace a tí rozhoduji co je pravda a co je lež a politici na všech úrovních jim dělaj akorát užitečné idioty-dobře placené.Jen se podívejte jak se překroutí historie, nebude trvat dlouho a děti se budou učit že 2.svv rozpoutala ČR,podívejte se jak rafinovaně v reklamách TV se předvádí černoší,jak se zavírají oči před brutalitou azylantů, tolik vzorové Švédsko má problémů že neví co s nima a mainstreamový tisk - vše OK. Nikdo se neodváží ceknout proti USA a tam je hlavní problém světa-je to vřed na zeměkouli a je dobře že již ztrácí úlohu světového četníka a přejí její brzký rozpad.Tak nebědujme nad konspiratory ale nad stavem stávajících sdělovacích prostředků a nad stavem demokracie kterou se všichni ohánějí a přitom u nás není zákon o všelidovém referendu.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

13.09.2021 13:17

Proč nemám ráda diskuse o konspiračních teoriích? Protože já také ne, a proto CNN, Reuters ... a všechny jejich překladatele, včetně ČT sleduji sporadicky a beru s velkou rezervou. Jinak jste paní Hrindová uhádla pouze to, že budovy spadly. S holografickou prostorovou projekcí, Vám paní Hrindová, přistane Boeing i na zahradě (pokud jí máte) To, že klucí co to případně pilotují, jsou na islamisty napojeni, to určitě. Ale k tomu, že by CIA řídili islamisti se Tenet, Pompeo, či současný Cohen také ještě nepřiznali. Jinak se s vámi shoduji, snad jen v bodě 3. bych Vaše poslední slova " ... příčiny jevů a na ty se zaměřit", zaměnil za ... příčiny jevů a ty oběsit.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.09.2021 10:04

Dovoluji si poněkud poopravit skutečnosti 11.září.Fakta jsou taková,že do dvou narazila letadla,ale spadly tři!V budově Pentagonu se objevila díra po letadle,ale trosky letadla žádné!Takže jsou uváděna fakta o letadlech,ale proč se stalo to ostatní?Nebo snad není pravda to,co tady uvádím?Teorie jsou teoriemi.Jenže již kdysi klasik prohlásil,že šedivá je teorie,ale barevný strom života.Na to by se měla paní Hrindová zaměřit.Odmítnout teorii jen proto,že se mi nehodí do "krámu",je poněkud omezené.Jinak má pravdu v tom pádu západu,ale pomíjí skutečnost,že k tomu přispívá právě neochota uveřejnit pravdivá fakta.Po nárazu do dvou budov se zřítí tři a tak to někdo z pozadí řídil.A tomu,že CIA by nevěděla,co se chystá,tomu nevěřím.Tak mám svoji teorii,ale hádat se s někým kvůli tomu nebudu.Vycházím totiž z historie USA.


 
 P.C.Roberts: Data z Britanie a Německa dokazují: Je to pandémie očkovaných

P.C.Roberts: Data z Britanie a Německa dokazují: Je to pandémie očkovaných

Čertsvá data Bezpečnostní zdravotní služby (Health Security Agency), Velké Britanie dokazují, že v průběhu října se neočkovaní občané Velké Británie podíleli na všech v Britanii Covidem onemocnělých 39 %, na všech hospitalizovaných 34%  a na všech na Covid zemřelých 19 %. Zatímco očkovaní se na všech v Británii onemocnělých podíleli 61%, na všech hospitalizovaných 
66 % a na všech zemřelých 81 procenty.

Firma Pfizer, resp. její mluvčí z nás dělá hlupáky.

Firma Pfizer, resp. její mluvčí z nás dělá hlupáky.

Farmaceutická společnost Pfizer ve spolupráci s BioNTech. vyvíjí pro přeočkování třetí dávkou vakcínu Comirnaty, ale vyvíjí i aktualizovanou verzi vakcíny. Tak tuto zprávu či informaci bychom mohli přivítat, kdyby ….

„Přestože společnosti Pfizer a BioNTech věří, že třetí dávka vakcíny Comirnaty má potenciál zachovat nejvyšší úroveň ochrany proti všem v současnosti známým variantám, včetně varianty delta, zůstáváme ostražití a vyvíjíme aktualizovanou verzi vakcíny, která je zaměřena na celý s-protein delty.“ Zpravidla každý, kdo jde tzv. „s kůží na trh“ je o své „kůži“ přesvědčen, že je kvalitní a jen „věřit“ znamená, nemít jistotu. U vakcíny, která má člověka spasit od mutací Covidu, to je slabá naděje.

Poslední domácí zprávy

Ten tanec oželíme

Ten tanec oželíme

Nebudeme ani vysedávat po 22. hodině v hospodě, dokonce ani usrkávat punč či grog na vánočním trhu. Nářek v těchto případech není na...