• Pondělí, 27. září 2021
  • Svátek má Rukojmí Jonáš

Prokletí Afghánistánu
Počet návštěv: 609

Prokletí Afghánistánu

Petr Hannig Článek od Petr Hannig

Někdy si člověk musí vybrat mezi tím, co cítí srdce a tím, co říká zdravý rozum. Nepřijímat k trvalému pobytu v ČR! I ty, spolupracující s naší armádou (ostatně za řádně sjednanou a vyplacenou mzdu).  

Proč? V roce 1962 Francie zažila porážku v Alžíru. 5. července 1962 dosáhlo Alžírsko nezávislosti a nový vládce, diktátor Ahmed Ben Bella se, i přes přísliby plynulého přechodu, brutálně vypořádal s kolaboranty a odpůrci. S milionem francouzských kolonistů, (Alžír byl nedílnou součástí Francie. Mimochodem, v Alžíru se narodil a částečně i žil slavný spisovatel Albert Camus, autor románu Mor, odehrávajícího se v městě Orán), přišli i ti Alžířané islámské víry, kteří spolupracovali s francouzskými úřady. První generace těchto Alžířanů byla Francii vděčná za záchranu života. Další generace byly k Francii vlažné, až občas nepřátelské a nynější generace při francouzské hymně Marseillaise píská a to ještě v tom lepším případě, pokud přímo nečiní teroristické útoky.

Můžeme namítat, že imigrace do západních zemí byly přijímány západními zeměmi ze zištných důvodů, neboť se nedostávalo pracovní síly. Ve Francii to byli lidé z bývalých francouzských kolonií Maghrebu (Alžír, Tunisko, Maroko). Čili lidé vyznávající islám. Dále pak ze zemí Sahelu, vyznávající katolické náboženství.

Zdá se mi, že tito lidé černé pleti, třeba z Pobřeží slonoviny a dalších zemí se do francouzské společnosti integrovali daleko lépe. Jelikož jsem skoro rok ve Francii působil jako hudebník a pak od roku 1990 jsem do Francie jezdil až do roku 2019 každý rok, viděl jsem mnoho policistů černé pleti a možná, že jsem se nedíval pozorně, ale žádného, který by byl evidentně z oblasti Maghrebu, čili muslim.

Tedy to, co je při přijímání migrantů nejdůležitější, je náboženské vyznání. Není to zase také zcela evidentní, například muslimové z Indonésie jsou úplně jiní, přívětiví. V Indonésii je také náboženská svoboda (zatím). Kromě většiny muslimů jsou to na Bali hinduisté a nemnoho budhistů, na Timoru katolíci, na dalších ostrovech různé další křesťanské denominace a animisté.

Zato, dle mého názoru, prokletí Afghánistánu, je nejtužší provozování víry, zvláště co se podřízenosti žen týká. Kompletní zahalování, včetně očí (pouze mřížka). Zákaz žen vycházet ven bez doprovodu mužského člena rodiny. Zákaz žen vykonávat jakékoliv zaměstnání. Ženy mají podle představ panujících v této odlehlé zemi, pouze rodit děti. A to je v myšlení mužů velice silně zakořeněno.

A to v roce 1964 vyhlásil poslední Afghánský král Muhammad Záhir Šáh liberální ústavu. Ženy měla stejná práva jako muži, mohly studovat, chodit do zaměstnání. Mohly odložit tradiční burky a začít se oblékat jako evropské ženy.

V době sovětské přítomnosti, 1979 – 1989, právě tak jako v době přítomnosti Američanů a NATO od 2001 do 2021 se zase obnovila liberalizace. Jenže ta ortodoxie je hluboce zakořeněna. Jak šáhova liberalizace v roce 1964 – 1973 se nelíbila radikálním islámským hnutím, tak následující éra vlád podporovaných Sovětským svazem od roku 1979 až do roku 1989 a teď to vidíme v reálu. Všechny pokusy o liberalizaci skončily fiaskem. Ortodoxie víry vždy zvítězí. Veškerá liberalizace je považována za kolaboraci s cizími elementy.

Proto přijímání imigrantů z Afghánistánu je pro ČR největším rizikem a každá strana, usilující o vstup do Poslanecké sněmovny by měla jasně vyložit karty na stůl, jak se k této věci postaví. Rozumní na kandidátce Aliance pro budoucnost, volební číslo 9, jsou zásadně proti přijímání uprchlíků z Afghánistánu.

 

Petr Hannig
předseda politické strany ROZUMNÍ Absolvent 1. střední umělecko průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.09.2021 11:13

Nebrat!Muslim zůstane muslimem za všech okolností.Tito tlumočníci hlavně tlumočili místním bojovníkům nastávající akce okupantů.A zbabělá česká armáda,která nikdy nebránila svou zemi,sem dopraví,za souhlasu politických partají,několik desítek.K tomu ještě další,které sem dopraví převaděči ze Slovenska a na malér je zaděláno.Místo okamžitého návratu na Slovensko se bude zkoumat,zda mají právo na azyl.Jenže k nám přišli z bezpečné země a měli tam být hned vráceni.Tlumočníci byli kolaboranty a dělali to za úplatu.Zradili svůj kmen a kdykoliv zradí znovu.Jenže zaslepení politici zrádce z roku 1938 vyhlásili za spojence.Za stejné spojence vyhlásili i účastníky násilného vpádu do ČSSR v roce 1968.Tak pár desítek zrádců z Asie už pro české politiky nehraje tak významnou roli.Nakonec zrazují národ dnes a denně oni sami.Vazbami na Berlín přes brusel kvůli nějakým dotacím.To malé b v Bruseli znamená,že je to jenom zákrytný bod.Tím hlavním je SRN a německá touha ovládat Evropu.


 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

15.09.2021 09:05

Nemohu souhlasit s přijetím stovky Afgánců.tlumočníků (kolaboratů) protože to dělali za peníze , nikoliv pro prospěch svého národa.Tito lidé za peníze mohou zradit také nás, když se jim to bude zdát výnosné.Zradil jednou, zradí podruhé.Stejně jako gem. Pavel, který své přísahy zradil také vícekrát.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

15.09.2021 07:52

Pane Hannigu, prokletí Afghánistánuj strategická poloha a suroviny. Jsou skupiny lidí, které chtějí afghánské suroviny prodávat. To by je museli nejdříve od těch drbanů koupit. Velký, velký problém. Lepší je přes dobytek, který si z nějakách záhadných důvodů říká novináři, zombovat plebs v Evropě i Americe, ty blbce, kteří ze svého platí armádu a srdceryvně nás přesvědčit, že je třeba na ty hadrníky vlítnout, pozabíjet, protože jejich děvčata si přes burku nemohou utřít nudli. No a v Afghánistánu se to nepovedlo. Drban v sandálech naše chrabré hochy nakopal do prdele. No nic, povede se to jinde. Nosatí pánové nám zase někoho ukáží. Třeba se to podaří a když pro ně naše armády zase někde někoho "osvobodí", třeba naftu, budou jí nám, slavným osvoboditelům, jářku za čtyři pětky litřík, prodávat. A my, v nedeli v poledne, s hubou umaštěnou, budeme poslouchat v televizi buzíky, jak je to strašné, když tam někde v horách shodili ze skály nějakou bukvici.


 
 Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

V nejbližších dnech stane před soudem Zdeněk Zemek st., zakladatel a šéf holdingu, jenž podlehl vábení státu a pustil se do výstavby fotovoltaických elektráren. Zatížil holding miliardovým úvěrem a jako mnozí jiní byl přinucen zúčastnit se běhu o závod s časem o získání licencí Energetického regulačního úřadu na provozování tří rozestavěných chomutovských fotovoltaických elektráren.  Startovním výstřelem bylo náhlé snížení  výkupní ceny elektřiny z fotovoltaických elektráren v listopadu r. 2010 s účinností od 1. ledna 2011. Snížení bylo likvidační, neboť ohrožovalo způsobilost holdingu splatit úvěr. Tím stát nepřímo navodil nebezpečí jeho krachu. Pokud by holding nedoběhl do cíle včas a stal se nezpůsobilým splácet úvěr, čtyřem tisícovkám zaměstnanců by hrozilo propouštění.

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nemá smysl trápit mozkové buňky konstatováním, že letos jsou volby tak nějak důležitější než tomu bylo dřív. Půlka národa a politického spektra volí Babiše, ta druhá půlka proti němu. Zní to banálně, ve skutečnosti je to ale tvrdá a nekompromisní kalkulace.

Poslední domácí zprávy

Kunktátorova moudrost

Kunktátorova moudrost

Každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán. Toto přísloví jsem si vybavil, když jsem se dověděl, že dohled Vrchního státního...

Koho volit?

Koho volit?

Otázka, se kterou se setkávám každý den. Lidé diskutují doma, v práci, na zahradě, se sousedy, na ulici, v tramvaji či autobusu i na večírku...