• Pondělí, 18. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Měl jsem obhajovat ruského občana Alexandra Frančettiho
Počet návštěv: 1029

Měl jsem obhajovat ruského občana Alexandra Frančettiho

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Ano, z hlediska jeho vydávací vazby do Ukrajiny. Během neděle mi volali známí, zda bych se věci podujal a já byl připraven pomoci. Potom volala jeho dcera a řekla, že spolu s matkou jedou do Kongresovky spolu s jejich advokátem. Na rovinu. V této zemi žádný advokát by nezměnil výsledek, ale měl jsem přece jenom větší naději, že jsem znám jako tzv. přítel Ruska. Toto není demokratická a svobodná země.

Samozřejmě Alexandr Frtančetti udělal fatální chybu, že chtěl navštívit zrovna do České republiky svou dceru. Jet do země, která je vedle USA pokládána za druhou nepřátelskou vůči Rusku je šílenství.

Česká republika zásadně vydává všechny Rusy do jiných zemí než je Rusko, jakmile si kdokoliv o to požádá.

Je to takový mindrák českých soudů i úřadů, ale Rusové by to měli vědět.

Zásada je jasná. Vyvarujte se návštěvy Česka, nejezděte sem.

Je samozřejmě absurdní, že s v českém tisku opakuje pojem anexe Krymu, které měl napomáhat.  Žádná nebyla. Právo na sebeurčení do odtržení, jak bylo postulováno v případě odtržení Kosova, dřívější kolébky Srbska nelze ničím omezit a vztahuje se přirozeně i na Krym. A zatímco Kosovo se oddělilo pouhým administrativním aktem jakéhosi regionálního  zastupitelstva, na Krymu proběhlo jasné a nezpochybnitelné referendum. Ale to Západ ignoruje.

Se Západem nemá smysl se bavit. Ještě dalších třicet let si bude vést svou řeč, jen je odporné, že tak jako v Afghánistánu jsme sehrávali nepochybně roli, kterou tamější obyvatelé označovali za okupaci, tak i na Krymu a dnes i v Donbase, naše soudy vyhlašují rozhodnutí svými sankcemi připomínajícími nejhorší padesátá léta.

Chudák Francetti, byl zajat zřejmě v nejhorší a nejnelidštější zemi EU, která ho vydá s radostí do banderovsko – fašistické Ukrajiny.

Já vím, je toho málo co jsem napsal.

Snad zůstává faktem, že toto není země, kterou bych si přál v roce 1989. 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.09.2021 12:15

V zájmu fašistů na Ukrajině se otevřeně zatajuje skutečná ústava Ukrajiny a autonomní oblasti Krym.Krym měl zvláštní postavení v Ukrajině a obě ústavy mu zaručovaly samostatné rozhodování o budoucnosti Krymu.Tyto lži na mne zkoušel prý česko-německý(?) spisovatel.Když jsem odpověděl podle ústav obou oblastí,tak se už více neozval.Řeči o armádě na Krymu neberu!Byla tam ruská i ukrajinská armáda a té ukrajinské se nějak nechtělo podporovat Kyjev.Proč asi?Protože neměla podporu většiny obyvatel Krymu.S Donbasem je to podobné.Tam měli čekat,že upálí za živa několik desítek lidí jako v Oděse?To podporují pánové Kolářové z TOP09!Vždyť už se tam stejní šmejdi vypravili a dostali po hubě.Tak se tam vypravila armáda,že je na Donbasu terorismus.Jenom proto,že se nechtěli podřídit fašistické vládě v Kyjevě,tak byli označeni za teroristy!Donbas udělal jednu zásadní chybu.Měli po obklíčení a likvidaci ukrošů jít dál a zastavit se až na Donu.A byl by konec nejen terorismu,ale i napětí,vyvolávané ukrajinskými fašisty.Dnes by se už nikdo o Ukrajinu nezajímal a její údajné nároky by neměly žádnou platnost.


 
Jiří Mařík

Jiří Mařík

16.09.2021 11:49

30let nenávisti k Sov.svazu a Rusku nesou kyselé ovoce.Divím se Rusům ,že k nám jezdį ,snad je tento hulvátský případ odradí navštěvovat fašistickou díru.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy