• Úterý, 19. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Nestarej se, co má soused na dvoře, ale starej se, abys sám měl ve stodole!
Počet návštěv: 847

Nestarej se, co má soused na dvoře, ale starej se, abys sám měl ve stodole!

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Z nevyžádaných emailů od Pirátů, které čas od času dostávám od pana Tomáše Poláka, mi bylo mimo jiné emailem sděleno, cituji: Europoslankyně Markéta Gregorová je ráda, že si Evropská komise uvědomuje závažnost aktuálních problémů na hranici s Běloruskem. „Souhlasím s tím, že posílání migrantů na hranice s Polskem a Litvou je opravdu praktikou hybridní války ze strany Lukašenka. Evropa se tomu musí postavit čelem a nemůžeme zavírat oči před diktátorským režimem a vydíracími praktikami Běloruska. Jsem také ráda, že se bude Komise věnovat v následujícím období dalšímu potírání nucené práce. Zákaz prodeje výrobků např. z internačních táborů muslimských obyvatel čínské provincie Sin-ťiang, Ujgurů, či dětí je cesta správným směrem,“ říká europoslankyně Gregorová.

Musím, resp. chci předeslat, že nevyžádanou poštu pana Poláka od Pirátů zásadně neodmítám z prostého důvodu, že se z ní dozvídám „opravdu“, ale „opravdu“ zajímavé věci, kterými se zabývají pirátští europoslanci. Ovšem jen málokdy na ně reaguji, protože to považuji za bezpředmětné a zbytečné. Tentokrát jsem však udělal výjimku, protože nezměrná starost a péče, či lépe řečeno kategoricky kritické postoje paní Gregorové vůči občany Běloruska zvolenému prezidentovi mě nenechali v klidu. Paní Gregorová totiž říká, že

„...posílání migrantů na hranice s Polskem a Litvou je opravdu praktikou hybridní války ze strany Lukašenka...Evropa se tomu musí postavit čelem a nemůžeme zavírat oči před diktátorským režimem a vydíracími praktikami Běloruska“.

Chápu, že paní Gregorová jednak drží basu s protiběloruskou politikou EU, protože Bělorusko udržuje příliš těsné vztahy s Ruskem, ale také, že sama je posedlá silným antivýchodní fóbií, neřku-li komplexem, za což je bohužel, nadstandardně placena. Nicméně, pokud jde o její kritiku posílání migrantů na hranice s Polskem či Litvou nechápu, co se jí na tom nelíbí. Především je jí po takovém řešení velké kulové, protože by měla vědět, že je to vnitřní záležitost svébytného státu a jeho vedení. Asi se nebudu mýlit, že stejně by paní Gregorová kritizovala takové řešení, kdyby se k nám draly davy imigrantů a naše vláda by je odmítla (zcela oprávněně) přijmout a jako řešení by (vláda) zvolila jejich „popostrčení“ k hranicím našich sousedů, jako to dělá kritizovaný Lukašenka. Stejně jako my odmítáme přijímat imigranty (a máme k tomu řadu oprávněných důvodů), tak i běloruský prezident se zcela logicky nechce smířit s ilegálním, nezvaným příchodem imigrantů a jejich setrvání v Bělorusku.

Jenže paní Gregorová nejen že se vměšuje do vnitřních záležitostí cizího, v

EU nečlenského státu, ona chce dosáhnout toho, aby byl Lukašenka donucen imigranty ponechat na území Běloruska a nedělal problémy Polsku a Litvě. Že ale Poláci a Litevci rovněž odmítají imigranty a tlačí je ven přes hranice do Běloruska, paní Gregorová buď nevidí, ale spíše nechce vidět. Není také divu, Polsko a Litva jsou nejen v EU, ale také v NATO a politika pirátských europoslanců je podřízena (jak také jinak) politice EU.

Pokud jde o názor paní Gregorové, že se nějaká Komise v následujícím období bude zabývat potíráním nucené práce a zákazem prodeje výrobků například z internačních táborů muslimských obyvatel čínské provincie Sin-ťiang, Ujgurů, nebo dětí, což je prý podle ní cesta správným směrem nemá, domnívám se, úplnou pravdu. Jednak není specifikováno, o jakou „nucenou“ práci se jedná, protože nelze vyloučit, že by obecný, neomezený zákaz mohl vstoupit až např. na půdu věznic, kde někteří vězni jsou (podle charakteru trestu) (do)nuceni pracovat. To by jistě nebylo přínosem pro výkon trestů. Pokud jde o výrobky muslimských obyvatel údajně z internačních táborů v provincii Sin-ťiang potom je otázka, nakolik má paní Gregorová relevantní informace, aby mohla tvrdit či konstatovat, že se skutečně jedná o internační tábory. Nebo jinak : má o tom důkazy, nebo jen papouškuje, co v EU říká někdo jiný?

Totéž platí o údajním útisku Ujgurů, přičemž netvrdím, že k nějakým diskriminačním, případně jiným událostem v rozporu s lidskými právy ve zmíněných oblastech nedochází. Jenže, i to je vnitřní záležitost Číny a ne Evropské unie a pokud by se mohl někdo těmito problémy zabývat, měla by to být OSN. Že tomu tak není neznamená, že to budeme řešit na půdě EU! Kromě toho netřeba kritizovat něco, co máme sami doma. Vždyť i u nás dochází k řadě podobných, událostí, jen se o nich nemluví, nepíše, neřeší se.

Zákaz prodeje výrobků dětí je do značné míry problematický, nicméně jakkoli je práce dětí zcela nepochybně hodna zákazu, v některých, hlavně afrických zemích, se rodiny bez práce dětí, případně prodeje jejich výrobků, neobejdou. Je to pro ně neodmyslitelný způsob a zdroj obživy. Takový zákaz by pro tyto lidi znamenalo chudobu, útrapy, smrt. Má-li se tento problém řešit pak je nutné napřed odstranit důvody a příčiny zaměstnávání dětí a prodeje jejichj výrobků, aby pak mohly být úspěšně eliminovány následky. Paní Gregorové je to ale zřejmě jedno, hlavně, že svůj placený „výpotek“ vyjádřila. Ostatně má na to, jako europoslankyně právo, abych jí nekřivdil. Jiná věc ovšem je, jestli to co říká, je schopna také vůbec pozitivně řešit a prakticky realizovat a hlavně kdy a s jakými výsledky!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.09.2021 12:24

Piráti jsou jen banda hloupých a neschopných diletantů.Hloupí jsou proto,že těsně před volbami zapírají něco,co řekli v minulosti.Čili nemají žádnou sebereflexi.Neschopnost projevují právě v Praze,kde se dostali k lizu díky podpoře moravské náplavy a zpitomnělých studentíků za slib,že budou legalizovat drogy.Více nemá cenu se o pirátech bavit.STAN utvořili koalici s piráty v době,kdy měli piráti vysoké preference,aby se snadněji dostali do sněmovny.Dnes vidí,že velice špatně odhadli situaci a chtějí to změnit.Jenže proamerická partaj to už bude mít trochu nahnuté a původní plány se už nepodaří naplnit.Kdo chce moc,nemívá nic.To STANu uniklo.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají...