• Úterý, 19. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Myšlenka, ne-li spekulace, hodna jednoznačného odsouzení.
Počet návštěv: 1018

Myšlenka, ne-li spekulace, hodna jednoznačného odsouzení.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

„Demokrat“, pan profesor Petr Fiala, předseda ODS, místopředseda Poslanecké sněmovny PČR, ale také dlouholetý předseda moravského zemského výboru české sekce Panevropské unie (Paneuropa-Union Böhmen und Mähren) chtělo by se říct, že se zbláznil, v lepším případě pomátl když opovržlivě a zcela nedemokraticky prohlásil, že je nutné zrušit přímou volbu prezidenta.

Jenže on se ani nezbláznil, ba ani nepomátl, on jen vyslovil pragmatickou myšlenku, která je hodna jména i intelektuálního myšlení autora. Panu profesorovi totiž vadí, že obyčejný občan – volič, zvolil prezidentem člověka, který je podle něho negativní, nepřijatelnou osobou ve funkci prezidenta, člověkem, který nesdílí názory a hodnoty, které uznává pan Fiala a naopak. Podle pana profesora totiž obyčejný český občan údajně nemá dostatečnou inteligenci a schopnosti provést volbu dostatečně kvalitní osoby do funkce prezidenta republiky. Tyto schopnosti a možnosti má prý jen parlament.

Pan Petr Fiala je, tedy alespoň podle titulů, vzdělaný člověk, ale také kovaný demokrat, jak o sobě často mluví, nicméně o kvalitě, schopnostech a inteligenci českých občanů, podle něj plebsu, má velmi svérázné, neřku-li nactiutrhačné a urážlivé mínění. Navzdory tomu, že pan Fiala má takto vyhraněné mínění o českých občanech vůbec mu nevadí, že ti co by podle něj měli být těmi vyvolenými k volbě prezidenta, tedy poslanci a senátoři, jsou právě tím opovrhovaným, neinteligentním plebsem do funkcí v parlamentu voleni. Titulů „hafo“, nicméně komu není shůry dáno, v apatice nekoupíš!

Jak výše uvedeno, pan profesor Petr Fiala, kromě předsednictví v ODS a místopředsednictví v Poslanecké sněmovně je také dlouholetým předsedou moravského zemského výboru české sekce Panevropské unie. O této sekci se na politické scéně ani na veřejnosti se de facto nemluví, mainstrem také mlčí, což ale neznamená, že se v této organizaci nic neděje. Připomeňme si zásadní fakt, že pan profesor Fiala je v (jednoznačně protistátní) Panevropské unii (která m.j. neuznává suverenitu států) významným vedoucím činitelem a jeho vedoucím není nikdo jiný, než sám šéf Landsmančaftu Berndt Posselt. Ten, jak známo, dlouhodobě usiluje o prolomení a také zrušení Benešových dekretů. Tato angažovanost a spolupráce již sama sobě něco říká.

Není proto pochyb, že negativní názor pana profesora na českého občana, není bezvýznamný, jak by se mohl zdát. Jeho snaha diskreditovat českého občana do ponižující role neinteligentního individua, neschopného provést volbu dostatečně kvalitní osoby do funkce prezidenta republiky je zřejmá. Pokud by totiž místo Miloše Zemana byl zvolen jeho protikandidát Drahoš, pana profesora Fialu by jistě ani ve snu nenapadlo urážet a diskreditovat českého občana jako v případě zvolení Miloše Zemana. Pan Drahoš je, resp.

by byl pro pana Fialu (nejen něho) tou správnou dostatečně kvalitní osobou do funkce prezidenta. Proč?

Pokud jde o termín dostatečně kvalitní osoby pak si musíme uvědomit, že tato formulace předpokladu má svůj význam. Dostatečně kvalitní osoba totiž znamená, že by to byla osoba pro potřeby politiků ve všech směrech přijatelná. Pokud by však šlo o požadavek vysoce kvalitní osoby, byl by to už člověk, jehož kvality vysoce převyšují kvality intelektuální a charakterové vlastnosti politiků vč. pana profesora, takže takový člověk by nebyl vhodný, neboť by nebyl dostatečně poddajný, přizpůsobivý, oddaný a loajální. Jinými slovy, potřebovali či by člověka dostatečné kvalitního, ale současně člověka, tzv. „užitečného idiota“! Takovým potřebám demokrata Fialy a ostatním současný prezident Miloš Zeman „bohužel“ nevyhovuje. To je také důvod, proč profesor Fiala dehonestuje, ne-li opovrhuje českým občanem.

V tom je celý problém. Český občan, slovníkem pana Fialy plebs, navzdory údajným nedostatečnostem, je schopen rozpoznat, kdo je pro jejich zájmy a republiku výhodnější. To bohužel, ne zcela platí v případě parlamentních voleb, protože právě tam čeští občané (v tomto případě „ovčané“) zklamou, neboť jsou to právě oni, kteří volí tyto a podobné „vychcánky“, jako své zastupitele alias poslance, kterým se jen díky hlasům tzv. plebsu dostalo možnosti práce(!) ve vysoké politice rozhodovat o jejich bytí a nebytí, ne-li o jejich životech.

Lze však předpokládat, že nedemokratická, nemorální, antivlastenecká a prospěchářská myšlenka pana profesora Fialy nebude politickou scénou akceptována. Těch podrazů, podvodů, tunelů a jiných leváren na české občany, národ a Českou republiku bylo od roku 1989 víc než dost. Vzdát se, resp. odejmout možnost demokraticky volit svého prezidenta občany by znamenalo nejen ztrátu postavení občana jako neodmyslitelnou součást státu, ale i pohrdání a příkoří od těch, kteří by o hlavě státu, tedy prezidentovi, rozhodovali o nás bez nás!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Mařík

Jiří Mařík

18.09.2021 19:56

ODS za třicet let zapustila hluboké peněžní a mocenské kořeny do zohavené republiky.Poslední výkřiky ODS jsou nacistické viz.Řeporyje. V čele ODS je jedno ,kdo tam bude ,vždy to bude vlastizrádná mafie.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.09.2021 16:49

Fiala je jenom sebestředný dobytek.Smyslem jeho života byl sběr titulů a když mu to nepomáhá k mecenským touhám,tak chce být premiér.A to je člověk,který se nazývá demokrat(d) a má totalitní praktiky.Než omezený,ale tituly ověnčený Fiala,tak je mi milejší šéfová TOP09.Ta řekla na rovinu,že není třeba přidávat důchodců,ale finančně podpořit běloruskou opozici.Je lepší než podvraťák Fiala,protože se se svým zaměřením netají.Fiala je ve své podstatě brzdou ODS v možnost nějakého rozletu.Jen tupouni v ODS si to neuvědomují,nebo ani nechtějí uvědomit.Já zase pro změnu navrhuji zrušit možnost politických partají podílet se na moci.Pokud bude u moci jedna strana,tak jsme její vládu už zažili.Pokud bude u moci střídání těchto partají,je to snad ještě horší!USA pod pláštíkem vývozu demokracie vyvolává války a její patolízalové z politických partají zas yvolávají negativní jevy ve společnosti v duch hesla "demokracie v našem pojetí je nadevše".


 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

18.09.2021 08:47

Další z důvodů, proč nevolit koalici Spolu. Již skladba této koalice je nepřátelská vůči naši společnosti.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají...