• Středa, 08. prosinec 2021
 • Svátek má Rukojmí Květoslava

Co ukazuje odvolání Hany Lipovské?
Počet návštěv: 1369

Co ukazuje odvolání Hany Lipovské?

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Politikům velmi dlouho prochází pokrytectví, povrchnost a jakási nehybnost. Neschopnost bránit se očividnému poškozování, které k nám přichází z Bruselu. Oni moc dobře ví, že jejich neochota měnit zaběhnutý způsob fungování společnosti na dluh, poškodí v konečném důsledku všechny občany. Umí ale svou nečinnost skrýt za silná slova, a hlavně za uměle vytvořené problémy.

Nikomu se nechce otevřít důležitá témata, nikomu se nechce měnit pohodlné způsoby, politici se ani moc neženou do vlády. Pohodlný život v opozici, kdy si mohou dovolit moralizovat, ale nenesou za nic odpovědnost, vyhovuje všem.

Jako neuvěřitelný úkaz tak působí Lubomír Volný a jeho Volný blok. Nespokojí se s hlasováním „proti“, nespokojí se s deklarováním svých postojů. Skoro z ničeho vybudoval hnutí lidí, kteří už mají politického divadla dost. Neúnavně objíždí republiku, nic neskrývá a ve svých živých vysíláních se s lidmi dělí o zákulisí trapného politického divadla.

Kdo nepochopil sílu, která se za jeho konáním skrývá, nepochopil dění ve společnosti. Akademické řeči a debaty moudrých jsou fajn, ale nemají na nic vliv. Moralizování věčně neúspěšných komentátorů politického dění s nulovým vlivem jsou především výpovědí o selhání těch, kteří nyní nemohou Volnému přijít na jméno.

Antisystémová opozice NIKDY nemůže vyhrát podle pravidel, které určuje souručenství mocných. NIKDY o vás nebudou média psát hezky, NIKDY vás nebudou nikam zvát, NIKDY nemůžete konkurovat politickým hráčům s vysokými rozpočty a přízní médií. Nemá smysl se o to vůbec pokoušet. Šanci máte teprve tehdy, až to vzdáte a vytvoříte si vlastní pravidla, jak dávat o sobě vědět a jak komunikovat s lidmi.

Proto je směšné, když je Volný blok kritizován za to, že je málo „mainstreamový“. Chvíli mi trvalo, než jsem to pochopila. Vadila mi neučesanost výstupů, příliš velká emotivnost a jistá chaotičnost. Jenže ono to funguje! To, jak Volný blok působí, je ve všech ohledech přímým opakem toho, jak působí kampaně politických stran. Je to reálné hnutí lidí. Bez marketérů a šíbrů v pozadí. Aktivity Lubomíra Volného a Mariana Bojka ve sněmovně mají hlavní a nejdůležitější efekt – nutí své politické soupeře k tomu, aby ukazovali svou slabost, pokrytectví, lenost a neochotu pracovat pro lidi s plným nasazením.

Hana Lipovská to pochopila, a proto se s Volným blokem spojila. Je to logické rozhodnutí, které vychází z jejích minulých aktivit. Jestliže jsou mnozí jejími kroky zklamaní, přiznávají se k nepochopení společenského dění. Nepochopili, co je třeba pro skutečnou změnu ve společnosti dělat. Nepochopili, že je třeba odmítnout pravidla, podle kterých nelze vyhrát.

Odvolání Hany Lipovské je svým způsobem velkým vítězstvím. Tato drobná žena svými aktivitami přinutila celou sněmovnu, aby se protizákonně postavila proti ní. Poslanci byli donuceni ukázat, že mají strach z pravdy, že mají strach ze skutečného občanského hnutí, že mají strach tak velký, že jsou ochotni i překračovat zákony a veřejně se přiznat k tomu, že užití dvojích metrů jim nevadí. Poslanci se postavili na stranu veřejnoprávního molochu, kde se neefektivně zachází s penězi daňových poplatníků. To je silné a lidi si to přeberou. Když dovolí dvojí metr u Hany Lipovské, jak mohou garantovat spravedlnost pro každého jednoho občana?

A nezapomínejme na to, že k tomuto odhalení je nepřinutila kultivovaná kritika z opozičních lavic. Přinutilo je k tomu „vysmívané“ chování poslance Volného. Jeho obstrukce a nevybíravý a otevřený tlak. Můžete nazývat poslance Volného klaunem, to klidně můžete. Ale jeho chování má skutečné a reálné výsledky. Konečně!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

19.09.2021 10:56

Nevím proč,ale s Vašimi příspěvky paní Hrinová mám obvykle potíže je pochopit jako v tomto případu.Myslíte si opravdu, že vulgarita a hrubost mají mít ,byť obalena ve zlatém obalu váhu? Paní Lipovské si nesmírně vážím za to ,co provedla ve svém krátkém funkčním období,ale její spojeni s grobiánem a výtržníkem nikdy nepochopím.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.09.2021 10:54

Zloději z ČT mohou vyskakovat,protože mají politickou podporu jistých partají v celém parlamentu.Ovšem je nutno dodat,že tam sedí pouze to,co si občané sami zvolí.Jenom se ukazuje,že voliči v ČR nemyslí a jednají,tedy volí,podle přání svých oblíbených partají,které jim neziskovky a podobná havěť nacpala do hlavy.Proto je snaha zavést volební právo již od 16ti let.Ti se totiž nechají velice snadno zmanipulovat.Projevilo se to po roce 1948 v jednání přihlouplých svazáků.Ti si mysleli,že zachrání svět a dopadlo,velice mírně řečeno,špatně.Stejné je to i dnes,kdy zpitomnělá mládež je přesvědčena o své neomylnosti stejně,jako "aktivní"(rozuměj hloupí) svazáci z dřívějška.Je to naprosto stejná situace.Historie se opakuje a opět to dopadne špatně.Ale odnesou to právě ti dnešní "aktivní" svazáci.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

19.09.2021 10:43

Paní Hrindová, nic ve zlém, ale Vy asi budete nenapravitelná rebelka. Snad byste nechtěla, aby kontrolní orgán něco někde kontroloval ? Obvzlášť když někdo hospodaří s cizími penězmi. To by tak hrálo ! Dovedete si představit ten maglajz, kdyby chtěl příkladně nějaký ekonom kontrolovat třeba ty připravované soukromé "pilíře" penzijních fondů ? Ne ne, holátka. Kontrolora si prostě vybere kontrolovaný. Není nad to když ekonomiku ČT, s příjmem osmi miliard korun, kontroluje imbecil Šarapatka. Tomu blbovi už několik let nejsou divné nečitelné smlouvy veřejné organizace. Chlapec na svém místě ! A nějaké demonstrace za ekonomku Lipovskou ? Zásadně se demonstruje za to, aby nám ČT někdo neukradl. Určitě né za to, že se krade v ČT. Víme paní Hrindová.


 
Politické nálady se budou vracet…

Politické nálady se budou vracet…

Ty proběhlé volby byly tragédií, protože nastolily proti vůli voličů ANO,SPD a hlavně propadlých hlasů ČSSD a KSČM odpudivou panskou suitu, která nám bezprizorním 60 % dává najevo, že tu budou vládnout hlava nehlava i s vědomím toho, že budou muset být vystřídáni.

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

České Ministerstvo zdravotnictví, dnes v čele s Adamem Vojtěchem, spolu s vládní rétorikou se hodně snažení o narativ, v němž by „vyjevilo národu jedinou pravdy“ o Covidu-19 a vakcinaci, tedy očkování. Je značně usilovná, ale bohužel také nepravdivá, nemorální, značně zavádějící.

Nenechme si vzít další Vánoce!

Nenechme si vzít další Vánoce!

Co nezničili proislámští aktivisté a eurohujeři, chtějí zničit připosraní covidhysterici. Ministr v demisi Vojtěch zcela vážně vyzývá, ať si nepouštíme domů Mikuláše s andělem a s čertem. Nedávno také nesmyslně vláda zakázala vánoční trhy s programem, punčem a vánoční družnou atmosférou.

 Konečně blog, kery neni o koroně

Konečně blog, kery neni o koroně

Tuž sem si řikal, že už je čas nepsat o tych cypovinach, kere nam vladni propaganda tlači, trošku se od teho oprostit a bavit se tak nějak normalně tajak ve svobodnych dobach, kdy zme všeci občani měli stejna prava.

Poslední domácí zprávy

                                Ministr školství

Ministr školství

Myslím ne toho ještě fungujícího, ale toho, co teprve přijde. Toho, který čím méně vlastní to, zač by mohl být ctěn i uznán, tím...