• Pondělí, 18. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Kdo umí, umí. A Putin prostě umí…
Počet návštěv: 933

Kdo umí, umí. A Putin prostě umí…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Končící 16 leté vládnutí kancléřky Merkelové dává šanci porovnat sílu i odkazy obou těchto velkých protivníků. Zatímco strana Angely Merkelové horko těžko bojuje, aby byla alespoň druhé na pásce za výrazně vítězící SPD a možná s pomocí čtvrté nejsilnější liberální FDP, která stále opakuje, že s SPD nepůjde a doufá v jakousi středovou koalici se zmíněnou CDU-CSU, která by ovšem potřebovala třetího a na to to zatím rozhodně nevypadá, po mnohem delším období vládnutí Vladimíra Putina coby prezidenta a premiéra je parlamentní úspěch jeho Jednotného Ruska, která i díky jednomandátovým obvodům uhájila spolehlivou ústavní většinu v Ruské dumě triumfem.

Samozřejmě, nějaký pokles tam je a procenta navíc získali ruští komunisté. Divit se zase tomu tak nelze. Sociální situace určitých částí obyvatelstva se již delší dobu nezlepšuje a lze pochopit, že to vyjadřují tímto způsobem.

Naši komentátoři svorně upozorňují, že ruští voliči zase tak velký zájem o tyto volby nemají.

Ale to je pochopitelné. Boris Jelcin svého času tuším s pomocí tehdy amerických poradců od Clintona zavedl mimořádně silný prezidentský systém, mimo jiné jako obrannou reakci na  pokus o převrat proti prezidentu Gorbačovovi. No a Putin ho účinně využívá. Co je na tom divného. Doporučili mu to američtí liberálové a pro ruské poměry s jejich historickou tradicí samoděržaví byla přirozenou  metodou.

Přesto i tak oproti například našim volbám do Senátu, kterých se účastní jen extrémní liberalisté a výsledek podle toho vypadá, se aktivita voličů srovnávat nemůže.

Navíc je logicky jasné, že přes chyby je Putinova koncepce silné a suverénní světové velmoci v zásadě jedinou možnou.

A tak Angela za týden končí a Německo bude tak trochu v chaosu. Bohudík s ní končí vše špatné, co zavedla a prosazovala, euromajdan, střet s Ruskem, Willkomen politik a nedomyšlenou energetickou politiku, která již teď působí Německu velké problémy, které se zčásti snad podaří utlumit jednak částečným znovuoživením těžby uhlí a hlavně zprovozněním ropovodu Nord  Stream II, což byl zřejmě její nejrealističtější krok za její vlády.

A až všichni Bidenové, Macronové, Merkelové, Johnsonové, Ulriky von der… odejdou, pak dá-li pomyslně Bůh a zdraví, stále zde bude ruský prezident a bude moci rozšafně svět  ovlivňovat.

Snad lidstvo alespoň do té doby trochu zmoudří.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

22.09.2021 10:56

Kdo bude panovat v Německu je čistě vnitřní záležitost SRN.Kdo vládne v Rusku je zase čistě vnitřní záležitostí RF.Takže můžeme sice komentovat,ale nemůžeme to ovlivnit.Poslední pokus o ovlivnění vnitřních záležitostí Běloruska skončil neúspěchem a po EU uznávané prezidentce Běloruska dnes neštěkne ani pes.Je to stejné,jako s tím Qasimodem ve Venezuele(já si už to jméno nevybavuji,tak jsem z něho udělal Qasimoda).Užili si oba svůj krátký čas slávy užitečných blbů a dnes jsou to zapomenuté osoby.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy