• Pondělí, 18. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Když se po žácích vyžaduje, aby dávali pozor, je to prý projevem bělošské nadvlády
Počet návštěv: 723

Když se po žácích vyžaduje, aby dávali pozor, je to prý projevem bělošské nadvlády

Josef Nožička Článek od Josef Nožička

Člověk občas nemůže jinak než kroutit hlavou nad tím, kam až může hyperkorektnost v dnešním světě vést…

Jako středoškolský učitel se i po více než 25 letech pedagogické praxe stále snažím své vyučovací hodiny vylepšovat a inovovat mnohá probíraná témata tak, aby vzbudila u žáků co největší pozornost. Jak jsem se však nedávno dozvěděl, je otázkou, zda je v dnešní hyperkorektní době vůbec smysluplné tohle činit, neboť dle některých osvícených jedinců může být něco takového chápáno jako projev bělošské nadvlády.

S tímto názorem konkrétně přišel jeden pedagog v americké Virginii jménem Josh Thompson. Jak jsem se dočetl v článku, publikovaném 18. 9. v MF DNES (v elektronické podobě na internetu jsem tento článek dosud nenašel), tento osvícený pedagog konkrétně tvrdí: „To, že někdo tiše sedí, naslouchá látce a přijímá věci pasivně, není v mnoha kulturách běžné. A tím, že vynucujeme toto chování, prosazujeme prvky bílé kultury.“ Jak je článku dále uvedeno, Thompson touto myšlenkou ovšem narazil u jiných pokrokářů, kteří obvinili z rasismu jeho, neboť dle nich vlastně říká, že černé děti se jaksi vrozeně neumějí chovat…

Jen abychom si rozuměli: vyžadování pozornosti probírané látce nutně neznamená, že by žáci museli v hodinách tiše sedět s rukama za zády a nesměli ani špetnout. Naopak jsem vždy rád, když žáci v hodinách informatiky aktivně diskutují, ptají se na to, čemu úplně neporozuměli, případně navrhnou jiné algoritmické řešení problému apod. Jen si prostě na rozdíl od některých „pokrokových“ odborníků na vzdělávání nemyslím, že by ve vyučovacích hodinách měla panovat absolutní volnost a každý z žáků by dle vlastního uvážení mohl svačit, psát na mobilu esemesky nebo třeba lézt po lavici. Nicméně s myšlenkou, že když kantor vyžaduje po žácích, aby v hodinách věnovali pozornost probírané látce, tak je to projevem bělošské nadvlády, jsem se přece jen dosud nikdy nesetkal.

Ono by něco takového bylo k smíchu, kdyby nebylo spíše k pláči, kam až může rasová hyperkorektnost nejenom v USA v dnešní době vést. Když člověk narazí na takto osvícené názory, tak už se pak ani nediví, že v této zemi začali v nedávné minulosti někteří aktivisté strhávat sochy objevitele Ameriky Kryštofa Kolumba nebo někdejšího amerického prezidenta Thomase Jeffersona, neboť u těchto z historického hlediska významných osobností shledali rasistickou či koloniální minulost. A bohužel se radikální akce tohoto typu rychle přenesly i do Evropy, když například ve Velké Británii někteří fanatici poškodili sochy premiéra Winstona Churchilla a v Belgii pak zase krále Leopolda II. Ostatně, i u nás vloni v létě v Praze na Žižkově nějaký podporovatel hnutí Black Lives Matter nastříkal na Churchillovu sochu text „byl rasista“…

Josef Nožička
Rád se podělím o své názory s ostatními. Dělám to i tehdy, kdy jdu vědomě "proti proudu".

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.09.2021 11:42

Nevidím důvod,proč se stále zabývat stále se prohlubující idiocií v USA?Tam ať se třeba podělají,ale tady bych podobná individua tvrdě trestal.EU i se svou dementní EK ať si políbí cosi a jestli mají doma kocoura,tak i s kocourem.Ikdyž ten za debilitu lidí nemůže.To se pořád ohlížíme na reakci v cizině,ale hlavně by nás měla zajímat situace u nás.Že se snižuje IQ celonárodně je viditelné.Studenti UK v Praze přišli s blbým nápadem místo on a ona říkat ono.Že se prý teprve orientují,jakého jsou pohlaví.Po mém by všichni protagonisté této akce okamžitě letěli z této univerzity.Jestliže jedinec ve věku cca 20ti let neví,jakého je pohlaví,jeho inteligence mu nedovoluje zvládnout studium a zabírá místo někomu normálnímu.To normální znamená,že člověk s penisem je muž a člověk s vaginou je žena.A to by si měli ve svém věku už uvědomit.Pokud ne,nejsou dostatečně vyspělí ke studiu na VŠ.Možná zvládnou humanitární vědy.Tam nic nemusí umět ani znát,stačí dobře žvanit podle zadání.Je to jako v tom vtipu,který jserm nedávno slyšel:seznámí se dva a on se jí ptá,co dělá.Ta odpověď zněla-"jsem spisovatelka,malířka,sochařka a yutuberka.On se na ni zahledí a říká-to jsme na tom stejně.Já taky umím ho-no!


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy