• Pondělí, 18. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Koho volit?
Počet návštěv: 800

Koho volit?

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Otázka, se kterou se setkávám každý den. Lidé diskutují doma, v práci, na zahradě, se sousedy, na ulici, v tramvaji či autobusu i na večírku nebo párty, zkrátka všude. Odpověď je zdánlivě jednoduchá: Volím toho, komu věřím. Při bližším pohledu to však tak jednoduché není. Naprostá většina politických stran a jejich představitelů má totiž více či méně másla na hlavě a řadu politických a legislativních hříchů. Od neplnění předvolebních slibů přes přijímání zákonů a opatření, o kterých se před volbami nemluvilo až po zjevné skandály a průšvihy stranických bosů, poslanců a ministrů.  

Pro nalezení odpovědi na otázku, koho volit, je nejjednodušší a nejúčinnější použít zdravý selský rozum. Takže:

 

1. Jsem-li přesvědčen, že konkrétní politická strana má program, který naplňuje moje představy o budoucnosti, a že její představitelé jsou schopni tento program z větší části splnit, mám dvě možnosti:

a) jedná-li se o stranu parlamentní nebo dokonce vládní, neváhám a jdu ji volit.

b) jedná-li se o stranu mimoparlamentní, čeká mě práce. Musím ji kontaktovat, dohodnout se na podpoře a pak začít agitovat v její prospěch a přesvědčovat další lidi ve svém okolí, aby ji volili.

Heslo zní: Jak udělat ze strany mimoparlamentní stranu parlamentní? Hodit jí to ve volbách.

Čím více lidí přesvědčím, tím větší šanci na vstup do parlamentu má.

 

2. Pokud se nemohu rozhodnout, kterou stranu volit, nezbývá než tzv. „volit nejmenší zlo“. To znamená: vyberu si stranu, která aspoň částečně naplňuje moje představy a její vedení není tolik profláknuté, že jejich zvolení risknu a jdu jim to hodit. Jedná-li-se o stranu mimoparlamentní, postupuju podle bodu 1b.

 

3. Pokud se rozhodnu k volbám nejít, je to mé právo. Plynou z něj však dva důsledky:

a) neúčastí ve volbách jsem přenechal své rozhodování a svůj díl odpovědnosti jiným a tudíž nemám nárok cokoliv od budoucí vlády požadovat a za cokoliv ji kritizovat.

b) v jakýchkoliv diskuzích o stavu společnosti a její budoucnosti mám pouze jednu možnost: držet hubu a krok!

 

Nezříkejte se své odpovědnosti. Buďte odpovědní za svůj život a budoucnost svých dětí a vnuků a přijďte k volbám.

 

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.09.2021 11:50

miro miro:Já jsem důchodce a moje volební rozhodnutí je toto.Svůj hlas dám nějaké pidipartaji,která se do parlamentu nedostane a to jenom z toho důvodu,aby si můj hlas nemohli ukrást podvodníci a lháři z parlamentních stran.Protože lhaní a krádeže jsou jejich denním chlebem.A Zeman se diví,že tolik lidí nechodí volit a chce zavést volební povinnost.Asi mu nevadí,že občané nemají koho volit,protože každá partaj před volbami slibuje modré z nebe a po volbách už je volič nezajímá.Topolánek to řekl před lety naplno,ale nikdo si z toho nevzal ponaučení.Citace:kdyby lidé věděli,co chceme udělat,tak by nás nevolili.Konec citátu.Demokracie po česku je vlastně diktatura politických partají!


 
miro miro

miro miro

24.09.2021 10:27

Tohle běží po mailu :
k volbám Po obdržení tohoto mailu velice rád přeposílám.

To co je dole napsané sice neobsáhne jedna strana, ale pokud budeme každý volit jednu ze 4 stran podle toho, která se nám nejvíc zamlouvá a to je :
1 - ANO (ekonomika),
2 - SPD Tomia Okamury (konec nepracujícím vyžírkám,migrantům a EU)
3 - Trikolóra- (obnova školství , suverenita státu a podpora občanů)
4 - a KSČM (aspoň nevyrypují s kravinami a pracují pro občany),
5 - event. jestli vznikne Šlachtova strana Právo

Opatrně s ČSSD, protože dobře víme kdo v ní je a že pracují především
pro sebe ( Hamáček,Poche,Petříček ) a jsou ochotni jít i proti občanům
- tak komplet odstavíme ODS, TOP 09, STAN a Piráty !!!!!!!!!!!
A minimálně 2 z těchto stran pošleme do pekel a ty další 2 strany nepřelezou přes 10 a budou se třepat a stiskat palce, aby nedopadli jako
TOP a STAN.

A budou z toho tak vydření, že s nimi vyběhli důchodci, že jim každé oko poleze na jinou stranu a dostanou z toho takový průjem, že ho nezastaví ani vlak živočišného uhlí !!!!!!!!!
TAK DO TOHO DŮCHODCI !!!!!!!!
Chcete opravdu změnu k lepšímu?
A proto důchodci vzhůru k volbám a vykopejme tuto verbež ;-) !!!!!!!!!!!
Než vám volební právo SEBERE BARTOŠ -Piráti, p. ADAMOVÁ - PEKAROVÁ z TOP 09, jak už kolikrát avízovali !!!!!!!!!!!!

DO VOLEB DŮCHODCI !!!!!!!!
Toto si mezi sebou rozesílá 3 000 000 důchodců!!!
Návod, jak se zbavit parazitů a rozkrádačů tohoto státu kteří nás jenom zastrašují!!!
A proto důchodci vzhůru k volbám a vykopejme tuto verbež !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Již vzhůru psanci této země


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy