• Pondělí, 18. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!
Počet návštěv: 931

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Jitka Moody Článek od Jitka Moody

Nemá smysl trápit mozkové buňky konstatováním, že letos jsou volby tak nějak důležitější než tomu bylo dřív. Půlka národa a politického spektra volí Babiše, ta druhá půlka proti němu. Zní to banálně, ve skutečnosti je to ale tvrdá a nekompromisní kalkulace.

Jak známo, pět stran opozice se spojilo do dvou subjektů. A tyto dvě koalice Pirátů a Starostů, a SPOLU, tedy ODS, KDU-ČSL a TOP09 mají v plánu společně vládnout. Piráti už byli obhlédnout to, co vidí jako své budoucí kanceláře ministrů a spekuluje se, že už mají objednaný nový nábytek. Fiala coby šéf koalice SPOLU zase dopředu vykřikuje co po volbách všechno udělá a prosadí a vyšpekuluje.

Jinými slovy, pokud fakticky nesnášíte Piráty, což je rozhodně můj případ, tak volbou „jediné pravice“ ODS ty Piráty vlastně volíte. A stejně tak pokud s Bartošem naopak souzníte a líbí se vám, že jsou takoví celí progresivní, musíte vědět, že hlasem pro Piráty volíte také černoprdelníky. Tedy ty, co se vymezují proti homosexuálům. Pět naprosto různorodých stran v jednom slepenci, které spojuje jedině antibabiš, zkrátka nemůže prosadit nic zásadního, protože vždy bude někdo proti.

Část novinářských aktivistů v Česku dlouhodobě vede kampaň antibabiš. Šafrovo Forum24 by se Antibabiš měl férově jmenovat. Úplně cokoli Babiš udělá, je hned špatně podle opozice i podle liberálních médií. Pak si s někým na twitteru či na facebooku poklábosíte a zjistíte, že voliči opozice nemají ánung co je přesně na tom Babišovi špatně, co provedl nebo co neudělal. Ale že je špatný, vědí najisto.

Řeknou: Je to zloděj. Já na to: Co ukradl? Odpovědí je bezradné mlčení.

Řeknou: Je to podvodník. Já na to: Jakto, že už není zavřený, když je to tak jasné.

Řeknou: Je to StBák. Já na to: Máte důkaz, že někoho opravdu poškodil? On totiž pracoval v zahraničním obchodě a tak musel být prolustrovaný skrz naskrz a že mu dali podepsat spoustu papírů je také jasné.

JÁ VOLÍM ANO NEBO SPD


Nejsem jediná, kdo se nemůže rozhodnout, jestli svůj hlas hodí Babišovi nebo spíš Okamurovi. Dokonce znám rodiny, kde půlka bude volit ANO a druhá půlka SPD. Možná je to chytré, ale já se přesto chci rozhodnout pro toho, kdo bude lépe zastupovat můj hlas, můj pohled na politickou mapu, mé potřeby a postoje.

Ve prospěch ANO hraje fakt, že se Babiš předvedl jako schopný premiér. V jeho osobě vystupuje Česká republika jako suverénní, sebevědomý, důvěryhodný stát, když to srovnám například se Sobotkou či s Topolánkem, chce se mi křičet Sláva Babišovi. To jediné, co mu lze opravdu vyčíst je situace okolo Covidu. Jenže…

Je to úplně nová situace, se kterou se žádný stát na světě za celé skoro dva roky nepopral ideálně. V jednu chvíli si vedou jednotlivé země různě. Vezměte si třeba Austrálii, kde už více jak rok nejde opustit zemi a nejde se do ní ani vrátit, pokud vás zrovna Covid zastihl v zahraničí. Na to, co se dělo, se nešlo ani připravit. Šlo udělat jen to nejlepší, v co jste v danou chvíli mohli doufat.

Ve věcech, které Babiš měl pod kontrolou, prosazoval zájmy svých občanů. To nejdůležitější, co se dotklo úplně každého, bylo zvýšení důchodů a snížení daně z příjmů. Oboje markantním způsobem, jež každý občan pozná ve své peněžence.

Naneštěstí, Babiš má (tak jako každý člověk, politik či nepolitik) vlastní zájmy. Ve vztahu s Evropskou unií je velmi opatrný a některá jeho rozhodnutí nemají za cíl spokojeného českého občana, nýbrž spokojenou EU. Vadí mi, že dávno nezajistil odvolání ředitele ČT Dvořáka a nepřinutil veřejnoprávní média informovat objektivně jenom kvůli tomu, že by tím naprdnul EU. Babiš na jedné straně odkýval Grean deal, který bude mít příšerné ekonomické následky pro každého Čecha a až teď, když už s EU beztak nejsou tak velcí kamarádi, se trochu začíná cukat.

Nicméně díky za to, že udržel českou pozici v nepřijímání ilegálních migrantů a uhájil jádro jako čistou energii.

Když se dívám, jak europoslanci ANO hlasují v EU, je mi za ně stydno. Hlasují proti českým zájmům. A tak můžu radostně sledovat, jak europoslanci SPD, které jsem do EU volila, naopak vždy podpoří potřeby českého občana.

S SPD máme naději na vystoupení z toho šíleného neuromarxistického spolku vypsáním referenda o Czexitu. S SPD ve vládě se oficiálně vyhraníme vůči islamizaci Evropy, Okamura je paradoxně politik, který nejvíce poukazuje na patriotismus, národovectví a Češství. Soustředí se na rodinu, chce Českou republiku jako suverénní, silnou, zemi hlásící se ke kořenům židovsko křesťanské civilizaci a hodnotám vycházejícím z naší historie, z našeho jazyka a zkrátka naší pozici na mapě.

Za celé 4 roky SPD od těchto zásad neuhnula. Nechala se nazvat náckovskou, protože chce Čechy první a až pak ostatní. Nechala se nazvat xenofobní, protože považuje za nejlepší českou monokulturní komunitu oproti multikulturním sociálním experimentům, jež úplně všude totálně selhaly.

Budu doufat, že ANO suverénně vyhraje volby a také že spolu s SPD budou mít minimálně oněch magických 101 křesel ve sněmovně, aby mohli vytvořit funkční a stabilní vládu.

A ještě o krapítek víc budu doufat, že takových, jako já, nás bude fakticky hodně.

Jak to máte vy?

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Antonín Bárek

Antonín Bárek

27.09.2021 11:59

A tak můžeme vzít každou partaj,co se dere do parlamentu a výsledek je pokaždé stejný -> p. Majevský, zapomněl nebo účelově nezmínil KSČM, jediná, která nemá s popřevratovými machinacemi (čti zlodějinami) nic společného, v čem nesplnila předvolební sliby ? Sem s tím.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.09.2021 15:13

Já s Paní Moody tak docela nesouhlasím.Je holou skutečností,že něco jiného jsou řeči před volbami a něco jiného povolební postavení.Musím znovu upozornit na Topolánka,který věřejně prohlásil:kdyby lidé věděli,co chceme udělat,tak by nás nevolili.Minulé volby jsem hodil hlas SPD a letos jsem už vyléčen.Stačilo mi hlasování europoslanců SPD o politické změně historie.Hezká slova a skutek utek.A tak můžeme vzít každou partaj,co se dere do parlamentu a výsledek je pokaždé stejný.Babišovi nevěřím,protože má své soukromé zájmy v západní části čtvrté německé říše a je v ohrožení,že nedostane dotace.Nejsem si vůbec jist,že národ kvůli dotacím neprodá.Bližší košile než kabát.Ani jedna partaj mne nepřesvědčila o svém působení v politice v dobrém.A to ani ty,které se octly v parlamentu kvůli snaze voličů po změně.Tady stále platí pořekadlo "sliby se slibují,blázni se radují".


 
Maličký Kamínek

Maličký Kamínek

25.09.2021 12:54

Hlásím se k Vám, paní Jitko! :-)


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy