• Úterý, 19. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Nihilistická nespokojenost paní Geislerové!
Počet návštěv: 807

Nihilistická nespokojenost paní Geislerové!

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Herečka Aňa Geislerová se k úrovni naší země vyjádřila, že jsme prý „zaostalá země“ a dodala, že „Lidskost se u nás bohužel stále považuje za nadstavbu a ne za základ uvažovaní o komunitě“. Paní Geislerová má poněkud filozofické úvahy, které však postrádají logiku. Samozřejmě, že na svůj názor má nárok, ale stejně tak se lze k jejímu názoru veřejně vyjadřovat. Své postoje a názory A. Geislerová často prezentuje tak nějak proti hlavnímu proudu. Tentokrát svým názorem expresivně vyjádřila svůj postoj k otázce stejnopohlavního manželství , ke kterému se i v rámci volební kampaně v Česku vede stále diskuze. Paní herečka kupodivu upřednostňuje komunitní soužití (myšlena komunita lidí s orientací LGBTQ+) před lidskostí, kterou mj. považuje za jakousi nadstavbu, uplatňovanou v české společnosti. Tento názor se také jeví jako jakási úchylka, nebo ne?

Na druhé straně zřejmě považuje stejnopohlavní manželství jako základ komunity, potom by však také musela vědecky obhájit (protože však nemá potřebné „koule“, tedy vzdělání v tomto oboru, tak se jí to sotva podaří), proč totéž neexistuje mezi zvířaty. Samozřejmě, že i zvíře samčího pohlaví se umí postarat o své mladé potomky, ale až poté, kdy se svou samčí partnerkou mláďata přivedli na svět. To se u stejnopohlavních párů v jejich manželství stát nemůže. A adopce a výchova dětí? Raději nezmiňovat!

Argumentace o existenci (nikoli o logičnosti) manželství stejnopohlavních partnerů může bohužel, ovlivnit výsledek referenda ve Švýcarsku, kde pro uzákonění této možnosti hlasovalo, dle sdělení agentury DPA, 64,1 % všech hlasujících a návrh získal nadpoloviční většinu ve všech kantonech. Podle agentury AP se pro stejnopohlavní páry otevírá cesta nejen k adopci dětí, ale i (spekulativnímu) získání švýcarského občanství po sňatku. Jenže my nejsme Švýcarsko, ale naopak podle hééérečky Geislerové jsme zaostalá země, takže nemůže chtít, aby se tato anomálie a nelogičnost musela schválit i u nás jenom proto, že to mají ve Švýcarsku. Ostatně, ve Švýcarsku mají mnohem víc věcí, které my nemáme a mít ještě nebudeme a to přesto, že by to bylo i naší zemi a lidu prospěšné. Protože to není pro naši společnost žádná zásadní záležitost, v danou případě by řešení takových problémů bylo pro nás víc ke škodě, než ku prospěchu.

Apropó, u nás je přece dáno zákonem, že stejnopohlavní páry mohou uzavírat tzv. partnerství, kdy mohou sdílet společný život jak ve společné domácnosti, tak i bohužel, pečovat o adoptivní dítě. Pokud u nás chtějí tyto stejnopohlavní páry, resp. lidé z tz. kategorie LGBTQ vynutit uznání svých požadavků, je to evidentně nad rámec nejen práv majoritní části občanů, úrovně společenské etiky, ale rovněž z hlediska principu vzniku a existence života na zemi vůbec.

Nicméně, aby paní Aňa Geislerová lépe či snáze pochopila, že požadavky stejnopohlavních párů na právo jsou z našeho společenského hlediska zcela mimo mísu, pak nechť vyvolá všeobecné referendum (pokud se jí to ovšem podaří) k této záležitosti, aby se ukázalo, že i když ona považuje naši zemi za zaostalou, pak lidé ještě mají fungující mozky a nechybí jim ani smysl pro principiální, přírodou dané chápání postavení muže a ženy ve smyslu rodiny, manželství a existence lidstva vůbec.

V neposlední řadě pokud si paní Geislerová domnívá, že jsme zaostalá země, asi by se neměla ponižovat svým spolužitím a účastí na kulturním, resp. celospolečenském životě se zaostalým národem a odstěhovat se někam, kde se nebude muset aktivně zasazovat o nesmyslné, přírodě odporující nároky a požadavky lidí s osdlišnou homosexulalní orientací (LBGTQ), resp. se bude moci připojit k jejich aktivitám, když je jí tato komunita tak blízká.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Mařík

Jiří Mařík

28.09.2021 20:09

Většinou jsou herci obrazem společnosti.Dnes to však neplatí viz.averze na prezidenta Zemana. Určitě přijde jiná doba ,neboť vývoj společnosti kráčí směrem doleva ,tak jak hovoří historie.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.09.2021 14:36

Geislerová je jen obyčejná komediantka,která se musí čas od času připomenout něčím jiným,než je jejím hlavním údělem.Mezi komedianty se příliš neprosazuje a tak aspoň v něčem jiném.Ale ,jak pan Baťa správně konstatoval,má na své názory právo a stejně tak má také právo je veřejně vyhlašovat.Jen v tom případě musí,ať se jí to líbí,nebo ne,přijmout i případnou kritiku.A to už se jí příliš nelíbí,jako všem parazitickým komediantům.Ti jsou přesvědčeni,že jen oni všemu rozumí a ostatní jsou pitomci.Jejich hlavním způsobem je hraní a tak hrají i v jiných,než těch "pracovních" případech.Tedy i ve svých "správných" prohlášení.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají...