• Pondělí, 18. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Poražený Babiš a splněný sen politologa Peheho.
Počet návštěv: 879

Poražený Babiš a splněný sen politologa Peheho.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Tak konečně, mohl si asi oddechnout politolog pan Jiří Pehe, jeden z těch, který neměl a nemá rád dnes ještě pořád premiéra Andreje Babiše, stejně tak i prezidenta M. Zemana. Babiš podle něj prohrál volby a půjde od válu, čímž se také oslabí moc prezidenta Zemana. Ten, procházející dnes zdravotní krizí, má podle pana Peheho nejspíše na kahánku a modlí se, aby to bylo už brzy. Pan Pehe, pevná součást pražské kavárny, sluníčkář a havloid, se totiž mnohokrát negativně, a do jisté míry i pejorativně vyjádřil o prezidentovi Miloši Zemanovi a k jeho názorům, činům a krokům, které prý již byly překročením jeho pravomocí, resp. kroky, které údajně poškozují Českou republiku.To ostatně míní i jiní politici, ale nikdy nedoložili svá tvrzení důkazy, resp. neřekli, kdy, jak nebo čím tu republiku poškodil.          

Bohužel, navzdory všem těmto skutečnostem jsou oba státnící ještě živi, byť jeden z nich má jisté zdravotní problémy či potíže, nicméně porážkou Andreje Babiše dostalo toto politicky motivované duo vážnou trhlinu, jak míní pan Pehe. Samou radostí to ihned sdělil anglickému listu The Guardian, kde prohlásil, že „Pravděpodobně sledujeme konec Babišovy éry v české politice a protože byl z velké části politicky podporován Milošem Zemanem, jehož zdravotní stav není nejlepší, pravděpodobně se díváme také na konec jeho éry,“ řekl rozradostněný Pehe. Zda je to skutečně konec Andreje Babiše v české politice je možno říct spíše zbožným přáním pana Pehe, než jisté.

Říká se totiž, že „Neříkej hop, dokud nepřeskočíš“ nebo také „Nechval dne před večerem“, jenže pro lidi, jako je pan Pehe, je porážka Babiše a vítězství koalice SPOLU vítězstvím liberálně-konzervativní demokracie, která by podle slibů pana Fialy, měla vést ke „změně“ ve společnosti. Jaká to však bude změna, se teprve uvidí, jen abychom nedopadli jako Anglie, která nám byla kdysi dávána vzorem, kde dnes však mají prázdné regály, nedostatek benzinu, nafty, surovin a energií. Pan Pehe však i takové problémy umí umně a racionálně vysvětlit, protože to vše patří k demokracii. On totiž dobře ví, že demokracie má rub a líc, že na jedné straně z ní těží jen hrstka těch bohatých, dobře situovaných, podle Marxe kapitalisté, na druhé straně dře bídu většina společnosti a chudí lidé, opět podle Marxe tzv. proletariát, resp. v dnešní hantýrce odporná lůza.

Čas ukáže, nakolik splní své dnešní sliby, predikce a proklamace vítěz voleb do Parlamentu ČR. Jedna věc je slibovat, nebo jak se říká, mazat med lidem kolem úst a druhá věc je realná možnost to všechno splnit. Spíše ale není ani tak podstatné, zda se všechny sliby splní, důležité je, dosažení cíle: možnost vládnout, mít moc, vliv a peníze! Pan Pehe je zřejmě přesvědčen, že porážkou zprofanovaného, resp. pomlouvaného Babiše se rázem všechno změní, protože opravdový demokrat, pan profesor politologie Fiala, bude

nejen přínosem pro reálnou demokracii, ale hlavně, že vrátí národ do rerality a vytvoří podmínky pro „změnu“, pro novou budoucnost národa, že vytvoří tzv. růžový sad, alias ráj na zemi. Jenže pan politolog není ekonom, takže nic ta změna bude nejspíše jen to známé bla, bla, bla!

Ponechme panu politologovi Pehemu, tak panu profesorovi Fialovi jejich (falešné) růžové brýle, přesvědčení, jejich názory a iluze, dejme šanci Fialově vítězné koalici SPOLU, která bude v nějakém koaličním slepenci vládnout. „Bůh s námi a zlé pryč“, říká staré české přísloví. Změna, kterou chce vítěz voleb, konkrétně pan Fiala přinést, sotva bude k lepšímu pro většinu občanů. Falešně proklamovaná a slibovaná „změna“ má totiž stejně vyhlídky na její splnění, jako že Česká republika přenechá (vládou pana Fialy) dostavbu JE Dukovan Rusku! Kdyby tomu tak bylo, lze nazvat skutečnou a pozitivní změnou! Leč je to jen „kdyby“!

Jiří B a ť a , 10. 10. 2021

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Vladimír Ramík

Vladimír Ramík

11.10.2021 09:47

Uvědomuje si Pehe, že vlastně nebude mít žádnou práci, nebude mít o kom psát ty svoje moudra? Z čeho bude živ? Když tak přidám nějaká víčka pro něj.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.10.2021 20:22

Pehe si plete politologii s demagogií,vykládá nesmysly.Nakonec se tak živí většina lidí v tomto státě.Jen na práci nikdo není.Na žvanění je jich většina a ta také skončí na dávkách.Výnosná místa budou obsazena a držet si je budou až do smrti.Kde by jinak dostávali tolik peněz za lhaní a propagandu.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy