• Pondělí, 18. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Milujme populisty
Počet návštěv: 1079

Milujme populisty

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Petr Fiala se jako správný politolog rozhodl zařadit Andreje Babiše do správného šuplíku. Po vzoru liberálů v USA i Bruselu jej začal označovat za populistu. Brusel je nadšený, i liberálové v USA jsou nadšení. Nuže tuto progresivistickou“ washingtonskou či bruselskou hantýrku začal nyní používat zejména politolog a náš nový průvodce k návratu k cestě na Západ, kde jsme zřejmě podle něho nebyli prof. PhDr. Petr Fiala, PhD. Při označování jednoho ze tří nejúspěšnějších předsedů vlád v historii České republiky Andreje Babiše.

Kdo jsou populisté? Jsou to rebelové bojující proti stávajícím zavedeným pořádkům. Někdy pravicoví, ale někdy levicoví.

Byli jím Donald Trump, který zejména v zahraniční politice nastolil nové pořádky, silně kritizoval NATO jako relikt studené války a bral Evropskou unii jako pouhou mezinárodní organizaci a raději uzavíral obchody s jednotlivými státy. A chtěl také spolupráci s Ruskem a osobně vysoce respektoval Vladimíra Putina. A konečně odstartoval proces ukončení nekonečných a zbytečných válek USA v Afghánistánu či Iráku. A odstartoval nesmiřitelný zápas proti Číně, coby současného zjevně nevýznamnějšího ekonomického, politického a v indopacifistické oblasti i vojenského ( která je ovšem pro USA dnes mnohem důležitější, než jakási Evropa, Blízký východ, ba i vlastně komunikativní Rusko, kdy spor proti němu, chtějí vyvolat notoričtí rusofobové pobalttské státy, Polsko a napůl Ukrajina.

Zavrženíhodný populista Trump. Biden nad ním zvítězil.

Ovšem ve všem, prakticky ve všem takřka přes kopírák, jen s liberální rétorikou, Biden převzal.

Biden NATO asi v pětiminutovém projevu při návštěvě Bruselu pochválil a pravil. Vracíme se zpět. Ale zároveň jaksi mimochodem určil zcela jinou geopolitickou orientaci. Rusko tak trochu jako jo. Ale NATO se musí obrátit k boji v oblasti indopacifické oblasti.

Takže boj proti Číně započaté Trumpem, ať si to přejeme či nikoliv v Bidenově vedení pokračuje.. 

Putin? No to je zločinec, pravil Biden a do měsíce mu telefonoval, aby si s ním domluvil schůzku téte a téte v Ženevě. Takže zmírňování vztahu s Putinem ve velkém.

Afghánská válka ukončena za, byť ten závěr byl spíše debaklem NATO jako celku. A kdo dnes o ní dnes mluví? Taliban převzal celou zemi a v pohodě. Trump opět zabodoval a Biden jeho „populistickou“ koncepci převzal. A rozumně.

Do konce roku mají USA odejít definitivně z Iráku. Jistě bude haló, ale opět rozumně.

A Čína se i podle Bidena stává klíčovým protivníkem a vojenský pakt AUKUS, tj. Austrálie – Velká Británie – USA je něčím, co by jistě Trump schválil, kdyby jen mohl.

Orbán.

Kdysi liberální Maďar, jehož bustu si Američané vystavili v Kongresu, dnes autor koncepce neliberální demokracie, přítel Putina, a proto jeho busta byla nahrazena bustou Koho? No samozřejmě Václava Havla…

Brusel má z něho osypky a chce ho zničit za každou cenu.

Je to nejznámnější středoevropský politik v Evropě, ale i na Západě.

Fialu zaznamenají zpravodajství, ale v Evropě zůstane neznámý.

Česko mělo kdysi Václava Havla a Západ ho bezmezně miloval a milovat bude. Václav se Západu zcela oddal a je symbolikou toho, jak je Západ skvělý a jedině správný.

Po těchto šlépějích che nyní pokračovat milovník sudetských Němců, sekretář šéfa Sudetského landsmanschaftu Posselta Petr Fiala, včetně celé koalice SPOLU a STANpir, kteří všichni byli účastníky akcí Sudetendeutsche Landsmannschaft.

Jako na rovinu: Václav Klaus představoval ekonomicko pravicovou koncepci transformace. Jako socialista jsem souhlasit nemohl.

Ale současná koalice SPOLU představuje ideologicky něco, co připomíná Bílou horu. Nadvláda pravicově – katolistické politické se silnou protiruskou orientací.

A mimochodem. Obrovský respekt měl u mě svého času i „populista“, levicový řecký ministerský předseda Tsipras, který bojoval, ohledně svého dluhu s celou EU. Jeho chybou nakonec bylo, že ustoupil.

A Salviny, „populista z Itálie“, bojoval proti šílencům, kteří si přáli zaplavit Itálii a vlastně celou Evropu migranty.

A „populista“ Sebastián Kurz, rakouský kancléř, který úspěšně zablokoval balkánskou cestu proti vůli vítačky Merkelové?

Máme samozřejmě u nás také Tomia Okamuru, nazývaného též populistou. Samozřejmě, že ve výše naznačeném smyslu také je, ale jen 10%.

A tak držím českému hlavnímu „populistovi“ a pragmatikovi Babišovi všechny palce.

Určitě se v opozici odváže a přestane si brát zbytek servítek.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.10.2021 12:12

Populistou je zván každý,kdo není v souladu s korektním myšlením do záhuby se řítící Evropou.Jako došlo kpádu římské říše,tak dojde k zániku nejen čtvrté říše Německa,ale k zániku celé Evropy.Předkové všech národů,které se v Evropě vyskytují,věděli moc dobře,proč odmítají lidi s jinou kulturou a jinými zvyky.Jen nynější zdegenerovaní obyvatelé Evropy pracují radostně na své likvidaci.Těm vzdělaným chytrákům uniklo vyhlášení jednoho z předních muslimských představitelů.Ten veřejně vyhlásil,že nyní nastává tisíciletí islámu,rozčiřovaného jakýmkoliv způsobem tedy i násilím.Tak jste si připravili skvělou budoucnost a jí vám všem vyznavačům liberalismu a humanismu přeji to mlácením hlavou o zem směrem k Mekce.Fiala je totiž zářným příkladem,že titulovaní mnoho rozumu nemají.Ti vzdělaní nejsou moudří a ti moudří nejsou vzdělaní.A to není můj výmysl,ale citace.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

12.10.2021 08:25

Myslím, že pionýrskej vedoucí Fiala, pokud mu to alespoň trochu myslí má teď jiné starosti. Jestli jen zběžně přehlédl své vojsko a má všech pět pohromadě, musel se zhrozit co je to za soubor nýmandů. V čele komici Stanjura a spejbl ze Suché Lozi. V závěsu přerostlé děti Pekarová a ten vykulenej kluk od Starostů. Ze zadu na ně piští ta malinká přibržděná od Pirátů. Pěkně zhulenýmu Bartošovi v koutě, evidentně ještě nedocvaklo co to s ním kamarádi provedli. Až se probere zjistí, že u popelnic mu s heligonkou bylo líp. Koho tam ještě máme ? Jó, ještě ten nevychovanej spratek od Pirátů co ho nestačili vychovat ve školce, škole, ani rodiče a tak až v Parlamentu kajícně slíbil, že si bude platit vychovatele. Snad se to podařilo. Jinak bychom ve vládě měli nevychované čistokrevné hovado. To bude panečku podívaná. To bude groteska.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy