• Středa, 26. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Zora

Milujme populisty
Počet návštěv: 1558

Milujme populisty

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Petr Fiala se jako správný politolog rozhodl zařadit Andreje Babiše do správného šuplíku. Po vzoru liberálů v USA i Bruselu jej začal označovat za populistu. Brusel je nadšený, i liberálové v USA jsou nadšení. Nuže tuto progresivistickou“ washingtonskou či bruselskou hantýrku začal nyní používat zejména politolog a náš nový průvodce k návratu k cestě na Západ, kde jsme zřejmě podle něho nebyli prof. PhDr. Petr Fiala, PhD. Při označování jednoho ze tří nejúspěšnějších předsedů vlád v historii České republiky Andreje Babiše.

Kdo jsou populisté? Jsou to rebelové bojující proti stávajícím zavedeným pořádkům. Někdy pravicoví, ale někdy levicoví.

Byli jím Donald Trump, který zejména v zahraniční politice nastolil nové pořádky, silně kritizoval NATO jako relikt studené války a bral Evropskou unii jako pouhou mezinárodní organizaci a raději uzavíral obchody s jednotlivými státy. A chtěl také spolupráci s Ruskem a osobně vysoce respektoval Vladimíra Putina. A konečně odstartoval proces ukončení nekonečných a zbytečných válek USA v Afghánistánu či Iráku. A odstartoval nesmiřitelný zápas proti Číně, coby současného zjevně nevýznamnějšího ekonomického, politického a v indopacifistické oblasti i vojenského ( která je ovšem pro USA dnes mnohem důležitější, než jakási Evropa, Blízký východ, ba i vlastně komunikativní Rusko, kdy spor proti němu, chtějí vyvolat notoričtí rusofobové pobalttské státy, Polsko a napůl Ukrajina.

Zavrženíhodný populista Trump. Biden nad ním zvítězil.

Ovšem ve všem, prakticky ve všem takřka přes kopírák, jen s liberální rétorikou, Biden převzal.

Biden NATO asi v pětiminutovém projevu při návštěvě Bruselu pochválil a pravil. Vracíme se zpět. Ale zároveň jaksi mimochodem určil zcela jinou geopolitickou orientaci. Rusko tak trochu jako jo. Ale NATO se musí obrátit k boji v oblasti indopacifické oblasti.

Takže boj proti Číně započaté Trumpem, ať si to přejeme či nikoliv v Bidenově vedení pokračuje.. 

Putin? No to je zločinec, pravil Biden a do měsíce mu telefonoval, aby si s ním domluvil schůzku téte a téte v Ženevě. Takže zmírňování vztahu s Putinem ve velkém.

Afghánská válka ukončena za, byť ten závěr byl spíše debaklem NATO jako celku. A kdo dnes o ní dnes mluví? Taliban převzal celou zemi a v pohodě. Trump opět zabodoval a Biden jeho „populistickou“ koncepci převzal. A rozumně.

Do konce roku mají USA odejít definitivně z Iráku. Jistě bude haló, ale opět rozumně.

A Čína se i podle Bidena stává klíčovým protivníkem a vojenský pakt AUKUS, tj. Austrálie – Velká Británie – USA je něčím, co by jistě Trump schválil, kdyby jen mohl.

Orbán.

Kdysi liberální Maďar, jehož bustu si Američané vystavili v Kongresu, dnes autor koncepce neliberální demokracie, přítel Putina, a proto jeho busta byla nahrazena bustou Koho? No samozřejmě Václava Havla…

Brusel má z něho osypky a chce ho zničit za každou cenu.

Je to nejznámnější středoevropský politik v Evropě, ale i na Západě.

Fialu zaznamenají zpravodajství, ale v Evropě zůstane neznámý.

Česko mělo kdysi Václava Havla a Západ ho bezmezně miloval a milovat bude. Václav se Západu zcela oddal a je symbolikou toho, jak je Západ skvělý a jedině správný.

Po těchto šlépějích che nyní pokračovat milovník sudetských Němců, sekretář šéfa Sudetského landsmanschaftu Posselta Petr Fiala, včetně celé koalice SPOLU a STANpir, kteří všichni byli účastníky akcí Sudetendeutsche Landsmannschaft.

Jako na rovinu: Václav Klaus představoval ekonomicko pravicovou koncepci transformace. Jako socialista jsem souhlasit nemohl.

Ale současná koalice SPOLU představuje ideologicky něco, co připomíná Bílou horu. Nadvláda pravicově – katolistické politické se silnou protiruskou orientací.

A mimochodem. Obrovský respekt měl u mě svého času i „populista“, levicový řecký ministerský předseda Tsipras, který bojoval, ohledně svého dluhu s celou EU. Jeho chybou nakonec bylo, že ustoupil.

A Salviny, „populista z Itálie“, bojoval proti šílencům, kteří si přáli zaplavit Itálii a vlastně celou Evropu migranty.

A „populista“ Sebastián Kurz, rakouský kancléř, který úspěšně zablokoval balkánskou cestu proti vůli vítačky Merkelové?

Máme samozřejmě u nás také Tomia Okamuru, nazývaného též populistou. Samozřejmě, že ve výše naznačeném smyslu také je, ale jen 10%.

A tak držím českému hlavnímu „populistovi“ a pragmatikovi Babišovi všechny palce.

Určitě se v opozici odváže a přestane si brát zbytek servítek.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.10.2021 12:12

Populistou je zván každý,kdo není v souladu s korektním myšlením do záhuby se řítící Evropou.Jako došlo kpádu římské říše,tak dojde k zániku nejen čtvrté říše Německa,ale k zániku celé Evropy.Předkové všech národů,které se v Evropě vyskytují,věděli moc dobře,proč odmítají lidi s jinou kulturou a jinými zvyky.Jen nynější zdegenerovaní obyvatelé Evropy pracují radostně na své likvidaci.Těm vzdělaným chytrákům uniklo vyhlášení jednoho z předních muslimských představitelů.Ten veřejně vyhlásil,že nyní nastává tisíciletí islámu,rozčiřovaného jakýmkoliv způsobem tedy i násilím.Tak jste si připravili skvělou budoucnost a jí vám všem vyznavačům liberalismu a humanismu přeji to mlácením hlavou o zem směrem k Mekce.Fiala je totiž zářným příkladem,že titulovaní mnoho rozumu nemají.Ti vzdělaní nejsou moudří a ti moudří nejsou vzdělaní.A to není můj výmysl,ale citace.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

12.10.2021 08:25

Myslím, že pionýrskej vedoucí Fiala, pokud mu to alespoň trochu myslí má teď jiné starosti. Jestli jen zběžně přehlédl své vojsko a má všech pět pohromadě, musel se zhrozit co je to za soubor nýmandů. V čele komici Stanjura a spejbl ze Suché Lozi. V závěsu přerostlé děti Pekarová a ten vykulenej kluk od Starostů. Ze zadu na ně piští ta malinká přibržděná od Pirátů. Pěkně zhulenýmu Bartošovi v koutě, evidentně ještě nedocvaklo co to s ním kamarádi provedli. Až se probere zjistí, že u popelnic mu s heligonkou bylo líp. Koho tam ještě máme ? Jó, ještě ten nevychovanej spratek od Pirátů co ho nestačili vychovat ve školce, škole, ani rodiče a tak až v Parlamentu kajícně slíbil, že si bude platit vychovatele. Snad se to podařilo. Jinak bychom ve vládě měli nevychované čistokrevné hovado. To bude panečku podívaná. To bude groteska.


 
Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Před týdnem tedy 19.1.2022 jsem napsal krátkou napůl odlehčenou glosu pod názvem Lahůdková pokerová hra, ve které jsem nadhodil, že k nadpisu mě přivedla americká agentura Bloomberg, která uvedla, že to co udělal Putin s rozložením sto tisíce svých vojáků u svých hranic s Ukrajinou je skvělým tahem a Putin nemůže nic pokazit, dokud je tam nechá, než mu Zápas splní jeho požadavky a nepohne se ani dopředu, ani do strany, ani vlevo, ani v pravo a nechá tím všechny zainteresované hráče v nejistotě.

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Zatímco současná zahraničně politická publicistika zcela nepochybně žije úvahami západní mediálně politické propagandy o brzké okupaci Ukrajiny ze strany Ruska, druhá část se soustřeďuje na vývoj a realitu možného prosazování či neprosazování politiky Green Dealu, část publicistiky se věnuje sice menšinového, ale o to agresivnějšího menšinového hnutí antiwaxerů, jako průvodního znaku poněkud dlouhého období covidové pandemie. Pod hesly o svobodě je toto hnutí namířeno proti většině společnosti, která bere zdravotní opatření za potřebná a chce většině vnutit svůj úhel pohledu. U nás se tohoto úkolu ujala SPD, v Rakousku Svobodní či vedle v Německu AFD.

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často hlasuju pro ruzne pitomosti, to už je v Praze taky zvyk.

Poslední domácí zprávy

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často...

Vrána k vráně sedá…

Vrána k vráně sedá…

Je několik evropských vlád, charakteristických zběsilou protiruskou nenávistí a podobně zběsilým příklonem k německému fašismu či dokonce...