• Středa, 01. prosinec 2021
  • Svátek má Rukojmí Iva

Mlčet by byl zločin, musela jsem jednat!
Počet návštěv: 1018

Mlčet by byl zločin, musela jsem jednat!

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Veřejnosti neunikla pozoruhodná diagnóza paní doktorky, psychiatričky Džamily Stehlíkové, o zdravotním stavu prezidenta republiky M. Zemana, kterou díky svým schopnostem a všestranným znalostem, odborně a zcela přesvědčivě stanovila na dálku navzdory tomu, že pana prezidenta neviděla a vycházela jen z toho, co slyšela od známých (JPP = jedna paní povídala), nejspíše stejně „fundovaných“ lékařských expertů jako ona sama.

Co si o svéráznosti MUDr. Stehlíkové myslí občanská veřejnost? Malá ukázka zde:

To by mně zajímalo, proč má zrovna Stehlíková potřebu se vyjadřovat k věcem, o kterých nic (přesného a konkrétního) neví. Že by jí Zeman někdy šlápl na kuří oko a ona se teď mstí? I když se mstí a to dost blbě, když o tom Zeman ani neví. Nebo:

To je na tom fakt ČR tak špatně ve specializaci lékařů, že psychiatr dělá diagnózy na dálku za internisty, onkology aj.? Nebo prostě jen někteří nevědí, co je to lékařská etika a upřednostňují politiku a osobní zášť nad své řemeslo? Ale také:

Koukám, že Džamila to rozjela. Nejdřív cirhóza a demence, nyní už i karcinom jater. Stehlíková se sekla s demencí, tak to rychle zachraňuje karcinomem jater. Případně:

Jsou to fámy. Sanitka v Lánech tam byla dřív, než Zeman přijel. Nechápu, proč má ta divná Džamila důvod se stále zviditelňovat a kecat. Já věřím prezidentovu ošetřujícímu lékaři.

Umanutá, neodbytná, vtíravá, záštiplná, do morku kostí Miloše Zamana nenávidějící vševědka, psychiatrička a bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková se nejen svérázně, hlavně však hodně trapně vyjádřila ke kritice, kterou byla jmenovaná obdařena veřejností. „Když jsem byla přesvědčená, že má diagnóza prezidenta Miloše Zemana je správná, tak jsem měla pravdu. Mlčet by byl zločin, musela jsem jednat. Hospitalizace ukázala, že měl namále, byl v akutním stavu. Ve veřejném zájmu bylo okamžitě volat o pomoc, zachraňuji život a zdraví!“ říká sebevědomá MUDr. Stehlíková.

Takže aby bylo jasno. Psycholožka ve veřejném zájmu volala o pomoc, zachraňovala život a zdraví! Tím volání o pomoc měla pomoci komu, snad ne prezidentovi Zemanovi? To jako myslela vážně? Představte si, že ano! Ty její bláboly, které pronesla jako diagnózu o nemoci prezidenta Zemana měly prý někomu pomoci. Jak si tu pomoc M. Zemanovi vůbec představovala? Stejně, jako onu diagnózu, tedy na dálku? Má snad paní psycholožka mimořádné nadání, že nějakými prognózami vysloví fantasmagorickou diagnózu, která by měla nemocného, notabene na dálku vyléčit, případně zachránit? Nebo má snad paní psycholožka stejné povědomí a znalosti, jako odborní lékaři internisté, kardiologové, onkologové a další, kteří mají o nemoci rozhodně

konkrétnější informace, než Stehlíková, která si drze dovolí konstatovat, ne-li tvrdit, že její diagnóza prezidentovy nemoci je správná? Jaká je ta nemoc, ale neřekla!

To vše navzdory tomu, že dosud naší veřejnosti nebyla oficiálně sdělena diagnóza, ani bližší informace o zdravotním stavu prezidenta Zemana, přesto si dovolí (nejspíše pomatená) psychiatrička Stehlíková tvrdit, že její diagnóza byla správná? Má snad nějaké extra zdroje či možnosti dozvědět se bližší informace o zdravotním stavu prezidenta Zamana? Jakkoliv lze o tom silně pochybovat, přesto v případě, že takové zdroje či možnosti má a zveřejnila by je, dopustila by se nejen porušení lékařské etiky, ale také trestného činu podle § 180 a 181 trestního zákoníku, případně § 184.

Paradoxní je rovněž konstatování doktorky Stehlíkové, že pokud by prý mlčela, byl by to zločin, proto musela jednat. Paní doktorka Stehlíková nemlčela, ale uzdravovale! Svým jednáním ovšem zcela obrací smysl § 180, Neoprávněné nakládání s osobními údaji v němž se v odstavci 2 praví, že :

Stejně bude potrestán, kdo, byť i z nedbalosti, poruší státem uloženou nebo uznanou povinnost mlčenlivosti tím, že neoprávněně zveřejní, sdělí nebo zpřístupní třetí osobě osobní údaje získané v souvislosti s výkonem svého povolání, zaměstnání nebo funkce, a způsobí tím vážnou újmu na právech nebo oprávněných zájmech osoby, jíž se osobní údaje týkají. Paní MUDr. Stehlíková zcela nepochybně ustanovení tohoto paragrafu vědomě porušila. Zapomíná, že je lékařka a že má jisté povinnosti stran informací o zdravotním stavu osoby, které můžou být sděleny pouze příslušníkům rodiny, resp. se souhlasem osoby, jež se informace o jejím zdravotním stavu týká. Vzhledem ke známé „oblíbenosti“ prezidenta M. Zemana takový souhlas paní doktorka Stehlíková od prezidenta Zemana či jeho rodiny určitě neměla!

I když se ve své pochybné diagnóze vyjadřuje jako o potřebě uchránit zdraví prezidenta Zemana, vnitřně by jej nejraději viděla (třeba i zdravého), už ne jako prezidenta! Lze se tedy domnívat, že jednání paní psycholožky Stehlíkové se jeví neadekvátní, vykazující projev jakéhosi myšlenkového úletu, pomatenosti a drzé sebestřednosti. Je to projev člověka, který jde daleko za hranici nejen mravní, ale také lékařské etiky, proto by nebylo od věci, aby její duševní a psychický stav byl neodkladně odborně vyšetřen.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.10.2021 11:13

Džamila je zářným příkladem toho,jak profesní deformace dovede člověka až k debilitě(pokud vůbec Džamila člověkem je).Zároveň potvrzuje to,co se o lékařích říká,cituji:internista všechno ví a nic nemůže,chirurg nic neví,ale všechno může,psycholog a psychiatr nic neví a nic nemůže-konec citace.A Džamila to přesně potvrzuje.Lituji pacienty,které ona má léčit!Zločin spáchala tím,že nedržela tu svou nevymáchanou hubu.


 
Maličký Kamínek

Maličký Kamínek

13.10.2021 09:43

Z výroků Džamily Stehlíkové prýští nenávist nikoli laskavost!


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

13.10.2021 08:08

Džamila Stehlíková ? To je snad jediné co bych tomu Putinovi vytýkal. Poslat nám sem tuto odpornou osobu. Pohybující se hnus. Daleko horší ale je, že dobytek podporující tzv. liberální demokraty její jednání považuje za naprosto normální a pozváním si zaneřádí studia. Chci tím říci, že ta sedlina společnosti, ten novinářskej póvl je ještě daleko horší než nějaká džamila, která nikoho nezajímá. No a džamile velmi pěkne napsala ministrině JUDr. Kovářová - "Kovářová „sejmula“ Stehlíkovou: Zlá ženštino, pohrdám vámi..."


 
 P.C.Roberts: Data z Britanie a Německa dokazují: Je to pandémie očkovaných

P.C.Roberts: Data z Britanie a Německa dokazují: Je to pandémie očkovaných

Čertsvá data Bezpečnostní zdravotní služby (Health Security Agency), Velké Britanie dokazují, že v průběhu října se neočkovaní občané Velké Británie podíleli na všech v Britanii Covidem onemocnělých 39 %, na všech hospitalizovaných 34%  a na všech na Covid zemřelých 19 %. Zatímco očkovaní se na všech v Británii onemocnělých podíleli 61%, na všech hospitalizovaných 
66 % a na všech zemřelých 81 procenty.

Firma Pfizer, resp. její mluvčí z nás dělá hlupáky.

Firma Pfizer, resp. její mluvčí z nás dělá hlupáky.

Farmaceutická společnost Pfizer ve spolupráci s BioNTech. vyvíjí pro přeočkování třetí dávkou vakcínu Comirnaty, ale vyvíjí i aktualizovanou verzi vakcíny. Tak tuto zprávu či informaci bychom mohli přivítat, kdyby ….

„Přestože společnosti Pfizer a BioNTech věří, že třetí dávka vakcíny Comirnaty má potenciál zachovat nejvyšší úroveň ochrany proti všem v současnosti známým variantám, včetně varianty delta, zůstáváme ostražití a vyvíjíme aktualizovanou verzi vakcíny, která je zaměřena na celý s-protein delty.“ Zpravidla každý, kdo jde tzv. „s kůží na trh“ je o své „kůži“ přesvědčen, že je kvalitní a jen „věřit“ znamená, nemít jistotu. U vakcíny, která má člověka spasit od mutací Covidu, to je slabá naděje.

Poslední domácí zprávy

Ten tanec oželíme

Ten tanec oželíme

Nebudeme ani vysedávat po 22. hodině v hospodě, dokonce ani usrkávat punč či grog na vánočním trhu. Nářek v těchto případech není na...