• Středa, 01. prosinec 2021
  • Svátek má Rukojmí Iva

Fialové Pyrrhovo vítězství.
Počet návštěv: 1723

Fialové Pyrrhovo vítězství.

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

„Tak nám vyhnali Andyho ze Strakovky“, postěžovala si důchodkyně Millerová sousedovi Novákovi. „Kdo nám teď bude přidávat na důchodech?“ „To nevím, ale profesor to nebude,“ odtušil Josef Novák, který pamatoval všechny důchodové „reformy“ za posledních 30 let. „To víte, bude to zase jako za Pátka, ehm Sobotky,“ opravil se. „Přidají nám měsíčně 28 korun a ještě budou vykládat, jak jsou ti důchodci pro státní rozpočet zatěžující“, dodal uvědoměle.

„No jo, ale co teď s námi bude?“ lamentovala dál stařena. „Plyn zdražili, elektriku zdražili, mouku zdražili, jízdenku na tramvaj zdražili, jak to mám všechno zaplatit?“ „Nebojte se, od Nového roku vám pár stovek přidají, to zařídil ještě Andy, a pak se holt budeme muset uskromnit,“ ušklíbl se soused. „Uskromnit? A jak?“ vykřikla důchodkyně. „Jak? Třeba vám pomůžou děti. Máte přece syna, ne?“ „No jo, ale ten splácí hypotéku na barák a je rád, že je rád.“ „Tak potom vám neporadím,“ povzdechl si Josef Novák a potají si odplivl. Zatracená bába, zase mě zdržuje těmi svými litaniemi. Kdyby se za socíku pořádně učila, nemusela celý život uklízet a měla by slušný důchod, pomyslel si nevraživě. „No nic, musím si jít ještě nakoupit,“ zarazil p. Millerovou, která se právě nadechovala k dalšímu vodopádu stížností na poměry. „Nashledanou.“ „Nashle,“ zamumlala důchodkyně a vydala se zachmuřeně do parku. Tam usedla na lavičku a dlouho přemítala o budoucnosti, která se jí vůbec nejevila růžově.

 

Tolik střípek z naší současnosti den poté.

 

Jak zhodnotit výsledek právě skončených voleb?.

 

Pro levici, vlastenecky, nacionalisticky a konzervativně smýšlející obyvatelstvo jako katastrofu. Vše, co se podařilo od dob vlád ODS and partners napravit, přijde během krátké doby vniveč a začne se privatizovat to, co ještě zbylo. Energetika (ČEZ), průmysl (Budvar), služby (pošta, doprava, zdravotnictví, sociální péče). Stát nemá peníze a zvyšovat daně  - protože oni jsou přece pravice a preferují neviditelnou ruku trhu (a dotace z Brusele) – (prý) nechtějí. (Všeho do času.)

 

Proč Pyrrhovo vítězství páně Fialy a spol.? Čeká na ně spousta problémů, kterým nerozumí a další spousta problémů, o kterých ještě neví. Namátkou: inflace, růst cen energií, realizace energetické koncepce tak, abychom měli dost energií v příštích 30 letech, zachovat sociální mír (za Andyho nebyly žádné stávky), zabránit pádu do chudoby důchodcům, samoživitelům a dalším příjmově slabším skupinám, rozjet ekonomický růst, snižovat státní dluh po covidu a spousta dalších. V ekonomické části volebních programů obou koalic není nic, co by se pro řešení těchto a dalších úkolů dalo použít. Jediné, co je před volbami spojovalo, bylo úsilí dostat Andyho od vlády a následně do tepláků, a jediné, na čem se (zatím) shodnou, je zbrojení (2% z rozpočtu) a rozpočtové škrty – v první řadě v v sociální oblasti a zdravotnictví a následně ve všech ostatních sektorech ekonomiky (dopravní infrastruktura, atd.).

 

Kontrolní otázky pro (budoucího) předsedu vlády Fialu:

 

Co řeknete (nejen) svým voličům, až si vás předvolá šéf koncernu VW a suše vám oznámí, že kvůli nedostatku čipů končí nejen Fabia IV Combi, ale celá škodovka, protože prioritou je zachránit mateřské závody VW v Německu. Trh je trh, že pane Fialo…

 

Až Andyho zavřou a českou firmu Agrofert rozprodají po částech „zahraničním investorům“ a ceny potravin vylétnou do závratných výšin, protože prioritou bude zásobování sociálně potřebných (migrantů) v západní Evropě, co řeknete hladovějícím českým dětem?

 

Co se týče jiných celospolečensky diskutovaných témat, občanům pak nezbývá, než se modlit, aby nepřišla další vlna covidu (sic!) nebo migrantů z Afghánistánu a širšího okolí. U těchto jevů totiž nastupující garnitura dělá, jako by o nich nikdy neslyšela.

 

Z hlediska personálního, tj. odborných kvalit, je pan profesor akademik, vysokoškolský pedagog bez jakékoliv výkonné politické praxe. Navíc je to loutka, dosazená do čela strany partou šíbrů, která stranu a její politiku de facto řídí ze zákulisí podle pokynů kmotrů v šedém ekonomickém pozadí. (Tady se musím ironicky pousmát při představě kyselých obličejů části modrých stranických funkcionářů, kteří se těšili, jak po prohraných volbách vyprovodí pana profesora ze stranického sekretariátu zadním vchodem, a teď budou mít sucharského premiéra…)

Jeho voliči už zřejmě také zapomněli na jeho vazby na Pan-evropskou unii a přátelství s B.Posseltem, předsedou Landsmanschaftu, který stále čeká na vytoužené restituce majetku odsunutých Němců, kteří v r. 1938-39 zradili a rozbili Československo).

 

Předsedové ostatních koaličních stran a jejich „teamy“ nejbližších spolupracovníků jsou na tom podobně. O „krásné tvářičce“ z TOP 0,9 kolují důvodné pochybnosti, zda dokáže řídit vlastní domácnost, a přitom by chtěla být ministryní práce…                 

Katolický šéf „lidových traktoristů“ chce být opět ministrem zemědělství a lesnictví, ale nebrání mu to v angažování se v oblasti „genderové vyváženosti,“ a lidských práv muslimských žen v Afghánistánu (v Saudské Arábii už méně). Jsem zvědav, kdy přijde s myšlenkou, že i skot a drůbež může mít více pohlaví…                                                                              Snahy o obnovu Rakouska-Uherska, kromě vztyčování pomníků Marii Terezii, maršálku Radeckému a dalším „osobnostem“ bývalé monarchie, posiluje zatím nepotvrzená informace, že ministru vnitra Rakušanovi bude dělat náměstka jakýsi Pirát (Pilát?) Uherský…

 

Dalších podobných expertů na všechno je koalice plná. Důkazem jsou hokynářské dohady typu „Já chci vnitro. Ne, vnitro dostane XY. Tak zamini. Dobrá, ale přepustíte nám finance. Jeden náš starosta to s dotacemi umí perfektně – vždycky dostal každou, kterou chtěl…“ atd.

 

Shrnuto: Připravuje se vláda diletantů, řízená z Berlína a Brusele, která bude mít jako předmět zájmu všechno možné, kromě spokojenosti občanů a suverenity a prosperity České republiky. Praha pod vládou Pirátů je toho zářným příkladem.

 

Pokud před volbami někdo tvrdil, že „za Babiše“ jsme spadli na samé dno, mýlil se. To dno nás teprve čeká a náraz bude tvrdý. Snad se všichni normálně myslící lidé konečně domluví, spojí a do roka a do dne vymetou tu liberálně-demokratickou smečku navždy od moci a koryt. Protože tentokrát bída udeří nejen na milion propadlých hlasů pro levici a (částečně) vlastenecké strany, ale i na ty, kdo k volbám nechodí, a i na ty, kdo uvěřili, že „nová“ ODS and partners je jiná, lepší (asi jako Tornádou Lou ve finále filmu Limonádový Joe). Blízká budoucnost všem ukáže, že žádný šťastný konec Andyho vlády nebude.

 

Nové heslo pěti-koalice po volbách totiž bude znít takto:  Padouch nebo hrdina, my jsme SPOLU jedna rodina.

 

A co ji čeká v budoucnosti? Osud Saakašviliho.

 

P.S.  Pozdrav od slovenské vlády: Vitajte v klube!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

14.10.2021 11:53

Karel Kryl v jedné své písni použil slova:ryjeme držkou v zemi.Pokud by byl ještě naživu,tak by se asi komoušům šel omluvit.Protože teprve budou Čecháci rýt držkou v zemi a sami si to přejí.Tedy nepřejí,ale jejich hloupost je k tomu nutí.Takže skutečně potřebují dopadnout tvrdě až na úplné dno a potom snad konečně pochopí základní věci.Naši předkové měli jedno krásné přísloví a nynější lidé o tom nechtějí slyšet.Pokud má někdo zájem,tak říkali "když ptáčka lapají,pěkně mu zpívají.To se děje nyní a pak spadla klec.Jak řekl zase Topolánek.Přeji vám splnění vašeho snu.


 
Maličký Kamínek

Maličký Kamínek

14.10.2021 09:31

Uf... obávám se, že nejste daleko od pravdy, pane Bradávko....


 
 P.C.Roberts: Data z Britanie a Německa dokazují: Je to pandémie očkovaných

P.C.Roberts: Data z Britanie a Německa dokazují: Je to pandémie očkovaných

Čertsvá data Bezpečnostní zdravotní služby (Health Security Agency), Velké Britanie dokazují, že v průběhu října se neočkovaní občané Velké Británie podíleli na všech v Britanii Covidem onemocnělých 39 %, na všech hospitalizovaných 34%  a na všech na Covid zemřelých 19 %. Zatímco očkovaní se na všech v Británii onemocnělých podíleli 61%, na všech hospitalizovaných 
66 % a na všech zemřelých 81 procenty.

Firma Pfizer, resp. její mluvčí z nás dělá hlupáky.

Firma Pfizer, resp. její mluvčí z nás dělá hlupáky.

Farmaceutická společnost Pfizer ve spolupráci s BioNTech. vyvíjí pro přeočkování třetí dávkou vakcínu Comirnaty, ale vyvíjí i aktualizovanou verzi vakcíny. Tak tuto zprávu či informaci bychom mohli přivítat, kdyby ….

„Přestože společnosti Pfizer a BioNTech věří, že třetí dávka vakcíny Comirnaty má potenciál zachovat nejvyšší úroveň ochrany proti všem v současnosti známým variantám, včetně varianty delta, zůstáváme ostražití a vyvíjíme aktualizovanou verzi vakcíny, která je zaměřena na celý s-protein delty.“ Zpravidla každý, kdo jde tzv. „s kůží na trh“ je o své „kůži“ přesvědčen, že je kvalitní a jen „věřit“ znamená, nemít jistotu. U vakcíny, která má člověka spasit od mutací Covidu, to je slabá naděje.

Poslední domácí zprávy

Ten tanec oželíme

Ten tanec oželíme

Nebudeme ani vysedávat po 22. hodině v hospodě, dokonce ani usrkávat punč či grog na vánočním trhu. Nářek v těchto případech není na...