• Pondělí, 18. říjen 2021
 • Svátek má Rukojmí Lukáš

                Čtyři roky trápení za poznání, že jsou to tlučhubové
Počet návštěv: 660

Čtyři roky trápení za poznání, že jsou to tlučhubové

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Je to vysoká cena. A budeme ji platit všichni, tedy i my, kterých se ono poznání až za čtyři roky netýká, protože my už to poznání máme za sebou. Prožili jsme vládu Topolánkovu a Nečasovu a víme tedy, co tihle chlapíci umí. A teď si to zopakujeme – my, kteří jsme nastávající kalamitu nezavinili, spolu s těmi, kteří ji svou volbou přivolali. Trpět budeme tedy oba stejně a vlastně jen s tím rozdílem, že my budeme mít svědomí čisté. My jsme budoucí utrpení nezavinili.

Ale, bohužel, tohle vědomí naši bolest neumenší. Přibude k ní  totiž naše nevraživost na ty, kteří nás do nastávajícího bezčasí uvrhli. Cožpak museli projevit tolik slepoty, hluchoty a zabedněnosti, že neviděli to prázdno ve tvářích těch, kterým dali svůj hlas? Že neslyšeli bezobsažnost slov, která jim plynula z úst? Že si nepoložili otázku, zda tihle vždy skvěle upravení panáci a tlučhubové budou schopni spravovat stát tak, jak se spravovat má, úspěšně řešit složité otázky hospodářské, stanovit a dodržovat mravní normy, vést společnost k prosperitě, vyhýbat se všem nebezpečím, před která nás současný neklidný vývoj Evropy a světa bude stavět? Nebo jsou skutečně tak tupí, že mají za to, že lidé jako Fiala, Pekarová, Rakušan, Gregorová či Bartoš jsou z onoho typu vůdců, kteří v případě živelné pohromy zavelí ke stavbě hráze – a národ se jako jeden muž na ten povel pohne?

Ne, ne, na nic takového nemohou tihle muži a děvčata, co se právě hotoví usednout ke kormidlu našeho národního korábu, a též my, jejich kmáni u vesel, ani pomyslet,  a o to se naše budoucnost jeví ještě bezútěšnější. A jaksi sama sebou nese otázku, je-li či není možno v téhle naší bídě nalézt aspoň zrníčko čehosi dobrého, co by naši současnou špatnou  náladu přece jen a třeba i jen o malý kousek pozvedlo?

Kdesi jsem to slyšel. Ta budoucí čtyři léta budou prý Bohem požehnána, když v nich pražskokavárnický duch konečně a úplně do základu vyhnije. Vláda Topolánkova a Nečasova byly prý k dosažení tohoto cíle už blízko, blizoučko, ale přece jen cosi chybělo. Tentokrát má po dalších čtyřech letech vlády pěti stran – a možná i dřív –  pražská kavárna konečně vypustit duši. A to natrvalo.

Takže se obrňme. Těch pár let snad ještě vydržíme – a po nich – slastný život. Bez prapodivných a netušených individuí, o  jejichž existenci na tomto světě bychom neměli tušení, nebýt života politického.

Lubomír Man

 

 

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Mařík

Jiří Mařík

16.10.2021 00:20

To chce klid a nohy v teple. Politika L-P je fifty fifty. Pravicový kříž zareagoval chytře a pospojoval se. Levice nasáklá pravicí se nedovede domluvit viz. ČSSD odpor ke KSČM. Příští volby třeba i předčasné ,budou přetahování o 1% pidi strany ,pak se ukáže ,kdo má navrch.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.10.2021 11:58

Čtyři roky trápení?Nenechte se vysmát.Za ty čtyři roky to pohnojí tak,že už nebude úniku před čtvrtou německou říší.Jedině,že by se sama od sebe zhroutila a rozpadla.A k tomu páni z Berlína,kteří velí celému byrokratickému a neschopnému molochu Brusele,nikdy nenechají jen tak dojít.Kromě toho je k smíchu i bědování nad výsledky voleb.Že by kavárenští povaleči,ať v Praze či jiných větších městech,nechali vyhnít své vlastizrádné pokřiky je ve své podstatě nesmysl.Naopak se dostanou do sedla a každý podraz pro svůj prospěch jim bude dobrý.Opět použili Kubiceho zprávu č.2,nyní od investigativních "presstitutů" k očernění protivníka,na něhož za normálních okolností nedokázali zaútočit tak,aby prohrál.Jako byl před lety Paroubek obviněn a potom se ukázalo,že je to vymyšlené.Babiš koupil sídlo ve Francii nelegálními penězi a po volbách se objevila zpráva,že platil penězi z českých bank.Opět z toho profitovala ODS a zřejmě to opět vyšlo z jejich dílny.Tak po čtyřech letech už bude příliš pozdě na jakoukoliv akci.To už sem naženou euro,které vyžraný Singer,co by guvernér ČNB,v jeho hodnotě 2biliony Kč.A tím bude zpečetěn konec tohoto národa.Asi to ani nebude škoda,protože IQ tohoto národa je asi na úrovni 70,díky inkluzi a neziskovkám,placeným daňovými poplatníky a ze zahraničí.


 
Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

     P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy