• Středa, 26. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Zora

Roztrhejte tu zprávu ÚVN. Je to jen cár papíru…
Počet návštěv: 1396

Roztrhejte tu zprávu ÚVN. Je to jen cár papíru…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Takhle nějak jsem si představoval Únor 1948, když na po mrtvici nemocného prezidenta Beneše nejprve naklusala smečka kolem Gottwalda a následně milicionáři obšancovali přístupové cesty k Hradu, aby se k prezidentovi nikdo přátelský nemohl dostat, aby podepsal. Dnes policie ve spolupráci s Koudelkovou BIS, který už si je jist slavným návratem do rozdělené práce už společně s NCOZ stíhají kancléře Mynáře a spol. a nová vládní většina s celým Senátem a náhle ke všemu ochotnému končícímu premiérovi dává najevo, že Zeman už skončil.

Objektivně, bude-li hlasovat Senát, bude to tam zřejmě s výjimkou hlasu J. Doubravy znít jako nadšené ano pro zbavení pravomocí prezidenta a ve Sněmovně to v každém případě budou hlasy pravicové koalice, nesouhlas SPD a v lepším případě spíše jen pouhé zdržení se hlasování u poslanců ANO, možná se někteří odvážlivci najdou. Ale odstranění Vondráčka z možnosti býti místopředsedou, protože se odvážil konverzovat s prezidentem a drze tak potvrdil, že pan prezident žertoval, když přece lékaři řekli, že není schopen žádné činnosti, tak tím narušil zřejmě nějaké dohody…

Bude to morální selhání české politické reprezentace. A na pomyslném těle dočasné politické mrtvoly prezidenta budou křepčit Fiala a spol.

Co je ovšem až tragikomické, že u každého obyčejného zloděje, u kterého se byť náznakem objeví možnost, že nemá v pořádku duševní stav se obratem provádí znalecký posudek znalcem z oboru psychiatrie. Ne žádný specialista na játra, krevní oběh, nohy či zuby, srdce a já nevím co ještě, ale základem toho, že člověk je člověkem jsou rozpoznávací a poznávací schopnosti a ty čurologové rozpoznat nemohou a ani nesmějí.

Základem toho, zda může vykonávat prezident svou funkci je, zda způsobem nevzbuzujícím pochybnost projeví svou právní a tím i politickou vůli. To v celé té komis a není jasné kdo v ní byl posoudit neumí. Zda jeho perspektiva je v otázkách nemoci jater se špatnou prognózou jistě není veselá, ale je irelevantní. Jestli má zemřít za půl roku, tak mu to v žádném případě nebrání ve výkonu prezidentských pravomocí.

Zpráva musí být objektivním seznám stavu. Jestliže tedy není schopen vykonávat své prezidentské pracovní činnosti, pak to znamená, že už teď není schopen vyjevit svou vůli, které je zaznamenána. Ale opak se ukázal pravdou. Podepsal listinu o svolání schůze poslanecké sněmovny. A podle přítomného předsedy poslanecké sněmovny Radka Vondráčka a kancléře Mynáře listinu podepsal a ještě žertoval. Proto oba musejí být odstraněni.

To, co píši je pro mě po budování tzv. demokracie na hranici dosud nepředstavitelného. Je to okamžité spojení policie, BIS, předsedy vlády současného i budoucího, předsedy Senátu na dojednaném puči s využitím lživého materiálu, a nebo trochu korektněji nepodstatného materiálu. Zkrátka cár papíru k roztrhání.

Bez řádného a kvalitního znaleckého posudku dvou znalců z oboru psychiatrie, kteří by se shodli na tom, že rozpoznávací a ovládací schopnosti prezidenta republiky ve vztahu k výkonu funkce prezidenta jsou vymizelé, není možné seznat jeho nezpůsobilost

Na 100% vám garantuji, že maximálně, možná i v důsledku opiátu, či co do pana prezidenta cpou, by byly nepatrně snížené.

V rámci svatého nadšení redaktor Mladé fronty Dnes Miroslav Korecký ve prospěch spojení Babiše s Fialou do dnešních dnů velmi normální a skvělý redaktor burcoval, že prezident bude muset vykonávat plno úkolů, které prostě vykonávat neumí, jako přijetí demise, či jmenování předsedy vlády… Jak to proboha ti urologové či gastrologové mohou vědět. Vždyť tomu přece vůbec nerozumí, tak jako já vůbec nerozumím známkovému právu. A opak už se prokázal při jednání s předsedou Poslanecké sněmovny

Naopak bude-li prezident uznán svéprávným, a řekne jmenuji Ferdinanda Opičku premiérem, bude Ferdinand Opička oprávněn sestavit vládu, i kdyby se Fiala s Vystrčilem stavěli na hlavu. Stejně tak dosavadní premiér, pokud najde odvahu podívat se mu do očí jej klidně může navštívit na lůžku a předat mu demisi. Tam jde jen o tu odvahu se mu do těch očí podívat. Ale to je problém schopnosti Babiše ne neschopnosti prezidenta. A mimochodem pověření sestavením vlády, což je mimoústavní úkon, podle kolegů ústavních právníků se může dít klidně písemně, ale rotéž platí tak i jmenování.

Asi tak

Ten puč zřejmě nebude zastaven a pan prezident nelegitimně bude zbaven svých pravomocí.

Ale bojujme to posledního okamžiku, aby to nastalo.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

21.10.2021 14:42

Kavarna a CT si pocinaji zpusobem, ze existuje jakasi absolutni pravda a oni jsou jejimi nositeli. To, co oni hlasaji, neni jejich nazor, ale nezpochybnitelna, objektivni realita. Z tohoto hlediska je CT "objektivni." Jedna se o komunistickou, totalitni mentalitu jedine spravne pravdy.

A takovou ocividnou, absolutni, objektivni pravdou je, ze Zeman neni a nikdy nebyl legitmnim prezidentem. Je treba na neho kydat posmesky; to se hodne nosi. Zeman je rusky svab; tahne to vychod do podruci Ruska. To je dle kavarny a CT zrejma pravda. Ve skutecnosti se Zeman pouze neucastni stvave, zbesile, rusofobni kampane a distancoval se od zlocinneho bombardovani Srbska. Proto musi byt odstranen.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.10.2021 21:45

Historie se opakuje a bude se opakovat pořád.Dokud lidé nezačnou přemýšlet sami a nebudou jen věrně prezentovat cizí vůli jako vůli svou.Už se mnohokrát projevila snaha odstranit prezidenta a vždy to vycházelo z prolhaného proamerického senátu,vedeného Tchaivancem.Tak se konečně zadařilo a podivné nesourodé koalice mají volnou cestu pro své plány na likvidaci státu a posléze i národa.


 
Jiří Mařík

Jiří Mařík

20.10.2021 16:14

Jsem rád ,že parta od Gottwalda dovedla zabránit znovunastolení demokracie podobné té dnešní. Bohužel naše demokracie předala vládnutí do EU a ta nás totálně odkrví.


 
Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Před týdnem tedy 19.1.2022 jsem napsal krátkou napůl odlehčenou glosu pod názvem Lahůdková pokerová hra, ve které jsem nadhodil, že k nadpisu mě přivedla americká agentura Bloomberg, která uvedla, že to co udělal Putin s rozložením sto tisíce svých vojáků u svých hranic s Ukrajinou je skvělým tahem a Putin nemůže nic pokazit, dokud je tam nechá, než mu Zápas splní jeho požadavky a nepohne se ani dopředu, ani do strany, ani vlevo, ani v pravo a nechá tím všechny zainteresované hráče v nejistotě.

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Zatímco současná zahraničně politická publicistika zcela nepochybně žije úvahami západní mediálně politické propagandy o brzké okupaci Ukrajiny ze strany Ruska, druhá část se soustřeďuje na vývoj a realitu možného prosazování či neprosazování politiky Green Dealu, část publicistiky se věnuje sice menšinového, ale o to agresivnějšího menšinového hnutí antiwaxerů, jako průvodního znaku poněkud dlouhého období covidové pandemie. Pod hesly o svobodě je toto hnutí namířeno proti většině společnosti, která bere zdravotní opatření za potřebná a chce většině vnutit svůj úhel pohledu. U nás se tohoto úkolu ujala SPD, v Rakousku Svobodní či vedle v Německu AFD.

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často hlasuju pro ruzne pitomosti, to už je v Praze taky zvyk.

Poslední domácí zprávy

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často...

Vrána k vráně sedá…

Vrána k vráně sedá…

Je několik evropských vlád, charakteristických zběsilou protiruskou nenávistí a podobně zběsilým příklonem k německému fašismu či dokonce...