• Středa, 08. prosinec 2021
 • Svátek má Rukojmí Květoslava

Pane senátore s mnoha tituly, Jiří Drahoši.
Počet návštěv: 1409

Pane senátore s mnoha tituly, Jiří Drahoši.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Před více jak dvěma měsíci jste se k situaci v Bělorusku vyjádřil slovy, že chování běloruského režimu je už zcela za hranou. K tomu jste také zmínil represe tohoto režimu, tedy prezidenta Lukašenka, proti vlastním občanům či zmínku o bizarním zásahu proti vlastní olympioničce. Situaci v Bělorusku jste podtrhl konstatováním, že Lukašenkův režim cíleně přiváží do země migranty ze zemí, jako je Pákistán či Irák, aby je pak prý nechal volně přejít hranice do Litvy - loni za celý rok takto přešlo sotva několik desítek osob, letos už více než čtyři tisíce.

Z mého pohledu nevážený pane senátore, do velké politiky jste vstoupil nikoliv s úmyslem politiku dělat, ale z ní těžit. Vaše jméno, řada titulů před a za jménem, Vaše poslední vysoké postavení akademika ve vědeckém světě Vám mělo být zárukou, že když se rozhodnete vstoupit na politickou scénu, bude Vám věnována mimořádná pozornost. Bohužel se také tak stalo a Vaše první „skromné“ politické kroky vedly k rozhodnutí, že budete kandidovat na funkci prezidenta vedle Miloše Zemana, který své první volební období ve funkci prezidenta měl již za sebou. Jak výše zmíněno, Vaše osobnost měla značnou popularit a oblibu díky pravicové, opoziční části politického spektra, což Vám umožnilo dostat se až do finále volby prezidenta a stál jste vedle Miloše Zemana s cílem prezidentské volby vyhrát. Již ve své předvolební kampani jste projevil svůj pokleslý, mrzký charakter, když jste navzdory Vašim vysokým intelektuálním předpokladům, trapně, s velkým potěšením, a podporou Vaší paní manželky, zesměšňoval svého soupeře. Prohrál jste, zaplať pánbůh za to, i když jen s velmi těsným rozdílem, což nebylo kvůli Vašemu charismatickému vzezření nebo Vašich arogantních a posměšných hlášek na adresu Miloše Zemana, ale díky masivní popularizaci Vaší osoby pravicovými voliči, kteří měli jediný cíl a to porážku „nenáviděného“ Miloše Zemana.

Prohrál jste, ale nevzdal se. Protože značná část občanů s Vámi projevila jakýsi soucit coby nespravdivě poraženého, pomohla Vám alespoň dostat se do Senátu Parlamentu ČR do funkce libozvučně zvané „senátor“. Upřímně, zatím jste tam toho mnoho nenadělal, zato dost podělal. Naposled to bylo Vaše veřejné konstatování, jak výše uvedeno. „Vaše starosti na mou hlavu“, říká jedno přísloví o tzv. nicneříkajících, zato hodně a často zmiňovaných a zveličovaných starostech. Váš zájem a nemalé starosti o situaci Vámi ostře sledovaného Běloruska je podobný případ.

Vyjádřil jste se veřejně, že podle Vás je chování běloruského režimu zcela za hranou. Zmínil jste represe tohoto režimu proti vlastním občanům nebo údajný bizarní zásah proti vlastní olympioničce. Ptám se, pane senátore, na základě čeho či jakých faktů a skutečností hodnotíte režim Běloruska a jeho

kroků, které vidíte a posuzujete jen jako odpůrce Lukašenka, který má úzké vazby na ruského prezidenta Putina? Konstatujete, že Lukašenko cíleně přiváží do země migranty ze zemí, jako je Pákistán či Irák, aby je pak nechal volně přejít hranice do Litvy - loni za celý rok takto přešlo sotva několik desítek osob, letos už více než čtyři tisíce. Znovu se Vás ptám, pane senátore, Vy jste tam snad byl a to co říkáte, jste viděl na vlastní oči? Prožil jste tam nějakou dobu, abyste mohl důvěryhodně a prokazatelně konstatovat, že chování běloruského režimu je za hranou? Co všechno a hlavně pravdivě víte o olympioničce, pravděpodobně uplacené západem stejně jako „hvězda“ Cichanouská, kterou Váš předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) označil nejen jako vůdkyni běloruské opozice, ale také za skutečně zvolenou prezidentku Běloruska? Vy tomu všemu přihlížíte a tleskáte! Uf!

Chápu pane senátore, že nějakou činnost vyvíjet musíte a ani tak nezáleží na kvalitě, jako na vlastním obsahu. Té činnosti, zvláště ve prospěch občanů republiky, jste zatím mnoho neprokázal a to je to podstatné, co Vám mám za zlé. Staráte se o Bělorusko, staráte se o Litvu, Tchaj-wan a bůh ví o co ještě, ale starat se jako Senát o blaho a prosperitu národa, na to Vám nezbývá čas. Ale nejde ani tak o čas, jako nezájem. Vždyť kdo chce (kdo na to má a umí), tak se k postavení a penězům dostane a kdo ne, má smůlu. Všichni nemohou být bohatí, že pane senátore? Máme přece demokracii, která nám dává, res. Nabízí možnosti, jen je využít! Jak prosté, Watsone, či občane!

V poslední době Senát v čele s jeho předsedou Vystrčilem dělá vše, aby

dosáhl, spolu s Demoblokem, zbavení pravomocí nemocného prezidenta M. Zemana. Není bez zajímavosti, že tuto snahu cíleně projevují již delší dobu, neboť Senát jako takový, spolu se Zemanovými odpůrci, považují Zemana za individium, které nemá předpoklady být hlavou státu. Paradoxně však mají za to, že ideální hlavou byste mohl být Vy nebo člověk ideově a lidsky stejně prázdný a bezcharakterní jako Vy. Nutno poznamenat, že důvodem těch, co usilují o zbavení Zemana jeho pravomocí není jeho komplikovaný zdravotní stav, jako jeho pro ně zcela nepřijatelné postoje, názory a stanoviska, které jej diskvalifikují od proradné politiky pravicových sil a jejich představitelů v tzv. Demobloku. Proto také ten enormní tlak co nejdříve získat dobrozdání o nevyhovujícím zdravotním stavu prezidenta, aby mu tak mohli odejmout jeho pravomoce a mohli je tak konečně využít v realizaci svých cílů.

Je to nevídaná záležitost, rovnající se ústavnímu puči. Vy, pane senátore, i Vaši kolegové, této trapné záležitosti nejen přihlížíte, ale vy ji dokonce sami vyvoláváte. Předseda Senátu pan Vystrčil je téměř nepříčetný z nedočkavosti, až dojde k dovršení této celospolečenské tragedie. Nejste tento akt schopni jako Senát morálně posoudit, natož morálně odsoudit. Jste zbabělci! Podle Vás je nemorální, co dělá Lukašenko s běženci, které „prý“ strká do Litvy, ale že Senát nemorálně dehenestuje nemocného prezidenta a lačně baží po jeho

pravomocech, je podle Vás asi demokratrické a vlastenecké hrdinství.

Jděte se vycpat, Vy i ostatní v Senátu. Když byl Václav Havel často dlouze nemocný, notabene léčený i mimo území ČR (v Rakousku) nepamatuji, že by se našel jediný pravicový či jiný politik, aby z důvodů nemožnosti vykonávat funkci prezidenta ze zdravotních důvodů někdo jenom navrhl, natož usiloval odejmout mu jeho pravomoci prezidenta ČR!

Tož asi tolik, nevážený pane senátore. Jakkoli rozumím tomu, že košile je blížší než kabát, že peníze nesmrdí, že místo senátora není pro každého, je Vaše činnost, stejně jako činnost celého Senátu zbytečná, neefektivní a konec konců pro občany naprosto nepotřebná. Vám to však může být jedno, Vy máte svoje jisté a nějaký blb, co toto píše, Vám může vlézt na záda, no ne?

S pozdravem blb, který Vám na záda nevleze, ani kdybyste opravdu chtěl, ale s přáním nenaplnění Vašich i senátních cílů a snů, zato s přáním dobrého zdraví a neklidného spaní

Jiří B a ť a, důchodce (83), 20. 10. 2021

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Maličký Kamínek

Maličký Kamínek

21.10.2021 21:27

Nemohu se zbavit dojmu, že Drahoš byl domluvená loutka (s podporou ČT), vysílání seriálu Případy prvního oddělení natočené r. 2014 - to o Drahošovi nebylo mezi lidmi vidu a slechu - scéna...XY telefonuje, na stole leží noviny, v novinách obrázek prezidenta Zemana....mluva - tady Zeman... ze sluchátka se ozve... á, vy jste od pana Drahoše...
Třeba to bylo domluvené heslo....jméno... náhody neexistují...


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

21.10.2021 14:29

Cesko je dnes ovladane pucisty v CT a zahranicnimi neziskovkami. Ruzne neziskovky financovane a rizene CIA, neocony a Sorosem zacaly do Ceska pronikat brzy po revoluci. Zenou nas do valky proti Rusku jako ovce na porazku. My jim pomuzeme znicit Rusko a oni potom znici nas. Jejich cesti patolizalove si neuvedomuji, ze az nebudou uzitecni, tak budou odhozeni jako kus spinaveho hadru!

Malokdo se odvazi nazvat veci pravym jmenem. Jak to resit? Radu CT vyhnat, zarazit penezovod neziskovkam, uzakonit FARA. Aspon si neskryvejme pravdu sami pred sebou a nevytvarejme si zastupne terce.

PROGRAM POLITICKÝCH REFOREM V ČR
https://www.keepandshare.com/doc9/21055/ceskereformy-pdf-21k?da=y


 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.10.2021 12:47

Drahoš byl ve svém bydlišti vypískán,když se chtěl zviditelnit na hokeji v Třinci.Jeho schopnost,být prezidentem,podporoval ze svého hlediska opravdu odborně:umím zabít a stáhnout králíka.To je podle něj kvalifikace na vykonávání úřadu prezidenta.Už toto se vyjadřuje dostatečně o jeho chytrosti.Je zářným příklade toho,že čím více titulů,tím méně rozumu.To samé je Fiala z ODS.Tituly vpředu,tituly vzadu a vyjadřování člověka s mdlým rozumem.Drahoš byl zvolen v Praze právě těmi moravskými náplavami,které paralyzují chod města.To samé je Drahoš a spolu s ním celý proamerický senát,který plní rozkazy z Washingtonu.Senát je ta nejhorší Havlova pomsta národu!Jinak absolutní souhlas s charakteristikou Drahoše,jak je uvedena v článku.


 
Politické nálady se budou vracet…

Politické nálady se budou vracet…

Ty proběhlé volby byly tragédií, protože nastolily proti vůli voličů ANO,SPD a hlavně propadlých hlasů ČSSD a KSČM odpudivou panskou suitu, která nám bezprizorním 60 % dává najevo, že tu budou vládnout hlava nehlava i s vědomím toho, že budou muset být vystřídáni.

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

České Ministerstvo zdravotnictví, dnes v čele s Adamem Vojtěchem, spolu s vládní rétorikou se hodně snažení o narativ, v němž by „vyjevilo národu jedinou pravdy“ o Covidu-19 a vakcinaci, tedy očkování. Je značně usilovná, ale bohužel také nepravdivá, nemorální, značně zavádějící.

Nenechme si vzít další Vánoce!

Nenechme si vzít další Vánoce!

Co nezničili proislámští aktivisté a eurohujeři, chtějí zničit připosraní covidhysterici. Ministr v demisi Vojtěch zcela vážně vyzývá, ať si nepouštíme domů Mikuláše s andělem a s čertem. Nedávno také nesmyslně vláda zakázala vánoční trhy s programem, punčem a vánoční družnou atmosférou.

 Konečně blog, kery neni o koroně

Konečně blog, kery neni o koroně

Tuž sem si řikal, že už je čas nepsat o tych cypovinach, kere nam vladni propaganda tlači, trošku se od teho oprostit a bavit se tak nějak normalně tajak ve svobodnych dobach, kdy zme všeci občani měli stejna prava.

Poslední domácí zprávy

                                Ministr školství

Ministr školství

Myslím ne toho ještě fungujícího, ale toho, co teprve přijde. Toho, který čím méně vlastní to, zač by mohl být ctěn i uznán, tím...