• Středa, 08. prosinec 2021
 • Svátek má Rukojmí Květoslava

Lidé nehledají pravdu, skrývají se před ní
Počet návštěv: 1059

Lidé nehledají pravdu, skrývají se před ní

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Je to tak – pravda není skrytá ani nikde schovaná, kdo se skrývá, jsou lidé, kteří nechtějí pravdu slyšet a vidět. Jak se to mohlo stát? A proč to nejde změnit žádnou rychlou revolucí?  

Protože to je důsledek dlouhodobé činnosti. Dlouhodobě se otupuje obyvatelstvo, které se z lenosti nechává ovládat dobrovolně. Dlouhodobě se všude kolem nás eliminují lidé s analytickým a kritickým myšlením. Společnost se dlouhodobě přenastavovala tak, aby se do jejího vedení mohli dostat jen tupci. Dnešni situace je potvrzeným vítězstvím neúspěšných a slabých. Zdá se, že je dobojováno a prohráli jsme na body, na góly, na všech frontách.

Sama jsem tento trend pozorovala celý život. Postupně jsem odcházela z různých svých činností, protože jsem na “nová” pravidla fungování neměla žaludek. Nejprve jsem přestala pořádat a organizovat kulturní akce, protože jsem nemohla konkurovat promotérům, kteří uměli vysávat veřejné rozpočty. Neuměla jsem lézt do zadku mocným a neuměla jsem se lísat k důležitým osobám…

Pak jsem odešla z politické strany. Když kladete otázky a hledáte nejefektivnější řešení, které budou dobré pro lidi, stanete se nepohodlnou osobou. Efektivní řešení totiž oslabují neschopné a jejich aplikace by je vyřadila z politické soutěže. Tento proces čištění politických stran byl už dokonán ve všech našich politických stranách – těch velkých i těch malých.

Pak jsem odešla ze světa byznysu. Můj kontakt se světem korporátních firem byl dost dlouhý na to, abych viděla, že pro korporát jsou nejnebezpečnější lidé, kteří mají životní zkušenosti, dost rozumu a odhodlání pracovat tvrdě a efektivně. Takoví by byli přínosem pro firmu, ale jsou největším ohrožením pro lidi ve vedení. V korporátech umí dokonale najít lidi, kteří jsou tvární a poslušní. Díky své poslední práci na dost vysoké funkci v jednom nejmenovaném deníku mohu hlásat, že stejné to je i v médiích.

Celá společnost je dokonale promořena a ovládána neschopnými. Jak si můžete myslet, že se tento stav změní nějakou rychlou akcí? Chce to mnoho let práce, která povede k nápravě. Začít musí každý sám u sebe. Pracovat na sobě, na své nezávislosti a na svém vzdělávání. A pracovat také pro společnost, pomáhat druhým na cestě k vlastní svobodě.

Teprve až se lidé přestanou bát pravdy, bude líp.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

26.10.2021 11:39

Je to sice zajímavé,ale již jsem někde četl,že ve skutečnosti většina pravdu slyšet nechce.Je to znát i tady,kdy nějaký mileniál kritizuje socík,který ani nezažil(neříkám,že mnohdy oprávněně),ale o řádění ODS a rozkradení republiky za jejich vlády neví nic,vlastně vědět nechtějí.Zrovna tak nechtějí mnozí lidé vidět,že současná EU už nemá s proklamovanou demokracií nic společného a stal se z ní byrokratický moloch typu SSSR.Nakonec ani nechtějí vědět,že EU je jenom splněný sen německé nadvlády nad Evropou a utužení tohoto režimu je hlavní příčinou stále se zhoršující evropskou spoluprací.EU je mizerný spolek a měla by se sama rozpustit.Jenže co s tisíci byrokraty v EU?A tak je to se vším.V tom má paní Hrindová naprostou pravdu!Největší chybou po válce bylo odpuštění válečných reparací.To by Evropa vypadala úplně jinak.Německo je největší zlo v celé Evropě!


 
Karel Koryntka

Karel Koryntka

26.10.2021 11:31

Ano pracovat, Bůh určil v potu tváře dobývat ze země svůj chléb - neříkal chodit pro něj do supermarketu. To se nám vymstilo.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

26.10.2021 09:46

Zajímavý článek paní Hrindová. Jen nevím jestli se lidé před pravdou schovávají z lenosti. Myslím, že je to na hlubší rozbor sociologů, psychologů, někdy i psychiatrů. Dám příklad. Na otázku položenou mladým lidem v Haličském regionu, čím si vysvětlují, že jsou mainstreamem publikovány pouze dvě fotografie Bandery, jedna z dětství a druhá z gymnázia ? Odpověď- asi proto, že jich víc není. Vysvětluji tedy - je jich hodně, ukážu vám je na internetu. Nelekněte se všechny ostatní jsou s jeho kamarády z SS a v uniformě SS. Odpověď je šokující. My to nechceme vidět ! Je to lenost ? Jak ztohoven ? Domnívám se, že jistou možností je předání médií, novin televize, rádia ... politickým stranám. Z výsledků voleb platit stranám pouze tyto media a lidé si vyberou, poskládají a názor si už utvoří sami. Nebo snad někdo potřebuje poslouchat názory troubovité Nory, opilce Železného, věčného svazáka Wollnera a dalších a dalších podobných nýmandů ?


 
Politické nálady se budou vracet…

Politické nálady se budou vracet…

Ty proběhlé volby byly tragédií, protože nastolily proti vůli voličů ANO,SPD a hlavně propadlých hlasů ČSSD a KSČM odpudivou panskou suitu, která nám bezprizorním 60 % dává najevo, že tu budou vládnout hlava nehlava i s vědomím toho, že budou muset být vystřídáni.

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

České Ministerstvo zdravotnictví, dnes v čele s Adamem Vojtěchem, spolu s vládní rétorikou se hodně snažení o narativ, v němž by „vyjevilo národu jedinou pravdy“ o Covidu-19 a vakcinaci, tedy očkování. Je značně usilovná, ale bohužel také nepravdivá, nemorální, značně zavádějící.

Nenechme si vzít další Vánoce!

Nenechme si vzít další Vánoce!

Co nezničili proislámští aktivisté a eurohujeři, chtějí zničit připosraní covidhysterici. Ministr v demisi Vojtěch zcela vážně vyzývá, ať si nepouštíme domů Mikuláše s andělem a s čertem. Nedávno také nesmyslně vláda zakázala vánoční trhy s programem, punčem a vánoční družnou atmosférou.

 Konečně blog, kery neni o koroně

Konečně blog, kery neni o koroně

Tuž sem si řikal, že už je čas nepsat o tych cypovinach, kere nam vladni propaganda tlači, trošku se od teho oprostit a bavit se tak nějak normalně tajak ve svobodnych dobach, kdy zme všeci občani měli stejna prava.

Poslední domácí zprávy

                                Ministr školství

Ministr školství

Myslím ne toho ještě fungujícího, ale toho, co teprve přijde. Toho, který čím méně vlastní to, zač by mohl být ctěn i uznán, tím...