• Středa, 08. prosinec 2021
 • Svátek má Rukojmí Květoslava

Co potřebuje opozice
Počet návštěv: 795

Co potřebuje opozice "rozumných"?

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Máme novou vládu, která se od té staré liší jen nepatrně. Obě vlády poslouchaly a budou poslouchat EU. Obě vlády se bojí České televize a obě vlády byly a jsou připraveny diskriminovat lidi s jiným názorem než povoleným.

Proti tomu stojí roztroušené hrstky „nepřizpůsobivých“. Tedy těch, kteří chtějí, aby se dodržovalo právo a principy. Kteří chtějí, aby zdravý rozum působil ve prospěch lidí a nebyl zadupáván do země korporátními zájmy a ideologickou hysterií. Už roky si tyhle hrstky myslí, že mohou udělat revoluci, že mohou změnit systém, že za těmi viditelnými mluvčími stojí velké šiky mlčící většiny. Je ale evidentní a volby to potvrdily, že žádné šiky neexistují.
Opozici reprezentuje opatrný Okamura a je to to nejvíc, co politicky můžeme mít. Jeho lavírování a snaha splynou s mainstreamem i za pomoci vnitřních čistek, ho udržela ve sněmovně. A to je vše, nic dalšího nemáme. Stojíme na bodu nula.

Máme jen pár izolovaných a specializovaných mluvčích. Každý se zabývá něčím jiným a každý má i jinou platformu, kde šíří své názory a postoje. Je v tom totální chaos a byť mají tito mluvčí víceméně stejné cíle (zachování svobody), navzájem si konkurují a ostentativně nespolupracují. Je to škoda, protože žijeme v malé České republice a výrazná menšina, podporující opozici, neuživí svým zájmem tolik názorových skupin.

Máme i alternativní média. Opravdu máme? Navzájem si konkurující internetová rádia, jejichž moderátoři zatěžují svá vysílání svými často menšinovými názory nemají zájem pracovat na své profesionalizaci. Za ta léta, co o nich vím, svůj způsob práce nijak nezměnily a nikam se neposunuly. Poslouchá je jen omezený vzorek lidí a jejich přesah do většinové společnosti je minimální.

Máme nějaké internetové televize, které jsou taktéž ovlivněny názory svých provozovatelů. To se týká i tiskovin a webů. Nevidím nikoho, kdo by měl ambici vytvořit společný prostor, který by dokázal představit všechny opoziční proudy, vymezit je a ukázat je vedle sebe. Místo, kde by našel informace každý, kdo nechce spoléhat na mainstream. Místo toho vidíme stovky různých vysílání a relací různé úrovně a NIKDO nemá šanci udělat nějakou analýzu a vytáhnout z toho chaosu důležité věci, které by měly šanci oslovit i širší veřejnost. Velkým nešvarem je i pohodlný útěk ke konspiracím, které znevěrohodňují jakýkoliv pokus o proniknutí do širšího veřejného prostoru.

Všichni tady volají po sjednocení opoziční politiky. Nelze ale přeskočit postupné kroky, bez kterých není možný úspěch ve volbách. Prvním krokem je přestat diskutovat s těmi, kteří jakékoliv snahy o změnu k lepšímu systematicky bojkotují. Vrhají kýble špíny na kohokoliv, kdo se odchyluje od jejich vidění světa. Takhle opravdu společné úsilí nevypadá a s takovými lidmi nelze nic smysluplného vytvořit.

Druhým krokem by mělo být vytvoření alternativního média, které se aspoň pokusí fungovat profesionálně. To znamená, že bude dávat prostor VŠEM relevantním názorům a bude podporovat všeobecnou diskusi. Projekty, které si přihřívají polívčičku svých zakladatelů nemají šanci cokoliv změnit. Web, který bude přinášet opoziční zpravodajství a bude pomáhat lidem v orientaci a zároveň jim pomáhat definovat vlastní politické chování tak, aby donekonečna nekončilo zmarem a frustrací, potřebujeme jako sůl. Potřebujeme nezávislé komentátory, analytiky, zpravodajce, kteří umí číst politickou situaci. A potřebujeme pro ně prostor, kde jejich úvahy nebudou vypadat jako amatérské psaní do šuplíku.

K tomu jsou nutné peníze v řádu statisíců na vytvoření společného webu a na zabezpečení jeho správy. Vymyslet to a najít lidi, kteří se spojí a dají dohromady své zkušenosti, nestojí nic. Jen vůli to udělat. Zatím ale vidím jen lidi, kteří odmítají opustit svůj „píseček“ a žárlivě si střeží své malé území. Zatím to v tomto ohledu nevypadá na žádnou rýsující se aktivitu.

Je nás málo a máme málo prostředků. V takové situaci si nemůžeme dovolit plýtvat nejen penězi, ale ani úsilím. Mít web, kde budou soustředěny všechny dostupné informace, které pomohou lidem v boji proti nastupující totalitě, by bylo fajn. Když by na stejném místě dostal člověk i důležité politické informace (proč se dějí věci tak, jak se dějí), našel by tam texty svých oblíbených komentátorů a glosátorů a mohl by se spolehnout na věcnost a faktickou správnost všech informací, bylo by to ještě lepší. Dnes se musíte přehrabovat a špendlíčkem hrabat, než najdete to, co potřebujete. Zdravotní věci jsou jinde, zahraničně politické věci nejsou prakticky nikde, informace o ekonomice taky nikde nenajdete. Vše je rozstrkané v dlouhých článcích různých komentátorů na různých místech. Neexistuje ani svobodná platforma pro blogery.

Až se najde někdo, kdo bude ochoten finančně něco takového podpořit, budeme se moc odpíchnout a postoupit k dalšímu kroku. Jsem přesvědčená o tom, že bez silného opozičního a alternativního média se zastoupením všech opozičních proudů se nikam nemáme šanci posunout. Potřebujeme i profesionální marketing, jednoduché infografiky, krátká videa k šíření. Dvouhodinové relace a videa, kde několik mudrců nudně žvaní, jsou nám k ničemu. Prostě se musíme naučit používat zbraně, které využívají naši soupeři. Oni marketingem zakrývají pravdu, my ji marketingem můžeme a musíme posilovat. Bez toho to nepůjde!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

30.10.2021 21:31

Pane Majevský


 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

30.10.2021 21:30

Tak jest !


 
Petr Majevský

Petr Majevský

30.10.2021 15:19

Paní Hrindová se velice mýlí.Stále žije v představě,že jsme v demokracii.Ale skutečnost je zcela jiná!Dnes opět žijeme v další totalitě,téměř shodné s tou předcházející.Není ani jediná výjimka od té předcházející.Čeští politici jsou totiž nesvéprávné,zbabělé osoby,které musí mít nad sebou nějakého drába,který jim poroučí.Rozdíl je jen v tom,že dříve to byli zrádci z Moskvy a dnes jsou to zrádci ze západu a úhlavní nepřítel českého národa.Němec se opět snaží ovládnout Evropu,jen místo zbraní používá ekonomické podrazy.Paní Hrindová si bude muset zvyknout,že současný režim v ČR je pouhou parodií na demokracii.Stačí se podívat na rozhodování údajného "ústavního soudu" komouše Rychetského a jeho politické zásahy do ústavy.Úlohou ústavního soudu je posuzování souladu zákonů s ústavou a v případě,že tomu tak není,posílá takový zákon k přepracování.Není jeho úlohou rušit část ústavy pro politické potřeby.Všichni kamarádíčkové toho převlékače kabátů,komunisty Rychetského,kteří neoprávněně zasáhli do ústavy,se dopustili trestného činu zneužití svého postavení.A to nezmění ani paní Hrindová s alternativními medii.Ty nikdo financovat nebude,každý majetný člověk je zaměřen k partajím a mediím,které jsou pro něho výhodné.Nežijeme v demokracii,jak je nám podsouváno,ale v teroru politických partají,které si uzurpovaly moc.Protože tyto partaje neslouží národu,jak by správně měly,ale národ je jim rukojmím v jejich patolízalství a vlezřitnictví kvůli dotacím.Že v globálu platíme do EU více,než jsme kdy dostávali,je tvrdě popíráno.Stejně,jako akce vyžraného Singera v roli guvernéra ČNB,kdy zachraňoval dvěma biliony korun úroveň vychvalovaného eura.Někdy mi paní Hrindová připadá,že si neuvědomuje situaci v tomto státě.Ovšem čistě z teoretického hlediska má pravdu.


 
Politické nálady se budou vracet…

Politické nálady se budou vracet…

Ty proběhlé volby byly tragédií, protože nastolily proti vůli voličů ANO,SPD a hlavně propadlých hlasů ČSSD a KSČM odpudivou panskou suitu, která nám bezprizorním 60 % dává najevo, že tu budou vládnout hlava nehlava i s vědomím toho, že budou muset být vystřídáni.

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

České Ministerstvo zdravotnictví, dnes v čele s Adamem Vojtěchem, spolu s vládní rétorikou se hodně snažení o narativ, v němž by „vyjevilo národu jedinou pravdy“ o Covidu-19 a vakcinaci, tedy očkování. Je značně usilovná, ale bohužel také nepravdivá, nemorální, značně zavádějící.

Nenechme si vzít další Vánoce!

Nenechme si vzít další Vánoce!

Co nezničili proislámští aktivisté a eurohujeři, chtějí zničit připosraní covidhysterici. Ministr v demisi Vojtěch zcela vážně vyzývá, ať si nepouštíme domů Mikuláše s andělem a s čertem. Nedávno také nesmyslně vláda zakázala vánoční trhy s programem, punčem a vánoční družnou atmosférou.

 Konečně blog, kery neni o koroně

Konečně blog, kery neni o koroně

Tuž sem si řikal, že už je čas nepsat o tych cypovinach, kere nam vladni propaganda tlači, trošku se od teho oprostit a bavit se tak nějak normalně tajak ve svobodnych dobach, kdy zme všeci občani měli stejna prava.

Poslední domácí zprávy

                                Ministr školství

Ministr školství

Myslím ne toho ještě fungujícího, ale toho, co teprve přijde. Toho, který čím méně vlastní to, zač by mohl být ctěn i uznán, tím...