• Středa, 08. prosinec 2021
 • Svátek má Rukojmí Květoslava

Že by „Pravda“ (ale bez lásky), přece jen zvítězila?
Počet návštěv: 929

Že by „Pravda“ (ale bez lásky), přece jen zvítězila?

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Vycházeje z článku sobotního PRÁVA (11.2021) lze mít dojem, že u nás „pravda“ zvítězila nad lží (bez lásky, ta s tím nemá nic společného), neboť jak se lze z novin dočíst, „protilátkové“ léky již zachránily 4,5 tisíce nakažených! Neuvřitelná zpráva když si pomyslíme, že i dnes nám ještě někteří experti přes Covid-19 bezostyšně tvrdí, že bez vakcín a následného očkování, se prý neobejdeme, neboť nás chrání před nakažením, pozitivitou, onemocněním, dokonce i před smrtí.

Že to byla lež, resp., že to nebyla pravda, je nasnadě. Otázka je, co vedlo kohosi k prozření, aby uznal, že i již jiné existující léky mohou být více prospěšné, než byznysem protlačované pochybné vakcíny. Jistě se někdo z rozumných lékařů vydal tzv. „partyzánskou stezkou“, aby k léčení nakažených Covidem-19 vyzkoušel aplikovat léky, které byly dosud k aplikaci léčení když ne zakázány, tak striktně nedoporučovány. Že se ale toto „neuposlechnutí“ukázalo jako účinné, nakonec vedlo k následnému širšímu použití. Jak jinak, úspěšnému! Použití těchto látek je prý zatím limitováno věkem 65+ a pro mladší chronicky nemocné a rizikové pacienti , jako např. diabetiky, onkologicky nemocné, obézní, s chronickým onemocněním plic aj., přičemž hlavní slovo má ošetřující lékař, který se v odůvodněných případech nemusí stanovenými opatřeními řídit. I zde jak vidno, zase existuje nařízení, kdy ano a kdy ne či komu lék použít.

V této souvislosti je zajímavé, že ačkoliv jsou zásoby léků jsou stále velké, přesto nejsou (v rámci možností) přístupny všem. Podle údajů se do Česka´é reoubliky přivezlo 12 tisíc balení kokteilu protilátek Regn-cov2, nebo také casirivimab /indevimab, 3 tisíce dávek přípravku bamlanivimabu, k němu se přiobjednala i látka etesevimabu, neboť bamlanivimab má prý proti variantě delta slabší účinek. Nemocnice tak prý mají k dispozici tisíce dávek. Otázka je, pro kolik lidí nakažených či pozitivních to vystačí, vezmeme-li v potaz skutečnost, že se u nás denně prý nakazí cca 8-10 tisíc lidí (sic)! Nicméně pan ministr Vojtěch prý připustil, že by se při nedostatku léků mohlo doobjednat další množství. Proč to neudělá hned, aby se léky dostaly i jiným nakaženým, než těm vyjmenovaným? Aby toho nebylo málo, tak existuje prý také např. jistý lék molnupravir, který se podává v tabletách, ale prý se zase čeká, až ho posoudí Evropská léková agentura. Nedej bože, aby to byl ruský lék, protože toho bychom se, stejně jako vakcíny Sputik V, nedočkali.

Exististence tzv. protilátkových léků je poněkud záhadný, protože není dost zřejmé, co znamenají „protilátkové“ léky, resp. v čem spočívá význam „protilátkový“. Upřímně řečeno, běžný občan bude sotva schopen takový výraz pochopit. Budiž, máme k dispozici výše jmenované „protilátkové“ léky, ale měl by nám někdo vysvětlit, jak to bude dál s očkováním stávajícími vakcínami, když k léčbě nakažených Covidem-19 byly nasazeny tyto, možno říct účinější léky? Má to znamenat ústup současného očkování vakcínami,

protože účinnost používaných vakcín je nedostatečná, lidé jsou i nadále nakažení, dál nemocní, dále umírají?

Jistá skupina šlechetných lékařů, vědců, odborníků a expertů věrohodně tvrdí, že současné vakcíny nejsou tím, čím by měly být a že jsou dokonce zdraví a také životu nebezpečné. Bohužel tyto názory nesdílí ministerstvo zdravotnictví a další loajální lidé, kteří naopak takové konstatování mají za nepřijatelné dezinformace, které prý mají negativní vliv na lidi, kteří se odmítají očkovat. Lze se ale domnívat, že po seznámení se s fakty, že existují jiné způsoby léčení, než cestou očkování stávajícími problematickými (USA) vakcínami , tj. léčení „protilátkovými“ léky (byť i třeba formou očkování), budou tito lidé tuplem tyto vakcíny a očkování odmítat.

I tak hlavní smysl koronavirové eskapády - byznysu, zůstane zachován, protože pokud bude existovat Covid ve všech svých podobách, potud bude potřeba lidi něčím léčit (až na ty, kteří mají či musejí umřít)! Farmaceutické firmy však rozhodně o práci a hlavně o zisky (i s těmi dobrosery), nepřijdou!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

07.11.2021 13:55

Já jsem za covid vděčný.Vždyť úplně vymýtil takové nemoci,jako je rakovina či zápal plic,chřipku a řadu dalších.Všichni zemřelí přece podlehli covidu,dle našich "expertů" a politiků.Ještě včera unissono tvrdili,že jediná ochrana je očkování nevyzkoušenými vakcínami.Takže neléčit,ale udržovat v rozumných mezích propagaci očkování,aby se zmizelé nemoci nevrátily.


 
Politické nálady se budou vracet…

Politické nálady se budou vracet…

Ty proběhlé volby byly tragédií, protože nastolily proti vůli voličů ANO,SPD a hlavně propadlých hlasů ČSSD a KSČM odpudivou panskou suitu, která nám bezprizorním 60 % dává najevo, že tu budou vládnout hlava nehlava i s vědomím toho, že budou muset být vystřídáni.

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

České Ministerstvo zdravotnictví, dnes v čele s Adamem Vojtěchem, spolu s vládní rétorikou se hodně snažení o narativ, v němž by „vyjevilo národu jedinou pravdy“ o Covidu-19 a vakcinaci, tedy očkování. Je značně usilovná, ale bohužel také nepravdivá, nemorální, značně zavádějící.

Nenechme si vzít další Vánoce!

Nenechme si vzít další Vánoce!

Co nezničili proislámští aktivisté a eurohujeři, chtějí zničit připosraní covidhysterici. Ministr v demisi Vojtěch zcela vážně vyzývá, ať si nepouštíme domů Mikuláše s andělem a s čertem. Nedávno také nesmyslně vláda zakázala vánoční trhy s programem, punčem a vánoční družnou atmosférou.

 Konečně blog, kery neni o koroně

Konečně blog, kery neni o koroně

Tuž sem si řikal, že už je čas nepsat o tych cypovinach, kere nam vladni propaganda tlači, trošku se od teho oprostit a bavit se tak nějak normalně tajak ve svobodnych dobach, kdy zme všeci občani měli stejna prava.

Poslední domácí zprávy

                                Ministr školství

Ministr školství

Myslím ne toho ještě fungujícího, ale toho, co teprve přijde. Toho, který čím méně vlastní to, zač by mohl být ctěn i uznán, tím...