• Středa, 26. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Zora

Dávám této vládě rok, maximálně dva...
Počet návštěv: 1270

Dávám této vládě rok, maximálně dva...

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Už to, jaký dojem vytváří budoucí vláda, že je syntézou nadutosti, a zjevné nekompetence a dopředu zakódovaného nesouladu daného rozličnými ambicemi a frustracemi pěti kohoutů na jednom smetišti s potřebou uspokojovat tisíce neuspokojených slípek, které na to čekali přece tak dlouho pro ty kteří tuto vládu nepodporují a podporovat nikdy nebudou povzbudivým pohlazením. Dalším hřebíčkem do rakve je fakt nastupující všeobecné ekonomické, pandemické i energetické krize ve světě i v Evropě, kde si marně oněch 60% nevoličů těžko dovede představit, že by ji zrovna tato vláda mohla zvládnout, když až doposud blokovala všechna racionální opatření dosavadní Babišovy vlády.

Ale konečně je tady ještě jeden docela zajímavý fakt, který visí nad toto pravicovou vládou jako Damoklův meč:

 S výjimkou první Klausovy vlády skončily všechny české pravicové vlády brutálním aktem. Druhá Klausova vláda zašla na tzv. Sarajevský atentát, kdy podle korunní princové ODS Pilip a Ruml vyzvali k odstoupení Václava Klause krátce poté, co vytáhl paty z Česka. A mimochodem umožnili tím poprvé vládu sociálních demokratů na základě tzv. opoziční smlouvy vedené Milošem Zemanem na které navázaly tři následující sociálnědemokratické vlády, v jejichž čele se postupně coby předsedové vlád vystřídali Vladimír Špidla, Stanislav Gross a konečně Jiří Paroubek, za jeho účinkování dosáhla strana dosud největšího volebního výsledku, byť o fous i díky hanebné Kubiceho zprávě vyhrál Mirek Topolánek.

Nuže ani on jako dříve Klaus nedošel klidného konce vlády a jeho vláda byla uprostřed českého předsednictví svržena. Po trapných peripetiích úřednické vlády přišla vláda usměvavého a tzv. čistého premiéra Nečase…To byly časy. Nic horšího tady asi nemohlo být. Zatímco Kalousek utahoval hrdla obyčejných občanů rozdal miliardy církvím. Troufám si tvrdit, že většina obyvatelstva měla doslova radost, když policejní plukovník Šlachta udělal zátah na úřadu vlády a uvrhl v podezření hlavní konkubínu pana premiéra… Čistý se přeměnil za skrz naskrz špinavého.

Tři pravicové vlády, první odpudivou zradou, druhá skvělou šachovou partií sociálnědemokratického vůdce opozice Jiřího Paroubka a třetí až neskutečnou trapností zamilovaného premiéra skončily rázem v propadlišti dějin.

Díváme-li se na ty nadržené hlupáky a jednu nadrženou husu, člověk, který bedlivě pozoruje českou politickou scénu už několik desetiletí tam, tam nevidí šanci, aby tato koalice mohla přežít dva roky.

Shoduji se vzácně s Andrejem Babišem, Václavem Klausem i Tomio Okamurou, že tato koalice nemá šanci dožít přirozeného konce.

Nádherným sloganem noblesního emeritního důstojníka ze západního vojska z Pelíšků:

Dávám této vládě rok, maximálně dva…

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Maličký Kamínek

Maličký Kamínek

09.11.2021 22:00

...jaaaj... :-)))) .... jsem si pořád říkala, jak správně pojmenovat nové nastoupivší...
Ovšem pane Vyvadile, Vám se to povedlo! Nadržení hlupáci a nadržená husa... :-))) To je "vono", to se mi líbí. :-)))


 
Petr Majevský

Petr Majevský

08.11.2021 22:01

Rozjezd mají připravený,společný dlouhodobý plán ne.Mnoho kohoutů na jednom smetišti nedělá dobrotu.Nakonec se dříve,nebo později,rozhádají tak,že se navzájem sežerou.Nový premiér Fiala je slaboch bez vlastních názorů.Už před volbami používal asi padesát vět a celkový dojem z jeho vystupování byl mizerný.Je to možná člověk hodný svých titulů vpředu i vzadu,ale ti jsou pro praktický život naprosto nepoužitelní.Historie už to prokázala mnohokrát.Udžet se pohromadě by jim mohl zajistit strach z Babiše,kterého zrovna nemusím.Pirátští levičáci a trochu pravicová ODS mají příliš rozdílné názory.Piráti se shodnout pouze s TOP09 a to ještě jen ve zvaní migrantů.


 
Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Před týdnem tedy 19.1.2022 jsem napsal krátkou napůl odlehčenou glosu pod názvem Lahůdková pokerová hra, ve které jsem nadhodil, že k nadpisu mě přivedla americká agentura Bloomberg, která uvedla, že to co udělal Putin s rozložením sto tisíce svých vojáků u svých hranic s Ukrajinou je skvělým tahem a Putin nemůže nic pokazit, dokud je tam nechá, než mu Zápas splní jeho požadavky a nepohne se ani dopředu, ani do strany, ani vlevo, ani v pravo a nechá tím všechny zainteresované hráče v nejistotě.

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Zatímco současná zahraničně politická publicistika zcela nepochybně žije úvahami západní mediálně politické propagandy o brzké okupaci Ukrajiny ze strany Ruska, druhá část se soustřeďuje na vývoj a realitu možného prosazování či neprosazování politiky Green Dealu, část publicistiky se věnuje sice menšinového, ale o to agresivnějšího menšinového hnutí antiwaxerů, jako průvodního znaku poněkud dlouhého období covidové pandemie. Pod hesly o svobodě je toto hnutí namířeno proti většině společnosti, která bere zdravotní opatření za potřebná a chce většině vnutit svůj úhel pohledu. U nás se tohoto úkolu ujala SPD, v Rakousku Svobodní či vedle v Německu AFD.

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často hlasuju pro ruzne pitomosti, to už je v Praze taky zvyk.

Poslední domácí zprávy

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často...

Vrána k vráně sedá…

Vrána k vráně sedá…

Je několik evropských vlád, charakteristických zběsilou protiruskou nenávistí a podobně zběsilým příklonem k německému fašismu či dokonce...