• Středa, 08. prosinec 2021
 • Svátek má Rukojmí Květoslava

Jak strach dělá z lidí fanatiky...
Počet návštěv: 981

Jak strach dělá z lidí fanatiky...

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Všimněte si, že ti největší fanatici nechtějí žádné informace. Odmítají je a doslova se brání před čímkoliv, co by mohlo zvrátit jejich postoj.

Jan Werich to vystihl velmi přesně! Proto používejte mozek i srdce, jinak se z vás stane fanatik a fanatici jsou zlem tohoto světa!

Může jít o obrázek-text, kde se píše Fanatismus je určitý nedostatek statečnosti. On je to strach přijímat svět v jeho složitosti.

Fanatismus je cesta k zjednodušeni života. Je to útěk před odpovědnosti, kterou člověk přijímá tím, že se pořád rozhoduje.

Jan Werich

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.11.2021 13:37

Fanatismus jakéhokoliv zaměření je čiré zlo!A to je mezi fanatiky věc,o které vůbec neuvažují.Ve stejném duchu vystupovala katolická církev a církve vůbec,ve stejném duchu se projevili bolševici,podporovaní Německem,stejný fanatismus prováze italské fašisty i hitlerovské Němce a nakonec i socdemácké a komunistické hnutí.Dnes jsou to covidagenti a jejich podporovatelé.Takže není třeba chodit do bůhví jak daleké minulosti a stačí i dnešek.Fanatismus jde ruku v ruce s nenávistí a přáním toho nejhoršího lidem z opačným názorem!


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

12.11.2021 08:15

Nejsem si jistý či fanatiky vyrábí strach. Odmítání informací je fenomén, který si nedovedu vysvětlit. Asi jsem při přednášce chyběl, nebo jsem to proto, že se kdysi vždy po informacích prahlo, zapomněl. Pro mě nejděsivější je příklad z Ukrajiny, kdy mládež, pokud jim chci ukázat fotografie Bandery v nacistické uniformě, není ani zvědavá (!) ale rovnou - "my to nechcem vidět" ! Přečtěte si komu přísahali jednotky SS Galičina - "nebudu to číst" ! ... Ale jedním dechem, na otázku - věříte vaší televizi - "ne, protože jí vlastní oligarcha". Kde jste se dozvěděli o situaci na Donbase ? - "v televizi" ! Diskuze je prostě jedna velká hrůza.


 
Politické nálady se budou vracet…

Politické nálady se budou vracet…

Ty proběhlé volby byly tragédií, protože nastolily proti vůli voličů ANO,SPD a hlavně propadlých hlasů ČSSD a KSČM odpudivou panskou suitu, která nám bezprizorním 60 % dává najevo, že tu budou vládnout hlava nehlava i s vědomím toho, že budou muset být vystřídáni.

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

České Ministerstvo zdravotnictví, dnes v čele s Adamem Vojtěchem, spolu s vládní rétorikou se hodně snažení o narativ, v němž by „vyjevilo národu jedinou pravdy“ o Covidu-19 a vakcinaci, tedy očkování. Je značně usilovná, ale bohužel také nepravdivá, nemorální, značně zavádějící.

Nenechme si vzít další Vánoce!

Nenechme si vzít další Vánoce!

Co nezničili proislámští aktivisté a eurohujeři, chtějí zničit připosraní covidhysterici. Ministr v demisi Vojtěch zcela vážně vyzývá, ať si nepouštíme domů Mikuláše s andělem a s čertem. Nedávno také nesmyslně vláda zakázala vánoční trhy s programem, punčem a vánoční družnou atmosférou.

 Konečně blog, kery neni o koroně

Konečně blog, kery neni o koroně

Tuž sem si řikal, že už je čas nepsat o tych cypovinach, kere nam vladni propaganda tlači, trošku se od teho oprostit a bavit se tak nějak normalně tajak ve svobodnych dobach, kdy zme všeci občani měli stejna prava.

Poslední domácí zprávy

                                Ministr školství

Ministr školství

Myslím ne toho ještě fungujícího, ale toho, co teprve přijde. Toho, který čím méně vlastní to, zač by mohl být ctěn i uznán, tím...