• Středa, 08. prosinec 2021
 • Svátek má Rukojmí Květoslava

Z národů ač jsme různých...
Počet návštěv: 1355

Z národů ač jsme různých...

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

…přesto bychom se měli v případě Covidu-19, celosvětového problému, umět domluvit. Mnoho států, ve kterých se Covid-19 vyskytl, vede s tímto virem nerovný boj. Pravda, někde více, někde méně úspěšně, ale nikdy ne tak, aby se mohlo říct, že Covid-19 porazili.

Je zajímavé, že na všemožná témata jsou organizovány různé mezinárodní kongresy, summity, porady a bůhví co ještě, ale pokud je mi známo, dosud nebylo uskutečněno žádné mezinárodní, resp. celosvětové jednání, fórum či sympozium expertů, resp. medicinských kapacit na téma boje proti Covidu-19. Znamená to, že selhala WHO, případně další lékařské, medicínské, farmaceutické jiné kompetentní organizace a že coronavirová problematika zůstala v kompetencích a bedrech jednotlivých národních vlád zemí či států. Zvláště markantní je to v případě členských zemí EU, kde Brusel selhal, umí sice „kecat“ do všeho, nařizovat kde co, kde komu, stejně tak i sankcionovat, ale vyvolat konferenci či kongres na řešení postupu boje proti Covidu-19, na to jim zřejmě „nezbývá“ čas. Ostatně také proč, když jejich jedinou starostí je proočkovat největší počet lidí, na trhu uplatnit svůj byznysový záměr, udat na co nejvíce vakcín made in USA, případně GB. To vše navzdory tomu, že jak se lze z různých zdrojů dozvědět, na Covid-19 existují léky či medikamenty, které lze s úspěchem použít proti viru Covidu-19.

Poznatek první. Cituji perex článku v Parlamentních Listech.cz: „V posledních měsících se už dva státy rozhodly přestat hrát hru s farmaceutickými giganty zvanou Nic než proočkovanost, a přes všechen lobbistický a mediální tlak, jejž tyto multimiliardové korporace vyvíjejí s cílem naprosté diskreditace účinků ivermektinu při léčbě a prevenci covidu, se rozhodly toto relativně levné generické antiparazitikum ve velkém svým obyvatelům podat.“ To jsou slova komentáře právníka Jindřicha Rajchla, která mj. také doložil grafy, které se ve veřejném prostoru dosud neobjevily. Jen stručně. V Japonsku byla proti koronaviru uplatněna stejná taktika, jako v mnoha jiných uzemích: proočkovat co nejvíce lidí. Bohužel se stejnými výsledky, jako v ostatních zemích, to znamená, že mrtvých přibývalo ať už očkovaných či neočkovaných. Japonci však mají nejen štěstí na jedné straně, ale i rozum na straně druhé. V prvním případě je to prominentní tokijský lékař Haruki Ozaki, který nasadil ve velkém nasadil ivermektin a křivka onemocnění i úmrtí začala rapidně klesat. V druhém případě rozum, že léčba ivermektinem japonská laická a zřejmě i odborná veřejnost přijala jako účinný lék a léčba ivermektinem se úspěšně ujala, i když léčba očkováním, ve značně omezeném počtu, dále pokračuje.

Poznatek druhý. I u nás máme zcela jistě renomované lékaře, kteří mají ke Covidu-19 co říct, dokonce lze konstatovat, že jich máme „hafo“ a každý se snaží prosadit svůj názor na tuto problematiku, dokonce až na postu ministra

zdravotnictví. Nicméně, abych se vrátil k pojednávané věci, na téma léku ivermektin se vyjádřil i vedoucí lékař KARIM Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) Martin Balík, podle kterého by ke snížení rizika závažného průběhu nemoci covid-19 mohly přispět i acylpyrin, aspirin či anopyrin. Podle něj by tento postup byl lepší než užívání ivermektinu. Podle Balíka je u ivermektinu „mechanismus účinku velice hypotetický“ a lékaři by prý mediálnímu tlaku na jeho podávání neměli podléhat. Takže: jeden hot a druhý čehý, je to snad normální?

Vezme-li v potaz léčbu ivermektinem v Japonsku na jedné straně, tak jeho

negativní přijetí, resp. odmítání v Česku vidíme, jak rozdílné jsou na tento lék názory, kdy ani významné pozitivní výsledky v mnohamilionovém Japonsku nejsou sto ovlivnit názory českých lékařů. Je to snad v důsledku nedostatečné informovanosti, nebo snaha o prosazení svých názorů a hodnocení? Proč si lékařské kapacity navzájem nevyměňují poznatky, zkušenosti, názory, aby se mohly tato pozitiva uplatnit i jinde? Netvrdím, že tah je na české straně, ale je s podivem, že se sami tito lékaři, zabývající se touto problematikou, nesnaží získavat informace a poznatky jinde ze světa. Např. pan doktor Balík se sice odborně vyjádřil k možnému léčení koronaviru acypirinem, aspirinem nebo anopyrinem, ale také slovem nezmínil poznatky o pozitivních výsledcích s použitím léku ivermektin v Japonsku. Jsou japonské pozitivní výsledky málo přesvědčivé, nebo je to snad v důsledku nedostatku informací, nebo nezájem? Dr. Balík ale připustil, že léčit lze i remdesivirem případně favipiravirem. Podle něj remdesivir ochránil mnoho pacientů před nutností intenzivní péče. Jeho zkušenosti s těmito léky jsou prý takové, že při dodržení specifických indikačních podmínek lék funguje (!). Je přesvědčený, že tímto způsobem mnoho pacientů ochránil před přechodem na intenzivní péči. Není ale bez zajímavosti, že rovněž ve svém vyjádření se ani slovem nezmínil očkování.

V současné situaci, kdy se u nás počty nakažených, nemocných a úmrtí každým dnem zvyšují (byť statistice není radno 100% věřit), by asi nebylo od věci zabývat se možností nasazení zmíněných léků když víme, že vakcíny ne zcela (zda vůbec) pomáhají. Je stále dost lidí, co se odmítají očkovat, přitom se nabízí možnost jisté prevence ať už dle dr. Balíka či japonského lékaře při použití jimi doporučovaných léků. Nestálo by za to, nabídnout odpůrcům očkování tyto léky, pokud mohou být účinné proti údajně „jimi“ šíření viru Covidu-19? Nepochybně by se jiné možnosti než očkování našly, pokud by ovšem ministr zdravotnictví nebyl „komusi“ povinován realizovat očkování a to i za cenu, že je porušován zákon, LZPS a nepochybně i zdraví a životy občanů. O úvahách povinného očkování nemluvě!

Jiří B a ť a , 14. 11. 2021

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

15.11.2021 18:06

Daleko nejucinnejsim lekem proti covidu je slana voda. Proc o tom nikdo nevi? To je prece jasne. Farmaceuticke koncerny to zatajily, protoze by na tom nevydelely penize.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.11.2021 11:54

Budu trošičku polemizovat.Ještě žádná konference na jakékoliv téma nikdy nic nevyřešila.Stačí pohled na konferenci o klimatu,která proběhla ve Skotsku.Účastníci se na místo dostali speciálními lety,mnohdy soukromými letadly.Užívali sice elektromobily,ale na jejich nabíjení používal zamítané dieselagrgáty.Tedy pro klima to pravé.Konference na covid je rovněž bezpředmětná,protože prvotním politickým zájmem je z neznámého důvodu pouze očkování.Japonskem se řídit nelze,tam jsou lidé jiného ražení,než v Evropě.Léčí podle svého nejlepšího vědomí a svědomí(tím by se měli řídit hlavně politici).Polemizovat s dr.Balíkem dost dobře nejde,je zaměřen na jiné léky.Očkování se ukazuje jako nepříliš účinné.Donucování
k očkování je v podstatě proti zákonům i ústavě.A jakou kampaň vláda vede vůči svým občanům mi je srdečně jedno.V pozadí očkovací kampaně není zdraví,ale splnění nějakých úkolů,zadaných kýmsi.Nejvíce šíří covid očkovaní,kteří nic nemusí a mohou všude.Až opět dojde k zamezení pohybu vězňů,tak se situace nezlepší.Právě díky očkovaným.Kdo se chtěl očkovat,ten to udělal.A je jedno,jaký důvod k tomu kdo měl.Kdo se nechce očkovat,nemůže být k tomu nucen.Ovšem kampaň na očkování se může klidně projevit i negativně.Už je třeba třetí dávka a nikdo nezaručí,že nebudou potřeba další.To je ke covidšílenství z mé strany vše!


 
Politické nálady se budou vracet…

Politické nálady se budou vracet…

Ty proběhlé volby byly tragédií, protože nastolily proti vůli voličů ANO,SPD a hlavně propadlých hlasů ČSSD a KSČM odpudivou panskou suitu, která nám bezprizorním 60 % dává najevo, že tu budou vládnout hlava nehlava i s vědomím toho, že budou muset být vystřídáni.

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

České Ministerstvo zdravotnictví, dnes v čele s Adamem Vojtěchem, spolu s vládní rétorikou se hodně snažení o narativ, v němž by „vyjevilo národu jedinou pravdy“ o Covidu-19 a vakcinaci, tedy očkování. Je značně usilovná, ale bohužel také nepravdivá, nemorální, značně zavádějící.

Nenechme si vzít další Vánoce!

Nenechme si vzít další Vánoce!

Co nezničili proislámští aktivisté a eurohujeři, chtějí zničit připosraní covidhysterici. Ministr v demisi Vojtěch zcela vážně vyzývá, ať si nepouštíme domů Mikuláše s andělem a s čertem. Nedávno také nesmyslně vláda zakázala vánoční trhy s programem, punčem a vánoční družnou atmosférou.

 Konečně blog, kery neni o koroně

Konečně blog, kery neni o koroně

Tuž sem si řikal, že už je čas nepsat o tych cypovinach, kere nam vladni propaganda tlači, trošku se od teho oprostit a bavit se tak nějak normalně tajak ve svobodnych dobach, kdy zme všeci občani měli stejna prava.

Poslední domácí zprávy

                                Ministr školství

Ministr školství

Myslím ne toho ještě fungujícího, ale toho, co teprve přijde. Toho, který čím méně vlastní to, zač by mohl být ctěn i uznán, tím...