• Středa, 08. prosinec 2021
 • Svátek má Rukojmí Květoslava

Přání ke státnímu svátku
Počet návštěv: 783

Přání ke státnímu svátku

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Tečka nefunguje. Máme naočkováno cca 70 % obyvatel a přesto letos máme více “infikovaných” než loni. Slibovali, že díky vakcíně bude vše jinak a budeme žít normálně. Ale všechno je jen mnohem horší.

Kdo se trochu orientuje věděl, že to tak nebude. Proto je frustrující to pozorovat a být svědkem zbytečných úmrtí, zbytečných komplikací po vakcíně, zbytečně zničených životů. Říkali jsme to – a bude hůř. 

Když si poslechnete profesora Berana (naposledy v relaci Kupředu do minulosti), zaplaví vás vztek a smutek. Proč takoví skuteční odborníci neradí vládě? Proč lidé, kteří mají zkušenosti, jsou neúplatní a mají i dost lidskosti, neřídí celou epidemii? Zabránilo by se tolika zbytečným úmrtím, ušetřily by se miliardy.

Rozum musí bohužel trpět pod nadvládou tuposti, egocentrismu slabochů a pod nadvládou neschopných a úplatných. Silní jedinci to přežijí a zvládnou odolávat veškerým nástrahám, ale ti slabí, povrchní a hloupí to zaplatí. Ti, kdož to zavinili, vyváznou bez trestu a postižení. Odnesou to zase jen ti nejslabší – děti a senioři.

Máme si vyčítat, že jsme tomu nedokázali zabránit? Jak bychom mohli. Jak by mohlo pár jedinců holýma rukama zastavit vodu, která se valí z protržené přehrady? Jak by mohlo pár jedinců něco zachraňovat, když i ti, kterým chcete pomoci, vám brání a rvou vám z rukou lopaty a protipovodňové zábrany?

Není to dnes hezký svátek. Není na co být pyšný. Možná jsme mohli být lépe organizovaní, možná jsme mohli být víc neústupní, možná jsme mohli být prostě lepší a šikovnější… Ale jsme jen lidé, nejsme roboti. Teď musíme čelit tomu obludnému nástupu totality nejhoršího střihu a uchránit aspoň zbytky komunit, které by mohly ochránit aspoň ty, kteří se odmítají podvolit. Ty ostatní nezachráníme. Pokud nechtějí, nenaděláme nic.

Ke státnímu svátku přeji všem, kdo se nechtějí nechat zaplavit, aby našli dost síly k vlastní záchraně. Budeme se potřebovat!

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.11.2021 22:15

Oslavovat lze pouze 17.listopad 1939.Rok 1989 byla jen fraška na oblbnutí lidí a ti se nechali nachytat na sladké sliby nastupující moci.Teď všichni nesou následky tupých cinkačů na Václaváku a Letné.Jednoho zla se sice zbavili,ale nastupujícímu nevěnovali pozornost.Stejně jako po roce 1948 se nepoučili a tak si celé to mysterium musí prožívat znovu.Češi jsou tupé a nepoučitelné stádo,které nemyslí dopředu a potom kvičí,že si to představovali jinak.Sliby se slibují a blázni se radují,až do vystřízliví z teorie a začne praxe.Jak říkal Klaus,noví vládci se učili být bohatí a šlo jim to rychle.Na Národní třídu chodí jen zoufalci,politici a nemyslící stádo.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

17.11.2021 18:03

Paní Hrindová, ač Vás rád čtu a vážím si Vaší odvahy, tady jste úplně mimo hrnec. Ti, jak píšete - tupí, neschopní, zkorumpovaní ... chápu li Vás dobře, míněna vláda, to jsou jen slouhové. Těch cca deset, třináct rodinných klanů, psychopatů, co to všechno řídí, ti jsou setsakra silní. Možná by stačilo málo. Vzít jim tiskárnu peněz, oplotit jejich sídla a občas jim tam hodit něco k žrádlu. No a ohledně celosvětového svátku studenstva - je na co být pyšní. Jestli ovšem máte namysli tu parodii na Národní, kam se chodí klanět pablbové, na místo zázraků, kde byl ubit student Šmíd, aby druhý den vstal z mrtvých jako poručík Zifčák, no, no tak tam bych zrovna Vás opravdu nečekal.


 
Politické nálady se budou vracet…

Politické nálady se budou vracet…

Ty proběhlé volby byly tragédií, protože nastolily proti vůli voličů ANO,SPD a hlavně propadlých hlasů ČSSD a KSČM odpudivou panskou suitu, která nám bezprizorním 60 % dává najevo, že tu budou vládnout hlava nehlava i s vědomím toho, že budou muset být vystřídáni.

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

České Ministerstvo zdravotnictví, dnes v čele s Adamem Vojtěchem, spolu s vládní rétorikou se hodně snažení o narativ, v němž by „vyjevilo národu jedinou pravdy“ o Covidu-19 a vakcinaci, tedy očkování. Je značně usilovná, ale bohužel také nepravdivá, nemorální, značně zavádějící.

Nenechme si vzít další Vánoce!

Nenechme si vzít další Vánoce!

Co nezničili proislámští aktivisté a eurohujeři, chtějí zničit připosraní covidhysterici. Ministr v demisi Vojtěch zcela vážně vyzývá, ať si nepouštíme domů Mikuláše s andělem a s čertem. Nedávno také nesmyslně vláda zakázala vánoční trhy s programem, punčem a vánoční družnou atmosférou.

 Konečně blog, kery neni o koroně

Konečně blog, kery neni o koroně

Tuž sem si řikal, že už je čas nepsat o tych cypovinach, kere nam vladni propaganda tlači, trošku se od teho oprostit a bavit se tak nějak normalně tajak ve svobodnych dobach, kdy zme všeci občani měli stejna prava.

Poslední domácí zprávy

                                Ministr školství

Ministr školství

Myslím ne toho ještě fungujícího, ale toho, co teprve přijde. Toho, který čím méně vlastní to, zač by mohl být ctěn i uznán, tím...