• Středa, 08. prosinec 2021
 • Svátek má Rukojmí Květoslava

 Nad čím to jásá Vít Rakušan
Počet návštěv: 1173

Nad čím to jásá Vít Rakušan

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

„Když si komunisté balili věci z kanceláří (myšleno po letošních říjnových volbách), neměl jsem žádný sentiment“, řekl dnes 17.listopadu na Národní třídě předseda hnutí Starostové a nezávislí a pravděpodobně též budoucí ministr vnitra Vít Rakušan. 

Což jsme mu samozřejmě rádi uvěřili. A navíc ze všeho, co už tento pán dodneška vypustil z úst,  jsme si též dokázali představit, že nejen že neměl žádný sentiment, ale že při pohledu na ze sněmovny odcházející kolegy poslance KSČM (a též ČSSD), jím lomcovala stejně divoká radost, s jakou sledoval odchod komunistických a sociálně demokratických poslanců  z Reichstagu v březnu 1933 Josef Goebbels. I on se tehdy radoval nad tím, jak tenhleten exodus rudých pomůže sjednotit německý lid, a podobně si totožnou situaci dnes u památníku listopadových událostí pochvaloval i Vít Rakušan: „V říjnových volbách se komunisté poprvé po 30 letech nedostali do Poslanecké sněmovny a v Senátu zátupce nemají...Jedna éra skončila, otevírá se nová kapitola“.
Takže VELKÉ JÁSÁNÍ A VELKÉ HURÁ. Máme už jednu vládní koalici pěti stran a jsme na nejlepší cestě ke společnosti jedné ideje, jednoho názoru, jednoho společenského hlasu a jedné linie všech mainstreamových médií. A až na konci té cesty staneme u cíle: budeme všichni uvažovat stejně, pro stejné budeme jásat i smutnit, budeme toužit po stejném a ze stejného se radovat. A co nám už pak bude záležet na tom, že podle starých vžitých názorů měla být demokracie mnohostí i rozmanitostí názorů a hledisek, a že čím širší ta mnohost a rozmanitost byla, za tím širší a bohatší byla demokracie považována.
To vše bude ovšem už nenávratně pryč, ale bude zde ta jednota lidu, nad kterou bude bdít i ministerstvo vnitra řízené Vítem Rakušanem, a bude se to dál nazývat demokracií. A to proto, aby nikoho ani nenapadlo, že to nové, jednotné a radostné zde už dvakrát či dokonce i třikrát bylo, ale od popisovaného to bylo přece jen  natolik slušné, že si to na demokracii nehrálo.
Lubomír Man

 

 

 

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

22.11.2021 14:31

Za komunistu moc rozmanitosti nazoru nebylo.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 

18.11.2021 19:58

Už jen čekám na jejich hesla:" Cestou jednotné ideje vstříc k lepším zítřkům" nebo "S pětikoalicí na věčné časy a nikdy jinak" ev. "Genderisté všech zemí spojte se".


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

18.11.2021 08:24

Pane Mane, domnívám se že, ať chcete, nebo nechcete, pořád tyhle nýmandy posuzujete pod úhlem svého intelektu. Špatně. To přerostlé vykulené dítě je pouze blb a slouha, který má naučeno pár floskulí a bude nás jimi obšťasňovat do té doby, dokud bude poslouchat ty co to opravdu řídí, nebo mu lidé koupí nový kyblíček, lopatičku a vykopou toho chlapce z úřadu na nejbližší pískoviště.


 
Politické nálady se budou vracet…

Politické nálady se budou vracet…

Ty proběhlé volby byly tragédií, protože nastolily proti vůli voličů ANO,SPD a hlavně propadlých hlasů ČSSD a KSČM odpudivou panskou suitu, která nám bezprizorním 60 % dává najevo, že tu budou vládnout hlava nehlava i s vědomím toho, že budou muset být vystřídáni.

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

České Ministerstvo zdravotnictví, dnes v čele s Adamem Vojtěchem, spolu s vládní rétorikou se hodně snažení o narativ, v němž by „vyjevilo národu jedinou pravdy“ o Covidu-19 a vakcinaci, tedy očkování. Je značně usilovná, ale bohužel také nepravdivá, nemorální, značně zavádějící.

Nenechme si vzít další Vánoce!

Nenechme si vzít další Vánoce!

Co nezničili proislámští aktivisté a eurohujeři, chtějí zničit připosraní covidhysterici. Ministr v demisi Vojtěch zcela vážně vyzývá, ať si nepouštíme domů Mikuláše s andělem a s čertem. Nedávno také nesmyslně vláda zakázala vánoční trhy s programem, punčem a vánoční družnou atmosférou.

 Konečně blog, kery neni o koroně

Konečně blog, kery neni o koroně

Tuž sem si řikal, že už je čas nepsat o tych cypovinach, kere nam vladni propaganda tlači, trošku se od teho oprostit a bavit se tak nějak normalně tajak ve svobodnych dobach, kdy zme všeci občani měli stejna prava.

Poslední domácí zprávy

                                Ministr školství

Ministr školství

Myslím ne toho ještě fungujícího, ale toho, co teprve přijde. Toho, který čím méně vlastní to, zač by mohl být ctěn i uznán, tím...