• Středa, 08. prosinec 2021
 • Svátek má Rukojmí Květoslava

„Boj proti energetické chudobě“ „Energie nemohou být luxusním zbožím“
Počet návštěv: 540

„Boj proti energetické chudobě“ „Energie nemohou být luxusním zbožím“

Alena Vitásková Článek od Alena Vitásková

Vážení přátelé, jako bývalá předsedkyně ERÚ, nyní předsedkyně IAV (ochrana lidských práv a svobod) VYZÝVÁM odborníky v oblasti energetiky ke spolupráci a pomoci v řešení energetické krize.

Dramatické události v energetice z posledního období, vyžadují rázná a odpovědná, nikoliv populistická řešení. Zdražování, dopad na občany i firmy, roztáčení inflační spirály, hrozící nedostatek energií, hrozící blackout nemůže nadále nechat odborníky, kteří se celý svůj život v tomto sektoru pohybovali, bez reakce. Nemůžeme nečinně přihlížet, psát stanoviska a upozorňovat na energetickou chudobu. Opakovaně slyšíme, „že nikdo za nic nemůže“. Nechceme se s politiky přít, prosazovat názor jedné či jiné strany, zájmové skupiny. Nechceme, aby energetická bezpečnost a přístup občanů k energiím byl brán jako politický boj. Nyní již nejde o politiku, ale o důstojné přežití národa.

Pracovní skupina odborníků (vyzvána IAV), chce přispět odbornými názory a konstruktivními návrhy na řešení situace a odvrácení hrozby, která nás již v oblasti energetiky zasahuje. V této krizové situaci nelze navrhovat energetické koncepce a vyčkávat léta na jejich naplnění. Nyní musí být přijato řešení a urychlené kroky k ochraně spotřebitelů. Není možné „podvedené“ spotřebitele odkázat na soud, aby se domáhali svých práv.

Poté se budeme zabývat vyhodnocením jednotlivých kroků, které v energetice byly v posledních létech přijaty. Tyto změny a jejich přínos, či opak, nebyly nikdy kvantifikovány a popsány. Bezhlavě se přijímala další opatření. Na základě vyhodnocení mohou být tyto kroky upraveny, korigovány, či v plném rozsahu změněny. Stejně tak jako stanoviska k projektu „green dealu“.

Pracovní tým, který vzniká pro pomoc spotřebitelům v energetice věří, že bude partnerem pro politiky, kteří mají kompetence sjednat urychleně nápravu a dalšími kroky k nápravě energetiky se zabývat.

Naším prvním cílem je pomoci spotřebitelům, účastníkům energetického trhu, kteří se především v posledním období ve velkém rozsahu dostali do nesnází z důvodů krachujících obchodníků s energiemi.

 

Ing. Alena Vitásková – bývalá předsedkyně ERÚ, předsedkyně IAV

Alena Vitásková
Nositelka státního vyznamenání prezidenta republiky za zásluhy o stát

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
miro miro

miro miro

23.11.2021 14:52

Tady to máte polopatický vysvětleno :
https://youtube.com/watch?v=Dh8vvHlKh_4&feature=share


 
Petr Majevský

Petr Majevský

22.11.2021 21:58

Pracovní tým složený z odborníků je správný počinek.Jenže by taky někdo musel na ten tým reagovat!A to se nepodaří.Protože se sepsala smlouva,že naše,levně vyrobená elektřina,se prodá za nízkou cenu do Německa na burzu a odtud ji nazpět vykupujeme za podstatně vyšší cenu.Jinými slovy řečeno,tak naše malá republika podporuje ekonomiku 8x větší SRN na náš úkor.Tak k čemu bude tým odborníků,když není politická vůle něco změnit!


 
Politické nálady se budou vracet…

Politické nálady se budou vracet…

Ty proběhlé volby byly tragédií, protože nastolily proti vůli voličů ANO,SPD a hlavně propadlých hlasů ČSSD a KSČM odpudivou panskou suitu, která nám bezprizorním 60 % dává najevo, že tu budou vládnout hlava nehlava i s vědomím toho, že budou muset být vystřídáni.

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

České Ministerstvo zdravotnictví, dnes v čele s Adamem Vojtěchem, spolu s vládní rétorikou se hodně snažení o narativ, v němž by „vyjevilo národu jedinou pravdy“ o Covidu-19 a vakcinaci, tedy očkování. Je značně usilovná, ale bohužel také nepravdivá, nemorální, značně zavádějící.

Nenechme si vzít další Vánoce!

Nenechme si vzít další Vánoce!

Co nezničili proislámští aktivisté a eurohujeři, chtějí zničit připosraní covidhysterici. Ministr v demisi Vojtěch zcela vážně vyzývá, ať si nepouštíme domů Mikuláše s andělem a s čertem. Nedávno také nesmyslně vláda zakázala vánoční trhy s programem, punčem a vánoční družnou atmosférou.

 Konečně blog, kery neni o koroně

Konečně blog, kery neni o koroně

Tuž sem si řikal, že už je čas nepsat o tych cypovinach, kere nam vladni propaganda tlači, trošku se od teho oprostit a bavit se tak nějak normalně tajak ve svobodnych dobach, kdy zme všeci občani měli stejna prava.

Poslední domácí zprávy

                                Ministr školství

Ministr školství

Myslím ne toho ještě fungujícího, ale toho, co teprve přijde. Toho, který čím méně vlastní to, zač by mohl být ctěn i uznán, tím...