• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Ten tanec oželíme
Počet návštěv: 919

Ten tanec oželíme

Přemysl  Votava Článek od Přemysl Votava

Nebudeme ani vysedávat po 22. hodině v hospodě, dokonce ani usrkávat punč či grog na vánočním trhu. Nářek v těchto případech není na místě.

Již dva roky sčítáme oběti, ta poslední čísla jsou hrozivá, 27tisíc nakažených, více než sto obětí za den. Musíme také vidět, že za každou obětí jsou i desítky dalších nešťastných lidí. Jsme ve válce s pandemií, umírají lidé…

Naši předkové prožívali skutečnou válku. Kolik bylo denního odříkání, kolik bylo denního strachu. Pomníky válečných obětí vidíme stále v každé obci. I v té době byli mnozí malověrní, pochybovační, přesto převažovala soudružnost, víra ve vítězství. Podobně, jako tehdy i dnes bojujeme s nepřítelem i dnes umírají lidé, dokonce i na prahu života…

Vidím denně ty stovky školáčků s rouškami, místo dětského smíchu, dětských her, sportu, kolem nich je obava z možné nákazy. V zájmu celku, ale i těch dětí, si musíme mnohé odepřít, naši předkové by se nad těmito pseudoproblémy jen pousmáli. Nesmíme dopustit kolaps školství, zdravotnictví, sociálních služeb, ale i celé ekonomiky. My všichni dnes procházíme zkouškou naší zralosti.

Zdravotnický personál stojí v první bojové linii, denně vidí oběti této války. Také nemocnice statečně bojují, jsou často na konci svého úsilí i kapacit. Místo přešlapování, či dokonce zpochybňování jejich kroků, zdravotníci musí cítit naši podporu. Pomozme jim v tom… Zejména politici mají v těchto dnech velikou zodpovědnost. Každý jejich chybný krok, či nerozhodnost, může vést k naší prohře. Volební kampaň již dávno skončila, dnes očekáváme jednotný postup všech politiků proti zákeřnému nepříteli.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
miro miro

miro miro

28.11.2021 17:04

Žijeme v blahobytu, pokud někdo říká něco jiného tak lže, jen se podívejte jak lidí nakupují nějaká drahota je nezajímá,jezdi autama a neřeší cenu benzinu,jezdi na dovolené,kupujou cigára,chlast tak-že houby zle. Politici žádnou odpovědnost nemají, jde jim jenom o vlastní prospěch-koryta viz.+3ministerstva,zamítnutí zmražení platů ústavních činitelů, nebo si snad myslíte že nastupující vláda bude jiná ?!Při pohledu na její složení je mně jasno že tolik dementů se jen tak nevidí. Dneska jsem četl,že chahaři zastupitele si v Ostravě odsouhlasili prodej vody na 10 let cizákům, blbost u nás má zelenou na všech úrovních a ty občane plať !


 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.11.2021 12:42

Pan Votava se mýlí.Nejde o nemoc,ale o ovládání lidí.Tanec asi oželíme jen my,staří.Mládí se chce bavit,užívat života a ne sedět někde ve sklepě.Naši předkové skutečně prožívali válku,jenže za šest let okupace bylo zavražděno 360 000 lidí.Když to rozpočítáme na dny,tak je to 164 lidí každý den.Takže covid nelze s válkou srovnávat,to jste trochu mimo.Kromě toho nám sdělují údajné informace ti,kteří k tomu ani nemají co říct.V tomto státě se totiž rádoby (j)elita vyjadřuje k něčemu,čemu nerozumí,jak trefně poznamenal Mirja Mikkesh ke šéfovi pražské CIA.Můžete mi vůbe říct,kdo celou situaci zavinil?Jen mi netvrďte,že neočkovaní!Oficiální statistiky nám nic rozumného neřeknou,když neuvedou skutečná a přesná čísla.Politici vydávají zmatená a neúčinná opatření a jejich snahou je očkování tou vakcínou,která byla určena na původní vir a na mutace neúčinkuje.Mimoto ještě opatření dopadají na české podnikatele a prodejce,když zahraniční řetězce,odvádějící daně i zisk v zahraničí,vesele prodávají dál.Odpovědnost politiků?Rád bych věděl,kde vlastně žijete,když vypustíte takový nesmysl!To nemůžete myslet vážně!Jejich snahou je pomoci zahraničním prodejcům a české zlikvidovat.To předvedli už loni a tehdejší politická opozice,dnes už vláda,bojovala proti covidu uspořádáním žranice na Karlově mostě!To je skutečná odpovědnost politiků!Všichni do sklepů a my můžeme všechno.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

28.11.2021 09:02

Pane Votavo, nevím jaký tanec oželíte Vy, ale já bych raději oželel ten tanec co s námi ti klucí, jako třeba ten geniální matematik z garáže, co už ví (na rozdíl od našich hrdinných lékařů) že se na nás hrne další kmen virusu. Tak už né mutace, ale nový netopýr vylétl. Vachmajstr Koudelka by, místo žvástů o tom jak se má učit dějepis, měl spíš zjišťovat kdo toho netopýra vypustil.
A od zdravotnického personálu v první linii jsme se už rok nedozvěděli relevantní čísla o nakažení těch zodpovědných (lépe obelhaných). Ono totiž, pane Votavo, když občas použijeme tu zpropadenou matematiku, vyloučíme, zaplať pánbůh ještě neočkované děti, proočkovanost zbytku a tedy ochráněných je 65% a každý den nám přibývá třicet tisíc nakažených ... no nedivím se, že tu matiku chtějí zrušit. Snad aby to sedělo, musí tedy být opravdu nakažená i flaška coca-coly. Ještě dodám takovou prkotinu. O punč a grog se nemusíte obávat. Do padnutí jej budete moci usrkávat v Lídlu, Kauflandu, Tescu, Albertu ... Těmto zahraničním prodejcům můžete poděkovat o zachráněnou atmosféru Vánoc. Jinak v té opravdu bojové linii totiž nestojí zdravotníci, ale naši prodejci a živnostníci. Bojují o přežití a uživení nejen svých rodin, ale i toho zdravotního personálu. Oni totiž ty jmenované řetězce platí daně někde jinde. Víme pane Votavo ? A ten Váš nejlepší je na konci povídání. Ten o té zodpovědnosti politiků. Opravdu pecka.


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy