• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Ať udělá cokoliv, všechno je špatné. Příště nevyhovovat!
Počet návštěv: 1179

Ať udělá cokoliv, všechno je špatné. Příště nevyhovovat!

Petr Hannig Článek od Petr Hannig

Díval jsem se na jmenování nového premiéra prezidentem republiky. Bylo to, v rámci možností, důstojné. Miloš Zeman mohl jako každý člověk uvržený do karantény, v klidu čekat do ukončení karantény.

Vyšel však vstříc vítězům voleb a jejich voličům. Přes všechny překážky a zdravotní omezení se vše zařídilo tak, aby mohla nová vláda fungovat co nejdříve. Dokonce tím, že jmenoval nového premiéra, dal svým odpůrcům, těm, kteří by nejraději viděli na Hradě už někoho jiného, do ruky mocnou zbraň. Totiž mohl kolečko setkávání a rozhovorů s kandidáty na ministry absolvovat před jmenováním premiéra. Protože jenom už designovaný premiér může v případě prezidentova nesouhlasu s některými navrhovanými ministry, podat stížnost, či dotaz Ústavnímu soudu, týkající se výkladu Ústavy, zda-li prezident, který jmenuje vládu musí navržené kandidáty akceptovat. Dokonce i prezident Havel a samozřejmě i prezident Klaus nechtěli být pouhými stroji na podepisování.

Miloš Zeman vyšel vstříc v podstatě svým oponentům a výsledkem je opět posměch jednak novinářů, ale hlavně těch, kterým vyšel vstříc, voličům SPOLU a PirStanu. A myslím si, že náklonnost mu vyjadřují spíše ti poražení v letošních volbách. A to už vůbec nemluvím o tom milionu voličů, jejichž hlasy propadly. Ti by rozhodně SPOLU a PirStan nevolili. Ti poražení se nedívají vstřícně na to, aby byla nová vláda jmenovaná co nejdříve. Raději by byli, kdyby tomu tak bylo co nejpozději, nejraději vůbec ne..

Hrubě mě urážejí slova jako „akvárium“, která zavládla v našich médiích okamžitě po jmenování. Je o mě známo, že jsem zastáncem zákona, který by trestal hanobení hlavy státu. Příznivcem takového zákona už jsem byl v době, kdy byl prezidentem Václav Havel a tehdejšímu největšímu kritikovi V. Havla, dr. Miroslavu Sládkovi jsem vyčinil jeho přílišné zesměšňování a kritizování tehdejšího prezidenta. Vzhledem k tomu, že jsem tehdy M. Sládkovi říkal, že jako zastánce konzervativních hodnot musí respektovat jako konzervativní hodnotu hlavu státu.

V době T. G. Masaryka bylo naprosto nepřípustné kritizovat tohoto prvního Československého prezidenta. A tehdy byla naše země vzorem demokracie v kontextu okolních států. Ostatně ve Spojeném království (Velké Británii) je urážka hlavy státu, panovnice, trestná.

Pokud však jsme zde dopustili, aby byl kritizovaný kdekdo bez ohledu na to zda-li spravedlivě či nikoliv, tak se dočkáme toho, že tak bude kritizována i příští hlava státu. To není dobré pro nastupující generace. Musí být ve státě nějaký pevný bod.

Pane prezidente, buďte už nadále neoblomný. Vaše předpovědi byly vždy perfektní. Ve shodě s Vaší kritikou novinářů a médií, nenechte se jimi ovlivnit ve Vašem názoru, že přes něco nepojede vlak. Když ustoupíte, nikdo to neocení. Prostě jednoduše. Nevyhovovat.

 

Petr Hannig
předseda politické strany ROZUMNÍ Absolvent 1. střední umělecko průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Maličký Kamínek

Maličký Kamínek

30.11.2021 21:30

Aj já jsem zpočátku měla problém s "akváriem", připadalo mi to nevhodné i proto, že prezident se opravdu snaží vyhovět... jenže pak jsem si řekla, že náš prezident není suchar a určitě se těmto vtípkům zasměje a třeba pobaví... :-)) Doufám...věřím... :-)


 
Petr Majevský

Petr Majevský

30.11.2021 11:48

Přestože jsem Zemana volil,mám dnes kvůli jeho chování vůči němu takové výhrady,že bych ho už nevolil.Korunu tomu dodal prohlášením:jsempro povinné očkování,další hlasy už nepotřebuju.To mluví za vše.Jenže jisté,prý
"demokratické" části presstitutů a české společnosti,je Zeman trnem v oku z toho důvodu,že byl zvolen občany proti vůli Bakaly a spol. a "demokratické" kavárny.Ti tam chtěli poněkud neschopného Drahoše a lidé jim udělali čáru přes rozpočet.Ať se to komu líbí,nebo ne,je to pořád nejvyšší představitel státu a jistou úctu k úřadu,který vykonává,by měli hlupáci z Bakalovy žumpy a "demokraticky" znovu zavedené Národní Fronty respektovat.Pokud to nedokáží,nedokáží ani reprezentovat národ a reprezentují jen své egoistické zájmy.Opět zde zapůsobil předvolební podraz ODS formou "demokratické" 2.Kubiceho zprávy.


 

30.11.2021 08:43

Pane Hannigu, to že si lidé z akvária dělají srandu to bych bral jako Český folklor. O těch tzv. "novinářích" to vypovídá, že jsou až taková prasata, že jim je úplně jedno co psali včera, jak president bude zdržovat, vymýšlet, porušovat Ústavu ... a, a zbylo jim jen to akvárium. Otřepou se, gauner Bakala jim hodí kus žvance a pojedou dál. Nakonec musí být vděční. Kdo by svoloč, která nepřinese korunu, léta samé ztráty, tak kdo by ten dobytek krmil. Zajímavější je kukuč pionýrskýho vedoucího Fialy. Chudák ani neví co se to s ním děje.


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy