• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Vyhněte se nemocnici na sto honů!
Počet návštěv: 1414

Vyhněte se nemocnici na sto honů!

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Posledních pár týdnů jsem mimo sociální sítě. Bohužel jsem měla úmrtí v blízké rodině. A dnes jsem byla už na druhém pohřbu. Smrt patří k životu a čím dál častěji jsem přesvědčována o tom, že záleží i na tom, jak kdo zemře. Jestli bez bolestí, smířený a v kruhu rodiny. Nebo trpící a v bolestech, osamocen mezi přístroji.

Podle smrti asi nejlépe poznáte kvalitu zdravotnictví. V tomto ohledu to není nic moc. Lékaři léčí až k smrti a pacient je pro ně jen tělo, na kterém mohou zkoušet všechny možné léky a operace. Chybí jim obyčejný lidský odstup a nutí své pacienty k zákrokům, které jen zvyšují riziko a ztrpčují jim poslední dny života.

Můj poznatek je jednoznačný - vyhněte se nemocnici na sto honů! Dělejte vše proto, abyste nemuseli potřebovat tu moderní a skvělou "intenzivní" péči. Protože pak se stanete z člověka pacientem a to nikomu nepřeju. Zvlášť staří lidé jsou jen hříčkami v rukou lékařů. Pochopitelně můžete v té současné hrůze narazit i na zkušeného a lidského lékaře. Můžete, ale větší šanci máte na ty druhé...

Nikdy mi nevymizí z paměti obraz ženy, která se na covidovém oddělení loučí se svým umírajícím mužem a sundá si respirátor, aby ho mohla políbit a vyprovodit ho na jeho poslední cestu...

A šílená sestra, která na tu ženu křičí a kárá ji za to, že si sundala respirátor. Co se to s těmi lidmi stalo? Jsou zdravotníci ještě lidi? Nebo to jsou už jen adorované a nekritizovatelné entity?

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

05.12.2021 08:38

Paní Hrindová, bez problémů a jednoduše lze spočítat kolik je v České republice Lékařů. Z celkového stáda cca čtyřiceti tisíc tohoto dobytka v bílých pláštích, kteří se živí neštěstím těch kdo na ně musí dělat. Ke včerejšímu dni jich je pouze tisíc tři sta (pouze 1300!) Lékařů. To jsou ti co podepsali petici proti nátlaku k očkování. Ostatní ksindl s titulem se plácá ve sračkách lidského odpadu společně s Džamilou. Je to taková pakáž bez empatie, která za proplacený úkon je ochotná očkovat nejen Vaše, ale i svoje vnoučata a děti nevyzkoušeným sajrajtem o kterém víme akorát to, že ty jejich ani ty naše děti neochrání ! Pan Majevský zdola, má velké štěstí, (matematicky 1:30) že narazil na lékaře. Ostatní sebranka, která si z neznámých důvodů dovoluje říkat doktor medicíny, dokáže i takové zvěrstvo, jako poslat člověka s lehkým příznakem covidu, bez předepsání Ivermectinu, prostě bez jakýchkoliv léků (!) domů do karantény, s tím, že kdyby to bylo na JIPku tak si pro Vás přijedou. Dovedete si představit, že by Vás kdysi lékař poslal s anginou domů bez léků, s tím, abyste se, až to bude na JIPku, doplazila do nemocnice ?! Kde to proboha jsme ? Inu jednou větou - za předpis je holt málo bodíků. Tím se řídí ta doktorská svoloč.


 
Jiří Mařík

Jiří Mařík

04.12.2021 20:40

Mám také velmi negativní zkušenost s dnešní medicínou ať zubní či chirurgickou a to vůči moji 94leté mamince. Nestěžuju si na lékaře , ale na hnusné společenské prostředí , které z.e socialistického zdravotnictví vytvořilo psychopatickou společnost.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

04.12.2021 19:38

Tento článek nelze aplikovat na všechny.Jsou totiž lékaři a lékaři.Potom jen záleží na štěstí,ke komu se pacient dostane.V tom případě jsem měl velké štěstí a setkal se jen s těmi dobrými.Počínaje praktickým a konče všemi specialisty,ke kterým jsem byl poslán na vyšetření a léčení.Někdo ovšem může mít zkušenost zcela opačnou a v tom případě jsem vděčný za všechny lékaře,ke kterým jsem se dostal.


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy