• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

   Kalousek podal důkaz : Jsme buď v rukou šílenců či gangsterů
Počet návštěv: 1034

Kalousek podal důkaz : Jsme buď v rukou šílenců či gangsterů

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Když vás z mediálního prostoru zasáhne rána, třeba jako ta, že Petr Gazdík bude příštím ministrem školství, zapotácíte se, nejste po dobu dalších několika hodin schopen slova ani činu, ale pak se z té hrůzy přece jen vzpamatujete a o události načmáráte pár řádků. 

Čili normál, na který jsme si od sametu víceméně už zvykli. Jenže ono existuje i cosi jiného. Totiž zpráva, která vás zdrtí. Zasáhne vás třeba i jen jedenkrát, dvakrát či třikrát v životě, ale zato s takovou silou, že vzduch kolem vás učiní nedýchatelným a svět neobývatelným. Dosavadní pravidla a jistoty, které až dosud dávaly světu i vašemu životu v něm rozumný smysl, se po té zprávě kamsi propadnou, a ve vás se usídlí tak pronikavý pocit zmaru, zoufalství a neutěšenosti, že po několik dalších dnů či týdnů  jste neschopen čehokoli a nejvíc ze všeho se vám chce umřít.
Taková zpráva nás zasáhla v sobotu 4. prosince, kdy se na první straně deníku Právo objevil tento výrazný  titulek: KALOUSEK: PREZIDENTSKOU VOLBU VÁŽNĚ ZVAŽUJI.
Čili ten druh zprávy,  o němž shora píši. Novina tak moc mimo zdravý rozum i mimo možnosti lidského chápání, že první, co vás po jejím přečtení  napadne, je všeho nechat, co nejspěšněji spěchat domů, zatelefonovat rodině a známým, že se s nimi loučíte, ulehnout a čekat, kdy vám svět zbavený rozumu spadne na hlavu. Cokoli psát tam, kde jak vidno, normální lidský úsudek  uletěl a nahradilo jej šílenství, vám ted  připadá asi tak účelné, jako čmárat písmena do vzduchu. Protože psát - pro koho? Pro svět, který už má na kahánku? A když ještě ne, tak pro svět, který se už pomátl až tak, že člověk v národě nejnenáviděnější (proto a též proto, aby svým předsednictvím, svou vizáží a svými projevy a proslovy stranu dále nepoškozoval, se vzdal, či řečeno přesněji, byl i na doporučení svého druha a spoluzakladatele TOP 09 Schwarzenberga nucen vzdát se svého stranického předsednického postu), přichází nyní se šokujícím prohlášením, že je víceméně připraven usilovat nikoli o znovupřevzetí předsednictva strany TOP 09, ale že tentokrát míří nejvýš – to je k prezidentskému stolci na Hradě.
Musel se zbláznit, kdo si myslí, že ho bude volit, je první vaši myšlenkou, když k vám ta novina dorazí, zauvažujete i o tom, jaký asi druh duševní poruchy musel to Kalouska  postihnout, a narcizmus je v té úvaze samozřejmě na řadě jako první. Ale pak vás napadne, není-li třeba všechno i jinak. Totiž tak, že tenhle narcis počítá ve svých úvahách nikoli už s prezidetskou volbou všeho lidu, čili s volbou přímou, v níž by pochopitelně neměl šanci, ale s volbou, kdy by prezidenta znovu volili jen poslanci a senátoři (nejhlasitějším zastáncem této změny je shodou okolností právě teď do úřadu nastupující premiér Petr Fiala). Ale vpravdě řečeno, ona celá pražská kavárna se k znovuzavedení parlamentní volby prezidenta vehementně hlásí, má ve sněmovně a v senátu  pohodlnou většinu, takže kdyby se změna od prezidentské volby přímé k prezidentské volbě parlamentní opravdu uskutečnila, a kdyby se pražská kavárna v obou komorách na prezidentské nominaci Kalouska shodla, jeho šance stát se prezidentem by bez šancí nebyla.
To by se nám už pak ale opravdu nechtělo žít a právem bychom se ptali, že když  to tedy nejsou psychopaté, kteří nám takto protismyslně vládnou, nejsou-li to náhodou gangsteři. Ke kteréžto úvaze by nás, docela jako by nás za ruku vedla, mohla přivést tato téměř dva a půl tisíce let stará úvaha Sokratova:
„Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých, a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů a cizinci budou chtít obsadit veřejné funkce, a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie“.
Co myslíte? Nejde o slova, která jako by mluvila k naší nejžhavější současnosti? A dokonce i ke Kalouskově vážnému zvažování vstoupit do boje o prezidentský úřad?
Lubomír Man

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

07.12.2021 08:59

Ale né, pane Mane. Míra se po létech zlodějen a chlastu v parlamentu, v nové roli klauna konečně našel. Byl jsem trochu skeptický, když v komickém duu Langšádlová-Laudát nahradil výborného Laudáta. Spletl jsem se. Mírek už svým předchozím skečem, kdy ožralej jako prase lítal po Praze s Tibetskou vlajkou, jasně dokázal posunout hranici zábavy o kus výš. (Zlí jazykové tvrdí v Čínské režii. Tak zdiskreditovat Dalajlámu se prý ještě nikomu nepodařilo) No a teď nás čekají další parádní čísla. Langšádlová jako ministryně pro vědu a výzkum ... tak to už je opravdu pecka. Čím si to ti vědci asi zasloužili ? Doufám, že nám ČT, třeba ve formě varieté, přinese záběry kde Langšádlova na nějakém sympoziu vědcům přednáší svoje moudra o tom jak s atomovkou v bombarďákách pojede do Moskvy bránit demokracii.A zpitej Mírek bude tvrdit muziku v tv debatě s pablbem Fischerem, nebo zelenou dutou makovicí Pavlem. No a ohledně Spejbla ze Suché Lozi na Ministerstvu školství ? Tam je mi trochu líto divadla Spejbla a Hurvínka Miloše Kirschnera. Asi jim klesnou tržby. Zdá se mi, že tak přesvědčivého Spejbla jejich divadlo, při vší úctě, prostě nedokáže divákům nabídnout. Bude to ještě velká, ale opravdu velká psina.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

06.12.2021 22:14

Je to jedno,bohužel.Na výběr bude Kalousek,převlékač kabátů,který přísahá těm,co jsou zrovna u moci,Babiš,který má problémy sám se sebou a kdokoliv jiný,bude jenom poslušnou figurkou partají.Co si občané zvolili,to budou mít.Ještě se musí připoravit na euro,jak vylezlo z ČNB a které vyžraný šéf banky Singer podporoval to slavné euro 2 biliony korun(prý se to občanů nedotkne) a třeba nějaký senátor,jako tchajvanec a vybírat bude z čeho.Jen je jeden horší než druhý a má to vzestupný efekt na všechny.Tak s chutí do lepších zítřku pod kuratelou Německa.Ať se vám dobře daří!


 
Jiří Mařík

Jiří Mařík

06.12.2021 20:10

Kalousek zavětřil svoji šanci po Rychetského šach matu demokracii , když pronesl ,odvolávám co jsem prosadil , proto upocený demoblok má v PS většinu. A budou se dít věci. Přichází brácha roku 1989.


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy