• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

 Konečně blog, kery neni o koroně
Počet návštěv: 982

Konečně blog, kery neni o koroně

Ladislav Větvička Článek od Ladislav Větvička

Tuž sem si řikal, že už je čas nepsat o tych cypovinach, kere nam vladni propaganda tlači, trošku se od teho oprostit a bavit se tak nějak normalně tajak ve svobodnych dobach, kdy zme všeci občani měli stejna prava.

Tuž sem sednul do knajpy Na rožku, na otazku kelnerky, jestli mam očkovani, sem řeknul, že ja a nelhal sem, zapalil sem si malu kohibu a vychutnaval tu pohodu v prazdne knajpě.

Za chvilu dovalil Helmut, sednul si ku mně a hnedka spustil:

“Kura, Ladik, četl si, že ve všeckych zemich, kaj byli opichani už skoro všeci, je nakaza zpatky a žadna tečka se nekonala? Člověk by řeknul, že enem totalni cyp by opakoval cosik, co se ukazalo, že nefunguje, ale lidi su jak ovce. Vymysleli, že to je tym, že tu je nova mutačka, Však na chřipku se tež očkuje každy rok a nikomu to nevadi. No ja, ale na tu chřipku nikdy neočkuju stejnu vakcinu, bo by na změněny virus nefungovala. Ladik, kura, takže ta třeti tečka ma jako stejny obsah tajak ta prvni, kera se ukazala jako nefunkčni? Tuž čemu ju tedy těm lidem davaju? Anebo ta třeti davka už ma jiny obsah a upravene složeni, o kerem se nam ale boji řict, co tam je?

Mam taky blby pocit, že ta vagina, kera možna zabirala na tu prvni vlnu, už je tak nějak zbytečna, ni? A očkovaní, tedy preferovaní občani 1. kategorie, byli podvedeni. Zelena barva jejich Ausweisu jim nevydrži pět roku, jak bylo slibovane, ale zčervena už za 9 měsicu. Už jim to došlo? Vakcina je latka, kera dluhodobě chrani před nakaženim. To, co si nechali pichnut, neni žadna vakcina. Viš, jak se řika latce, kera tě nechrani ani před nakazu, ani před těžkym pruběhem a musiš ju brat opakovaně a furt častěji? DROGA!!!” zařval Helmut na prazdnu knajpu.

V tom okamžiku došla kelnerka Liba: “Helmut, maš zelenu tečku? Nemaš. Tak se zeber a choď do piče.Tu nemaš co robit…”

No vidite, a tak tady u nas žijem. A to sem dneska nechtěl myslet na koronu.

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička je svéráznou postavou ostravského regionu. Jeho svébytné texty, kresby, fotografie, hudba, divadelní, filmové scénáře a další a další aktivity si již více než dvacet let nacházejí své fanoušky nejen v Ostravě, ale i v celé České republice a okolních zemích, speciálně v Polsku a na Slovensku. Možná je to dáno tím, že jak říká - v každém Ostravákovi je kus Slováka, Poláka, Prajzáka, Moraváka a možná i kousek Čecha. Veřejnosti je znám převážně jako trojnásobný zlatý bloger roku a autor aktuálních postřehů a blogů na serveru iDNES a jako autor čtyř knih - "Ostravaci sobě", "Mamulovy děti", „Tajemství bohatých Ostravaku“ a „Osudové setkání 1913“. Ve svém díle využívá lašského dialektu a slangu, ale neomezuje se jen na dění v ostravském regionu. Právě naopak. Ostrava je pro něj domovským místem. Místem, odkud čerpá svůj sarkasmus a černý humor a vyráží na spanilé jízdy po zemích českých i daleko za obzor střední Evropy, aby vám o nich s humorem sobě vlastním povyprávěl na stránkách svého blogu.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Maličký Kamínek

Maličký Kamínek

07.12.2021 19:48

Jaj... pobavilo! :-))) Helmut je borec! :-))))... a k tomu ještě mooooc hezký vědomý překlep! :-))) Úplně tu hospodu vidím. :-)))


 
Petr Majevský

Petr Majevský

07.12.2021 11:41

V podstatě správné zhodnocení současné situace.Ať se každý očkuje či neočkuje podle svého uvážení.Jen se nemusí nenávidět,jak je to v této době jakýmsi zvykem.


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy