• Středa, 26. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Zora

Politické nálady se budou vracet…
Počet návštěv: 1259

Politické nálady se budou vracet…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Ty proběhlé volby byly tragédií, protože nastolily proti vůli voličů ANO,SPD a hlavně propadlých hlasů ČSSD a KSČM odpudivou panskou suitu, která nám bezprizorním 60 % dává najevo, že tu budou vládnout hlava nehlava i s vědomím toho, že budou muset být vystřídáni.

Dnešní pohled na výsledky Medianu, kdy ANO by mělo 29% a suverénně drtí druhé Spolu s 26% a klesajícím Pirátostanem ukazuje, jak tragicky se projevila neschopnost obou levicových stran oproti schopnosti předvolební a dnes se ukazuje i povolební spolupráce jakou žel umí pravicová koalice SPOLU.

Člověk zuří, že fakt zřejmě  stačilo udělat půl roku předvolební kontrakt, třebas po jiným názvem např. Levicová naděje Česka a garantuji, že by obě strany propluly úspěšně do Sněmovny. A dnes bychom se nemuseli dívat na onu odpudivou aroganci šéfky TOP 09 a možná ještě více, předsedy lidovců, jehož strana by jinak nebyla ani ve sněmovně.

Chybami se člověk učí, tedy má učit.

Prezident Zeman, který podle prognózy podivných politických lékařů z ÚVN pomalu už neměl být schopen říci ani jednu srozumitelnou větu bravurně diskutuje s kandidáty na ministry a zdá se, že jako poslední psychologická obrana nás, neslyšené většiny prostě odolá a toho Lipavského nejmenuje.

Bude bouře…

Politické nálady se budou vracet. ANO opět bude na špici, a lidi budou čím dál tím více zoufalí. A co levice? Babiš sám to prostě nedá. A spolu s ním ČSSD i KSČM dosáhly mnohé..

Je jakousi zákonitostí, že počínaje druhou Klausovou vládou, všechny vlády vedené ODS tragicky končily rozvalem uprostřed volebního období. Ta druhá Klausova známým Sarajevským pučem Rumla a Pilipa, ta Topolánkova rozvalem uprostřed českého předsednictví a konečně ta třetí Nečasova faktem, ze Pan Čistý vůbec nebyl čistý a jeho metresa ovládala stát.

Ty holky v čele ČSSD a KSČM, Maláčová a Konečná jsou přece inteligentní. Nikdo přece neříká, že by si každá z těch stran neměla uchovat to své know-how, ale těch 60% potřebují, aby hledaly to ,co je spojuje a ne co je rozděluje.

Možná do dvou let, jak je tradice ODS vedených vlád, tato vláda může padnout.

ANO jistě bude připravené, ale připraveny musí být i obě levicové strany.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

08.12.2021 11:30

ČSSD i KSČM si to prohrály samy.Socani svým působením ve vládě,kde nedokázali prosadit nic ze svého programu.K tomu pomohla i arogance a egoismus Hamáčka v čele partaje.Komouši doplatili na neschopnost včas vyměnit vedení partaje,kdy největším z nich byl už dlouho v pozadí stojící bývalý místopředseda Dolejš.Ten odvedl partaj do středu a tím ji pohřbil.A co se týká dalších výsledků voleb,opět zaúřadovala odesácká 2.Kubiceho zpráva.Ta první proti Paroubkovi,ta druhá proti Babišovi.ODS byla,je a bude vždy podrazácká partaj,na kterou se nalepily další partaje,které by se do parlamentu samostatnšě nedostaly.Zásluhou hlavně bývalého komouše Rychetského se mohly tyto partaje radovat z vítězství.Co si občané zvolili,to také budou mít.Aspoň mohou další roky exhibovat na netu o neschopnosti politiků.Že jsou vlastně neschopní voliči,to jim nedojde.


 
Jiří Mařík

Jiří Mařík

08.12.2021 08:29

ČSSD je tragédií této země , protože měla šanci změnit Československo. Místo toho soupeřila s ODS a prohrála. Ano ovládlo politiku neslané nemastné a má problémy. Komunisté jsou stranou nezatíženou vybrakováním Česka , ale po 30letech agresivní a lživé demokratické kampani ztrácí vše.


 
Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Před týdnem tedy 19.1.2022 jsem napsal krátkou napůl odlehčenou glosu pod názvem Lahůdková pokerová hra, ve které jsem nadhodil, že k nadpisu mě přivedla americká agentura Bloomberg, která uvedla, že to co udělal Putin s rozložením sto tisíce svých vojáků u svých hranic s Ukrajinou je skvělým tahem a Putin nemůže nic pokazit, dokud je tam nechá, než mu Zápas splní jeho požadavky a nepohne se ani dopředu, ani do strany, ani vlevo, ani v pravo a nechá tím všechny zainteresované hráče v nejistotě.

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Zatímco současná zahraničně politická publicistika zcela nepochybně žije úvahami západní mediálně politické propagandy o brzké okupaci Ukrajiny ze strany Ruska, druhá část se soustřeďuje na vývoj a realitu možného prosazování či neprosazování politiky Green Dealu, část publicistiky se věnuje sice menšinového, ale o to agresivnějšího menšinového hnutí antiwaxerů, jako průvodního znaku poněkud dlouhého období covidové pandemie. Pod hesly o svobodě je toto hnutí namířeno proti většině společnosti, která bere zdravotní opatření za potřebná a chce většině vnutit svůj úhel pohledu. U nás se tohoto úkolu ujala SPD, v Rakousku Svobodní či vedle v Německu AFD.

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často hlasuju pro ruzne pitomosti, to už je v Praze taky zvyk.

Poslední domácí zprávy

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často...

Vrána k vráně sedá…

Vrána k vráně sedá…

Je několik evropských vlád, charakteristických zběsilou protiruskou nenávistí a podobně zběsilým příklonem k německému fašismu či dokonce...