• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Držme se, jedeme s kopečka!
Počet návštěv: 1251

Držme se, jedeme s kopečka!

Přemysl  Votava Článek od Přemysl Votava

Tolik vánočních dárků jsme ani nečekali, mnohé se opozdily, další jsou již za dveřmi. Dle pana premiéra nejsou poslední, i proto jsem byl zvědav na ten jeho první projev k národu. Tradičně dobře šité sako, ladící kravata, dokonalý účes i kultivovaný přednes. Tedy žádný svetr, či vytahané kalhoty. Pan profesor již z profese je dobrý řečník. Konečně přišla jeho chvíle, čekal na ni až příliš dlouho.

Místo řešení nabídl předseda vlády a strany ODS jen slzy, dřinu a pot. Čeká nás prý nejhorší rok v novodobé české historii. Ty fráze o velkém hýření bývalé vlády, to vše již bylo řečeno, pokud ale vláda chce být věrohodnou, musí sama začít u sebe. Vidíme však více ministrů, více nových úřadů, více nových korýtek pro neúspěšné kandidáty nebo pro bývalé poslance. A místo spravedlivého ohodnocení zdravotníků, sociálních pracovníků, vláda bude navyšovat výdaje na zbrojení nebo provede výrazné vylepšení polštáře pro naše předsednictví v EU.

Při pohledu na inflační spirálu a drtivý nárůst cen, zejména energií, si často klademe otázku - co nás občany ještě čeká? Opasek jsme si již utáhli a vyjmenovávat vše, co se od října zdražilo, či zdraží, na to by nestačil dlouhý list... Vysoká inflace a neúnosné zdražování dopadá zejména na rodiny s dětmi, seniory, občany s nižšími příjmy, inflace ale dopadá i na střední vrstvy. Znehodnocuje jejich úspory, ztěžuje jejich podnikání, zejména ve službách. Absence levice v parlamentních lavicích usnadňuje Fialově vládě provádět své ekonomické experimenty, často na hraně amatérismu.

Co se stalo, že došlo k prudkému nárůstu cen energií, které zasáhlo celou Evropu. Zelené šílenství, tedy tzv. „Zelený úděl“ se stal dominantní politikou EU. Ve svém tažení unie zvyšuje tlak na omezení tzv. nečistých energetických zdrojů. Uhelné, ale dokonce i atomové elektrárny se uzavírají a to ve svém důsledku dopadá zejména na státy s průmyslovou výrobou. Nejsme Nizozemí nebo Dánsko, Pobaltí či Rakousko. Nefouká u nás vítr, ani nemáme dravé řeky pro vodní elektrárny, ani sluneční zdroje, za tím sluníčkem musíme cestovat na jih.

I za ten venkovský kouřící komín hrozí postih od EU. Chudák babička na vesnici, čím má topit ? Plynem, či elektrikou, to by se nedoplatila… A s nůší na chrastí, jak chodili před 100lety, ten les je nyní už za dálnicí, po které se valí tisíce kamionů, mnohé až ze Španělska, či z Balkánu. Je pozoruhodné, že jejich zplodiny EU nevadí. 

Nejsme zcela bez viny. Mnohé problémy s energiemi si děláme sami. Zemní plyn je toho dokladem. Zelený úděl nám diktuje hledat čisté zdroje. V případě plynu jsou daleko od nás. Plyn se stal v posledním roce nedostatkovým zbožím. Plynem topíme i na něm vaříme. Svou spotřebu plynu z velké části zajišťujeme z Ruska, tak jako většina států Evropy. Cena prudce stoupá. Mnohé zásobníky jsou od léta poloprázdné, potrubí je ovšem připravené… Nevidím jiné reálné zdroje, my ale místo obchodní spolupráce spíše okopáváme. Přitom stačí doma u sporáku otočit kohoutkem, ale může se to změnit. Tím kohoutkem mohou otočit i někde daleko od nás.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Mařík

Jiří Mařík

07.01.2022 13:29

Od stabilního socialismu s hlavním důrazem na pracující a vládou která táhla za jeden provaz jsme v hnědé demokracii .Tedy hlavně se zbavit dělnické vysoce kvalifikované síly za prosťáčka ve službách , které státu přinášejí než bídu.Voliči si myslí , že oni jsou za vodou a suprpravicová vláda je bude hladit.To se ale pletou , každý si tu svobodu vyžere po svém.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

07.01.2022 13:16

Tato vláda už předem avizovala,že bude zaměřena na přenos zahraničních rozkazů do ČR.K tomu stačí vyjádření Beka,co by ministra pro evropské záležitosti.Ostatní jsou na tom stejně a lidovci a topáci ještě navíc chtějí sem vrátit henleinovy sudeťáky.To zase avizovala Lída Rakušanová a Rakušan v roli ministra vnitra jí v tom bude vydatně pomáhat.A zelené šílenství,které zasáhlo naplno západní Evropu,si plete ochranu životního prostředí s likvidací ekonomiky.Oni se jiní,jako USA či Čína,přihlásí ke snaze o zlepšení ,ale ve skutečnosti se tím nebudou zabývat.Už jenom získávání plynu frakováním má na životní prostředí důsledky velmi neblahé.Nakonec to bude Evropa,která se ekonomicky zruinuje a bude odebírat výrobky právě od těch,kteří se přihlásí jen naoko.Takže vzhůru k lepším zítřkům pod vedením německých zelených hitlerovců.


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy