• Neděle, 09. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Roman

Toto je vlajka, kterou by dnes měli poslanci vyvěšovat
Počet návštěv: 1916

Toto je vlajka, kterou by dnes měli poslanci vyvěšovat

Aleš Merta Článek od Aleš Merta

Poslanci TOP 09 dnes vyzdobili sněmovnu vlajkou Tibetu a Tajwanu, což lze považovat za tradiční rituál, kterým se tito bojovnici za svobodu snaží okopávat kotníky Číně.

Pro Evropu i naší republiku by však bylo daleko racionálnější, kdyby na sněmovně a radnicích vlála vlajka národa, který za nás prolévá krev, nejpočetnějšího národa, který nemá vlastní stát – Kurdů. Naši politici od obecních radnic až po sněmovnu se vezou na populistické vlně a pseudohumanisticky poukazují na porušování lidských práv v Číně, ale cudně mlčí o porušování lidských práv v Saudské Arábii, Turecku a v mnoha dalších monarchiích na Blízkém východě. Turecko, stát, které neoddiskutovatelně porušuje práva kurdského obyvatelstva nejen na svém vlastním území, ale který útočí i na Kurdy v sousední Sýrii drží Evropu pod krkem a vznáší na ní nehorázné politické a finanční požadavky.

Rád bych věděl, jak se k tomuto vydírání postaví pán Schwarzenberg, který na Číně nenechá suchou nitku, ale klidně se poklonkoval před islamistickými šílenci v Saudské Arábii. Politika dvojího metru je tradičním folklórem západní, tedy i naší politiky. Pokud se někteří naši politici rvou za svobodu Tibetu, měli by se stejně rvát za svobodu Kurdistánu, jinak jsou nedůvěryhodní. Pokud dnes nikdo není ochoten zvednout zástavu Kurdů, rád bych ji zvedl já a na tomto místě vyzývám všechny naše politiky, aby poslali našeho tureckého „spojence“ do jetele a jasně podpořili kurdský národ v jeho emancipačních snahách.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Svědci covidovi a šíření strachu

Svědci covidovi a šíření strachu

Proč státy považují roušky za nástroj ochrany? Chtějí ukázat, že dělají aspoň něco. Mnoho „epidemiologů“ podporuje nošení roušek, protože to udržuje lidi ve strachu a v pocitu, že se musí něco dělat a tím zůstává zachován jejich status „zachránců“.

Martina Navrátilová čelí mediální kampani ze nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu

Martina Navrátilová čelí mediální kampani ze nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu

Známá tenistka Martina Navrátilová čelí mediální kampani kvůli tomu, že podepsala dopis, ve kterém více než 300 sportovkyň vyjádřilo nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu. Ten následně atletky poslaly Radě guvernérů National College Athletic Association. Přitom tento požadavek je naprosto racionální, neboť muži, kteří se nechají přeměnit na „ženu“, porážejí své ženské soupeřky, protože fyzická kondice a větší síla jim zůstala. Podobně se před časem vyjádřila i spisovatelka Jane Rowlingová. Ta upozornila na muže, kteří se deklarují jako ženy, ale na dámských záchodech mohou znásilnit ženy.

Poslední domácí zprávy

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té...