• Pátek, 24. leden 2020
  • Svátek má Rukojmí Milena

Toto je vlajka, kterou by dnes měli poslanci vyvěšovat
Počet návštěv: 1699

Toto je vlajka, kterou by dnes měli poslanci vyvěšovat

Aleš Merta Článek od Aleš Merta

Poslanci TOP 09 dnes vyzdobili sněmovnu vlajkou Tibetu a Tajwanu, což lze považovat za tradiční rituál, kterým se tito bojovnici za svobodu snaží okopávat kotníky Číně.

Pro Evropu i naší republiku by však bylo daleko racionálnější, kdyby na sněmovně a radnicích vlála vlajka národa, který za nás prolévá krev, nejpočetnějšího národa, který nemá vlastní stát – Kurdů. Naši politici od obecních radnic až po sněmovnu se vezou na populistické vlně a pseudohumanisticky poukazují na porušování lidských práv v Číně, ale cudně mlčí o porušování lidských práv v Saudské Arábii, Turecku a v mnoha dalších monarchiích na Blízkém východě. Turecko, stát, které neoddiskutovatelně porušuje práva kurdského obyvatelstva nejen na svém vlastním území, ale který útočí i na Kurdy v sousední Sýrii drží Evropu pod krkem a vznáší na ní nehorázné politické a finanční požadavky.

Rád bych věděl, jak se k tomuto vydírání postaví pán Schwarzenberg, který na Číně nenechá suchou nitku, ale klidně se poklonkoval před islamistickými šílenci v Saudské Arábii. Politika dvojího metru je tradičním folklórem západní, tedy i naší politiky. Pokud se někteří naši politici rvou za svobodu Tibetu, měli by se stejně rvát za svobodu Kurdistánu, jinak jsou nedůvěryhodní. Pokud dnes nikdo není ochoten zvednout zástavu Kurdů, rád bych ji zvedl já a na tomto místě vyzývám všechny naše politiky, aby poslali našeho tureckého „spojence“ do jetele a jasně podpořili kurdský národ v jeho emancipačních snahách.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft – Polsko. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft - Polsko

Zahájení 2. sv. války - Sudety – Benešovy dekrety. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”

Když bylo v říjnu 1918 vyhlášeno Československo, němečtí předáci v pohraničí vyhlásili provincie Sudetenland. Třeba ta opavská vznikla 30. října téhož roku a měla i svoji zemskou vládu. Dle historika Ondřeje Koláře ze Slezského muzea v Opavě, kdysi hlavním městě zdejšího pouze jen několik, týdnů existující vlády Sudetenlandu.

 

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Někdejší izraelský premiér Ariel Šaron, přezdívaný "Arik" a později také "král Izraele" se narodil jako Ariel Scheinermann 26. února 1928 v kibucu Kfar Malal v Palestině, kam jeho rodiče utekli před pogromy v Sovětském svazu. V roce 2006 zemřel. Třináct let byl v komatu, kdy po mozkové mrtvici lékaři prohlásili, že jeho mozek přestal reagovat a že žil jen zásluhou umělého dýchání. Přesto ho jeho synové odvezli do farmy v Negevské poušti...

Poslední domácí zprávy