• Pondělí, 24. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Matěj

Robejšek: Bez V4 by se politika Merklové a EU nepohnula
Počet návštěv: 2569

Robejšek: Bez V4 by se politika Merklové a EU nepohnula

Jiřina Holotová Článek od Jiřina Holotová

Nacházíme se v době, kdy dochází k cirkulaci elit pohybem zespoda společnosti a vzniká poptávka po stranách, které kladou prst do rány! Dlouhá léta jsme přenechali politickým elitám dominanci a rezignovali na vše politické!

Chtěl bych připomenout tzv.Paretův koloběh elit. K tomuto jevu musí teď zákonitě dojít, protože obyvatelstvo evropského společenství se nachází v konzumní letargii. Evropský establishment přestal komunikovat a manipuluje s davem. Samo lidstvo ohrožuje svou existenci nejvíce tím, že se nedokáže o problémech, které existují, jako je terorismus, rozpad evropské měnové unie nebo ekonomický black out, pobavit naplno a nekorektně. Imunitní schopnost lidstva je omezena, bojíme se bránit, bojíme se pojmenovávat věci pravými jmény, nehledáme řešení, která by sice byla trochu složitější nebo náročnější, ale vedla by k cíli a pozitivnímu výsledku. Západní model fungování společnosti uplatňuje jen takové principy, které jsou co nejlevnější a nejrychlejší, bez velkého přemýšlení a bez diskuze se nám předepisuje řešení.

Bezpečnost v Evropě neohrožuje v tuto dobu nejvíce Rusko, které je sice samo ohroženo rozpadem, protože je nestabilní entitou. Rusko samozřejmě kontroluje veškeré impulsy z venku a snaží se ovlivňovat vývoj ve svém předpolí, což je logické. Všimněte si, že velký strach z Ruska a protiruskou propagandu tu vyvolávají především ti lidé, kteří se nedokáží vyrovnat se svou minulostí.

Pokud se týká USA, které se pasovaly do role ochránců a dozoru nad všemi nekalostmi světa, ty mají tak obrovské vlastní vnitřní potíže a rozevřené nůžky mezi chudobou a bohatstvím, že by bylo dobré, aby na čas z politiky světového hlídače lidských práv raději upustily. Všem by se teď dost ulevilo.

Pro nás je momentálně jediná možnost!

Nerezignovat, chtít věci řešit zdola, vyvíjet tlak. Záleží na každém z nás, stojí to čas a úsilí každého z nás, musí nás být čím dál víc! Dejme prostor stranám, kterým se říká populistické. Jsou produktem své doby, často jsou kriminalizovány, protože mluví dost natvrdo a možná bychom s některými jejich lidmi nechtěli teď ani sedět u jednoho stolu, ale tyhle strany jsou renesancí společnosti. Musíme jasně demonstrovat to, že se chceme a umíme bránit! A říkat jasně, co chceme!

Na závěr debaty Petra Robejška "Bez politické korektnosti", kterému místo zaneprázdněného předsedy AfD Bavorsko Petra Bystroně, velmi dobře sekundoval bezpečnostní analytik Jan Šnajdr, jsem už mimo hlavní sál v kavárně Besedy v Plzni, položila panu Robejškovi otázku, na kterou nezbyl v oficiálním čase prostor a o které se v debatě nijak přímo nediskutovalo.

Zvládne Evropa migrační krizi? Nakolik jsou představitelé EU ovlivněni nějakým předem daným plánemEuromedči plánem omíšení ras?

Ano, plán Euromed tu je, ale nemyslím si, že by se měl naplnit pokud občané dostatečně vyjádří své názory a budeme se bránit. Míšení ras je jen přidružený produkt, který taky můžeme sami odmítnout. Evropa dozajista migrační krizi zvládne! Ale rozhodně to nezvládne bez nás, i díky V4 prakticky změnila Merklová svou politiku a díky V4 se mění povědomí v Evropě. Bez V4, bez Orbána, Fica, Poláků i nás, by se EU nepohnula a my musíme pokračovat!

Tolik hlavní myšlenky z debaty Petra Robejška 15. 3. 2016

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy