• Úterý, 26. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Filip

Diskuse s farářem
Počet návštěv: 4084

Diskuse s farářem

Miroslav Petr Článek od Miroslav Petr

Na ČT 24 byl rozhovor se sluníčkářem. Papež prý doporučil, abychom byli vstřícní. Pokud vím, sluníčkáři jsou až moc vstřícní, ale jsou vstřícní imigranti? Přes všechnu sluníčkářskou péči jsou nespokojení, nenávidí nás, znásilňují, přepadávají, vraždí. Dokonce i faráře. Papež také zdůrazňoval hodnoty lidskosti a humanismu. Kde jsou tyto hodnoty u muslimů?

Podle tohoto faráře se máme učit náboženskému dialogu. Ze strany sluníčkářů tento dialog neexistuje? Je vůbec ochota k dialogu z druhé strany? Jak chcete diskutovat s někým, kdo dialog odmítá?

Prý z Koránu vytrháváme určité věci. Ale to dělají všichni faráři zcela běžně, že si vyberou jen určitý verš z bible. Kde je v bibli, na rozdíl od Koránu, návod, lépe řečeno příkaz k vyvraždění všech nevěřících, křestanů a homosexuálů? Aláh je prý křestanský bůh... Jestliže Alláh chce vyvraždit tyto skupiny, je to skutečně křestanský bůh?

Kněz je prý vydaný na pospas věřícím, a  je symbol lásky. Kněz svou smrtí prý neprohrál. Jeho život se naplnil, když byl zabit...Prý jde o mučednickou smrt...Máme všem vrahům odpouštět. Nemáme se bát, náboženský dialog je založen na tom, že všichni jsme na jedné lodi. Neříkal Zeman, že s teroristy se nejedná?

Tomuto faráři chybí v Koránu, že Alláh se stal bohem. Vůbec mu tam nechybí ježíšova láska. Ani Ježíš se nezmínil o pomáhání vrahům. Na otázku, zda se muslimové snaží pochopit křestanství, farář odpověděl: "Na obou stranách by mohlo být víc snahy a muslimové by se mohli trochu polepšit..."

Farář se nebojí plných mešit. Prý nemáme boha, ale nicotu a muslim má Alláha...Tuto imigraci přirovnává k imigraci Evropanů na Západ. Přirovnávat zaostalou nekulturní dobyvačnou entitu k Evropanům, to je vrchol idiotismu. Jde o diagnozu, ne o urážku! 

Každý člověk má prý velkou cenu, přesto farář omlouvá všechny muslimské vrahy. Podle tohoto faráře je politikou starat se nejen o blaho svého národa, ale celého světa. Má to být na úkor vlastního národa? Na Slovensku už jsou vypláceny potravinové balíčky chudým dětem, půl druhého milionu našich rodin nemá na školní obědy, sbírají se víčka na dětské operace. Je normální preferovat cizáky na úkor vlastního národa?

ČT 24 je prý ostrov svobody. Kolik je to desetiletí, kdy jste slyšeli opoziční názory i v televizi?

Pane faráři, tohle má být skutečná pomoc vlastnímu národu? Pro cizí, kteří si toho neváží, jsou miliony hned, ale pro české rodiny...Faráři, neměl byste kritizovat vládu, že nepodporuje mladé rodiny, nepomáhá invalidům a důchodcům, ale dává zdarma byty cizákům, kteří jimi pohrdají a považují je za konírny? Pokud jste vyjímka, děláte církvi ostudu. Pokud však jsou všichni křestané jako vy, Halík, papež a učitel katolík Putna, pak běžte všichni laskavě do Vatikánu, pardon do Brusele!

 

Miroslav Petr
Jsem v důchodu. Pracoval jsem v zdravotnictví.Zajímá mě současné dění v domácí i světové politice.Mé zájmy-hudba, školený zpěv, astrologie, numerologie, léčení potravinami, alternativní způsoby léčení, duchovno, zákony vesmíru...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Proč  když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Proč když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Ještě před měsícem nebo snad ještě před týdnem, by mě to ani nenapadlo, ale když jsem se z médií dověděl, že Dominik Hašek z titulu své úspěšné hokejové kariéry zvažuje možnost kandidovat na úřad v zemi vůbec nejvyšší (čili prezidentský), a to tedy proto, že útočníkům soupeře, kteří se ocitli v blízkosti jeho branky šlo v důsledku jeho humpoláckého agresivního brankářského stylu prakticky o život, bácla mě ta myšlenka přímo mezi oči.

Poslední domácí zprávy

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...