• Pondělí, 10. srpen 2020
 • Svátek má Rukojmí Vavřinec

Diskuse s farářem
Počet návštěv: 4280

Diskuse s farářem

Miroslav Petr Článek od Miroslav Petr

Na ČT 24 byl rozhovor se sluníčkářem. Papež prý doporučil, abychom byli vstřícní. Pokud vím, sluníčkáři jsou až moc vstřícní, ale jsou vstřícní imigranti? Přes všechnu sluníčkářskou péči jsou nespokojení, nenávidí nás, znásilňují, přepadávají, vraždí. Dokonce i faráře. Papež také zdůrazňoval hodnoty lidskosti a humanismu. Kde jsou tyto hodnoty u muslimů?

Podle tohoto faráře se máme učit náboženskému dialogu. Ze strany sluníčkářů tento dialog neexistuje? Je vůbec ochota k dialogu z druhé strany? Jak chcete diskutovat s někým, kdo dialog odmítá?

Prý z Koránu vytrháváme určité věci. Ale to dělají všichni faráři zcela běžně, že si vyberou jen určitý verš z bible. Kde je v bibli, na rozdíl od Koránu, návod, lépe řečeno příkaz k vyvraždění všech nevěřících, křestanů a homosexuálů? Aláh je prý křestanský bůh... Jestliže Alláh chce vyvraždit tyto skupiny, je to skutečně křestanský bůh?

Kněz je prý vydaný na pospas věřícím, a  je symbol lásky. Kněz svou smrtí prý neprohrál. Jeho život se naplnil, když byl zabit...Prý jde o mučednickou smrt...Máme všem vrahům odpouštět. Nemáme se bát, náboženský dialog je založen na tom, že všichni jsme na jedné lodi. Neříkal Zeman, že s teroristy se nejedná?

Tomuto faráři chybí v Koránu, že Alláh se stal bohem. Vůbec mu tam nechybí ježíšova láska. Ani Ježíš se nezmínil o pomáhání vrahům. Na otázku, zda se muslimové snaží pochopit křestanství, farář odpověděl: "Na obou stranách by mohlo být víc snahy a muslimové by se mohli trochu polepšit..."

Farář se nebojí plných mešit. Prý nemáme boha, ale nicotu a muslim má Alláha...Tuto imigraci přirovnává k imigraci Evropanů na Západ. Přirovnávat zaostalou nekulturní dobyvačnou entitu k Evropanům, to je vrchol idiotismu. Jde o diagnozu, ne o urážku! 

Každý člověk má prý velkou cenu, přesto farář omlouvá všechny muslimské vrahy. Podle tohoto faráře je politikou starat se nejen o blaho svého národa, ale celého světa. Má to být na úkor vlastního národa? Na Slovensku už jsou vypláceny potravinové balíčky chudým dětem, půl druhého milionu našich rodin nemá na školní obědy, sbírají se víčka na dětské operace. Je normální preferovat cizáky na úkor vlastního národa?

ČT 24 je prý ostrov svobody. Kolik je to desetiletí, kdy jste slyšeli opoziční názory i v televizi?

Pane faráři, tohle má být skutečná pomoc vlastnímu národu? Pro cizí, kteří si toho neváží, jsou miliony hned, ale pro české rodiny...Faráři, neměl byste kritizovat vládu, že nepodporuje mladé rodiny, nepomáhá invalidům a důchodcům, ale dává zdarma byty cizákům, kteří jimi pohrdají a považují je za konírny? Pokud jste vyjímka, děláte církvi ostudu. Pokud však jsou všichni křestané jako vy, Halík, papež a učitel katolík Putna, pak běžte všichni laskavě do Vatikánu, pardon do Brusele!

 

Miroslav Petr
Jsem v důchodu. Pracoval jsem v zdravotnictví.Zajímá mě současné dění v domácí i světové politice.Mé zájmy-hudba, školený zpěv, astrologie, numerologie, léčení potravinami, alternativní způsoby léčení, duchovno, zákony vesmíru...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

              Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

Baví tě dění ve sportu, kde zásada fair play vznikla? Jsi pro to, aby dva naše nejúspěšnější fotbalové kluby Slavie Praha a Viktoria Plzeň hrály své zápasy za rovných podmínek, i když fandíš jen jednomu z těch dvou klubů? Anebo když fandíš Slávii, bral bys všemi čtyřmi, aby Plzeň musela do zápasů nastupovat a hrát v teplácích, bez rozvičky, bez náhradníků, bez lékaře a s trenérem zásadně jen na tribuně?  Anebo když fandíš Plzni, přál by sis, aby tyhle hendikepy postihly Slávii?

Poslední domácí zprávy