• Pondělí, 10. srpen 2020
 • Svátek má Rukojmí Vavřinec

Sliby před vstupem do EU.
Počet návštěv: 4961

Sliby před vstupem do EU.

Miroslav Petr Článek od Miroslav Petr

V současnosti je velmi žádoucí si zopakovat sliby, do jakého "ráje" jsme měli vstoupit. Proto si připomeneme deset bodů, které se nám propagovaly.

1/ Bude zachována plně národní suverenita. V současné době jsme povinni odsouhlasit každý zákon, nařízení i zákaz EU, a to bez diskuse. Tohle má být národní suverenita? Někteří politici mluví o sdílené suverenitě. Znáte někdo sdílenou samostatnost?

2/ Půjde o společnost stejně si rovných. Lisabonská smlouva tuto rovnost zrušila. Každá země má počet hlasů podle své velikosti a podle množství obyvatel, takže velké země si prohlasují co chtějí. To je ta stejná rovnost?

3/ K obchodní a hospodářské integraci přispěje jednotná měna. Jaká integrace byla v krizi, když si každý stát řešil krizi po svém? Řecko nemůže splatit dluh. Kdyby mělo svou drachmu, problém by byl řešitelný. Státy s tak rozdílnou ekonomikou nemohou mít stejnou měnu, to pochopí i ekonom začátečník. Euro bylo vymyšleno se stejným záměrem, jako zrušení armády, jednotná armáda, zrušení států, jednotný stát atd. Jeden stát s jednou měnou bez hranic lze ovládat mnohem snadněji než velké množství třeba i menších států. Německo si stanovilo výhodný kurs eura, ale jen pro svůj  export. Zemím se slabší ekonomikou euro velmi škodí, což je původním účelem. Hodnota měny se řídí produktivitou a jinými ekonomickými parametry. Vstup do eurozony by znamenal povinnost platit dluhy cizích zemí / ESM - euroval /.

4/ Jednotný evropský svobodný trh umožní našim výrobcům se na něm lépe uplatnit. Jednotný trh brání konkurenci. Díky nestejným dotacím je náš trh záměrně ničen než podporován. Svobodný trh neexistuje díky desetitisícům zbytečných socialistických regulací a zákonů, zatěžujícím podnikání. Svobodný trh začíná v současnosti v Británii - o rozkvětu její ekonomiky se samozřejmě mlčí. Nekvalitní takzvané potraviny z dovozu jsou tak levné, že ničí naše zemědělce, výrobce a zpracovatele potravin, kteří vyráběli čerstvé a kvalitní potraviny. Jednoho kvalitního českého řezníka zničil i náš agent ze Slovenska. O záměrném zničení našeho doslova všestranného průmyslu ani nemluvě.

5/ Zrušením hranic se odbourají překážky v obchodu a turistice. Dnes poznáváme, jak nesmyslné a samozřejmě záměrné zrušení hranic ohrožuje bezpečnost našeho státu. Kolik promile z nás jezdí každodenně do ciziny za prací? Je skutečně takový problém několikaminutové zdržení na hranicích? Nebo je lepší pustit k nám všechny imigranty? Nesmysly o znovuzadrátování hranic snad nebere nikdo vážně.

6/ Vznikne demokratický moderní a funkční systém řízení evropských záležitostí.  Jaká demokracie, když EU nám vyhrožuje, vydírá nás kvotami, přikazuje, zakazuje, co musíme a nesmíme dělat? Jak dlouho se řeší zabezpečení evropských hranic a pomoc válečným zemím? Tohle je ten moderní a funkční systém? Opravdu nejde o záměr? Notabene, když evropský soud zakazuje jakékoli trestání imigrantů?

7/ Politika EU bude mít větší váhu ve světě. No comment....

8/ Zvýší se životní úroven a brzo doženeme Západ. Skutečnost za dvacet sedm roků? Nekvalitní takzvané potraviny, skutečné potraviny jen ve specializovaných obchodech za nedostupnou cenu pro většinu lidí, často velmi vysoké nájmy, nízké platy atd. Za celou tu dobu jsou platy v poměru k Západu velmi nízké. Průměrný důchod a běžný plat nekvalifikovaného dělníka je kolem 420 euro, což je zhruba třetinový plat na Západě. Proč má dělník v automobilce u nás menší plat než v Německu, když oba vyrobí stejné množství výrobků? Jaká je tu ochrana zákazníka, když EU nás neochrání ani před dovozem amarounů? U nás je kolem deseti tisíc bezdomovců, půl druhého milionu rodin, které nemají na školní obědy, pořádají se sbírky na dětské operace, je tu snad milion dlužníků, sto tisíc lidí patří do sociální sítě. Dřív byly výhodné půjčky pro mladé rodiny, jak jsou rodiny podporovány dnes? Propagací Gay Pride? Dřív si dělník mohl z platu ušetřit pár stokorun, ale dnes musí počítat každou korunu a čekat na den kdy bude další výplata a mnozí žijí ze dne na den. O svobodných matkách s dětmi ani nemluvě. Životní úroven se celkově zhoršila. 

9/ Brusel nám finančně pomůže k vybudování moderní infrastruktury silnic, firem a služeb. Dotace křiví trh, podporují korupci. Proto se jich žádný politik nevzdá. A hlavně pomáhají těm nejbohatším, ty nejchudší zpravidla nemají podmínky, aby na ně dosáhli. Mnoho projektů je proto zbytečně předražených, aby se mohli přiživit další politici či jejich známí  či rodina. Bez dotací by byly projekty mnohem levnější. Dotace se vyhazují za sklápěcí mosty nad potokem, rozhledny v údolí, golfová hřiště, soukromá Čapí hnízda, soukromé hotely / ale jen ty velké/, dokonce penzion pro svobodné pány atd.

l0/ Staneme se Evropany. Celý život mluvím česky, proto jsem Čech. Evropa je světadíl s asi třiceti různorodými státy, z nichž každý má jiné tradice, zkušenosti a zvyky. V různosti je krása. Kdyby kdysi žil jen mamut, celý svět by vyhynul. Celých deset let marně sháním učebnici Evropštiny. Prý není ani v Bruseli. Nestojím o Santa Klause, ani o Dědu Mráze, máme svého Ježíška. Jak vůbec vypadá skutečný Evropan, jaké má zvyky,  tradice a mentalitu? Čím se ličí od Čecha, Němce, Itala, Angličana? Jakou má hudbu, divadlo a další umění? Copak hudba italská, řecká, jugoslávská a francouzská vůbec není odlišná? Je snad Evropan ten, kdo nenávidí svou rodnou vlast, tradice a křestanství? Takovým Evropanem odmítám být.

Jestliže jsme Slované, pak máme jazyk velmi podobný polštině, slovenštině, ukrajinštině, ruštině a některým jihovýchodním státům v Evropě. Máme i podobnou mentalitu. Geograficky jsme v střední Evropě. Jaká je logika v tvrzení, že patříme k západní Evropě?

V současné době nám naši politici díky EU přinášejí každý den nezvratné změny, které poškozují naši suverenitu, ekonomiku a  bezpečnost. Nezvratné změny směřující ke katastrofálnímu zániku celé Evropy, tudíž i naší země. Už před deseti lety jsem věděl, že začátek naší hymny bude megahitem celého národa. Tehdy jsem náš stát považoval za součást velkoněmecké říše, nyní jde o německý protektorát  a americkou kolonii, která bude zpečetěna trvalou okupací našich "spojenců". "Zvací dopis" je dávno poslán vlastizrádným soudruhem Hamáčkem . Bohužel, všechny Klausovy vize se plní. Můžete mi říci jediný rozumný důvod setrvání v EU?

 

Miroslav Petr
Jsem v důchodu. Pracoval jsem v zdravotnictví.Zajímá mě současné dění v domácí i světové politice.Mé zájmy-hudba, školený zpěv, astrologie, numerologie, léčení potravinami, alternativní způsoby léčení, duchovno, zákony vesmíru...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

27.08.2016 09:47

Na světě existoval jenom jeden jediný Ráj. A to za munulého režimu. Správně se jmenoval RaJ, a to znamenalo Restaurace a Jídelny. Vysedávat v tomto ráji se dalo od rána do večera. Zvlášť, když člověk pracoval, byl tento ráj v pracovní době nenahraditelný, i když do něj občas vlezli nepřátelé pijících disidentů, sloužících u policie a ptali se jich, jak je to možné, že proletáři a disidenti chlastají pívo a tvrdej v pracovní době. Disidenti alespoň odmítali režim a měli důvod nepracovat, kdežto masy pracujících lámaly do sebe jednoho panáka za druhým. Jaká že to je pracovní morálka, odsoudíme chartu - a máme vystaráno! Každá doba má své Pappenheimské. Čímani a vykukové všeho druhu se nás snaží (úspěšně či neúspěšně) obalamutit. Je fakt faktoucí, že naše životní úroveň se rovná úrovni, jakou si představují (a realizují) cizí podnikatelé, jak by asi měl brát Čech...? Aby ušetřili za transport zboží z Činy a měli českého dělníka, zaměstnance pár kilometrů od svých hranic. Je nám vysvětleno, že Číňani jsou levnější, ale lhavá propaganda zapomíná na to, že z Číny sem pluje loď až rok, kdežto naše dodávký tovaru jsou nejpozději do druhého dne v Německu. Asi si nenechám nic vysvětlit, asi mi to špatně myslí, ale mám vážné podezření, že Češi jsou součástí lsti, kterou vůči nám použil Západ. Budete pro nás, jako slovanská rasa, otročit za čtvrtinu našich průměrných výplat. Pokud si chcete vydělat víc, musíte pracovat s přesčasy. ...Mějte se hezky.


 
              Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

Baví tě dění ve sportu, kde zásada fair play vznikla? Jsi pro to, aby dva naše nejúspěšnější fotbalové kluby Slavie Praha a Viktoria Plzeň hrály své zápasy za rovných podmínek, i když fandíš jen jednomu z těch dvou klubů? Anebo když fandíš Slávii, bral bys všemi čtyřmi, aby Plzeň musela do zápasů nastupovat a hrát v teplácích, bez rozvičky, bez náhradníků, bez lékaře a s trenérem zásadně jen na tribuně?  Anebo když fandíš Plzni, přál by sis, aby tyhle hendikepy postihly Slávii?

Poslední domácí zprávy