• Pondělí, 10. srpen 2020
 • Svátek má Rukojmí Vavřinec

Další kandidát na prezidenta.
Počet návštěv: 4470

Další kandidát na prezidenta.

Miroslav Petr Článek od Miroslav Petr

Americký bankéř Jan Fischer se po pěti letech znovu ozval. V krizové situaci by prý uvažoval o kandidatuře. Zřejmě se považuje za boha, pardon spasitele. Je si tak jistý, že by byl schopen řešit jakoukoli krizovou situaci?

Má strach z rozpadu EU, že by nám klesla životní úroven, která je prý na vysoké úrovni. To myslí vážně? Nebo v USA je ještě větší bída než u nás? Nějak jsem si vzpomněl na známý film - Ještě větší blbec než jsme doufali.  Chce být prezidentem a nezná momentální situaci v Británii, kdy se tam radikálně zvyšuje ekonomika ve všech parametrech. Skutečně je to ekonom?

Jako ekonom není schopen pochopit, proč se Řecko nemůže vymanit z dluhové krize. Přitom řešení je dětsky jednoduché, stačí k tomu selský rozum bez základního ekonomického  vzdělání. Návrat k původní měně, kterou lze následně regulovat např. ve prospěch zvýšení exportu. Pochopil aspon to, co už si dávno zpívají všichni vrabci, řekl, že bankéři ovládají celý svět. Zemana, kterého respektuje téměř celý národ, považuje za populistu, tak jako Trumpa.

USA je prý silně demokratická. Nechápe, proč většina Američanů fandí Trumpovi, Putinovi a Zemanovi, Le pen , Orbánovi a dalším skutečným vlasteneckým státníkům. Jako ekonom nechápe, že sankce škodí celé Evropě a že berou lidem práci a stát tak vybere mnohem méně daní, že všechny evropské státy na sankcích ztrácejí stamiliardy. Jen USA vydělává na zvýšení obchodu kolem 15%. Rusko díky sankcím má nové trhy s okolními státy. Evropa velmi těžko získá zpět už obsazené trhy s Ruskem. Přitom čím větší stát, tím větší obchody v čemkoli. Proto pro nás může být perspektivně Rusko všestranně výhodné v každé, i obchodní spolupráci. Díky sankcím se Rusko osamostatnuje a posiluje a ekonomicky se velmi rychle blíží Číně. Do deseti let bude tam, kde je Čína za dvacet let. O hodnotě rublu ani nemluvě, dolar už zaniká.

Neumí ani zdůvodnit, čím je podle něj Trump nebezpečný. Clintonová je prý zkušená a předvídatelná. Rusko používá sílu. Putin potlačil svobodu tisku v Rusku. Nespletl si Rusko s naším státem a celou EU? Nechápe, proč Zeman změnil názor na EU. Jak může na prezidenta kandidovat někdo, kdo se absolutně nevyzná v současné ekonomické a politické situaci, vůbec neví, co český národ nejvíc tíží, nezná pouhé základy ekonomie a základní historii Ruska, Krymu a Ukrajiny.

Vzpomněl jsem si na Wericha - Klaunů máme málo, ale šašků... a jeho další citát- Co čtenář, to blbec. Místo čtenáře stačí dosadit téměř jakéhokoli nového kandidáta na prezidenta. Plete si běžnou imigraci, která probíhá v celém světě už tisíce let s masovou  invazí zcela odlišné civilizace. Imigranti jsou pro něj ekonomickým přínosem. Jejich zvýšenou kriminalitu prý zvládne vzájemnou multikulturní diskusí. Kdyby existoval dr. Chocholoušek a každý večer chodil do pořadu "Události, komentáře", stačil by vůbec léčit všechny pacienty s diagnozou idiocie, kteří jsou tam zváni doslova každý večer?

 

Miroslav Petr
Jsem v důchodu. Pracoval jsem v zdravotnictví.Zajímá mě současné dění v domácí i světové politice.Mé zájmy-hudba, školený zpěv, astrologie, numerologie, léčení potravinami, alternativní způsoby léčení, duchovno, zákony vesmíru...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Pepa Jozef

Pepa Jozef

02.09.2016 10:41

A za koho chce ten pan v CR mluvit? Za US ambasadu?


 
              Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

Baví tě dění ve sportu, kde zásada fair play vznikla? Jsi pro to, aby dva naše nejúspěšnější fotbalové kluby Slavie Praha a Viktoria Plzeň hrály své zápasy za rovných podmínek, i když fandíš jen jednomu z těch dvou klubů? Anebo když fandíš Slávii, bral bys všemi čtyřmi, aby Plzeň musela do zápasů nastupovat a hrát v teplácích, bez rozvičky, bez náhradníků, bez lékaře a s trenérem zásadně jen na tribuně?  Anebo když fandíš Plzni, přál by sis, aby tyhle hendikepy postihly Slávii?

Poslední domácí zprávy